Baza dydaktyczna - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Baza dydaktyczna

Baza dydaktyczna

Siedziba Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych mieści się niedaleko centrum Sopotu, w specjalnie przystosowanym budynku, który ma jak najlepiej odpowiadać na potrzeby studentów i pracowników uczelni. Nasza placówka jest nowoczesna i funkcjonalna, ale jednocześnie pomyślana w taki sposób, aby stanowiła otoczenie przyjazne i komfortowe dla każdego użytkownika. Dla Władz Uczelni bardzo ważne było stworzenie w gmachu naszej uczelni doskonale wyposażonego i rozbudowanego zaplecza dydaktycznego, z którego w pełni korzystać mogą zarówno wykładowcy, jak i studenci SANS. 

W budynku naszej uczelni znajdują się dwie aule kompleksowo wyposażone w sprzęt audiowizualny i komputerowy. Zajęcia i wykłady prowadzone są w 19 przestronnych salach dydaktycznych, gdzie jako standardowe wyposażenie znajdują się m.in. rzutniki i sprzęt komputerowy. Studenci Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych odbywają też zajęcia praktyczne prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców – praktyków. Ćwiczenia odbywają się w nowoczesnych salach i pracowniach projektowych, a także w multipracowni i pracowni nowych mediów, wyposażonych m.in. w sprzęt i symulatory wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz sprzęt audio-wideo (kamery, sprzęt foto, mikrofony, oprogramowanie). Do użytku naszych studentów przeznaczona jest biblioteka wraz z czytelnią, gdzie ulokowane są ogólnodostępne stanowiska komputerowe. 

W budynku uczelni jest też dostęp do szybkiego, bezprzewodowego i bezpłatnego Internetu. W czasie pomiędzy zajęciami studenci mogą udać się do baru znajdującego się w budynku uczelni, gdzie czeka na nich szeroka oferta gastronomiczna. 

Uczelnia dysponuje rozwiniętymi platformami edukacyjnymi, takimi jak EduPortal i Wirtualna Uczelnia, które zapewniają najwyższą jakość kształcenia oraz obsługi studentów (więcej tutaj – klik).

AULE

W budynku naszej uczelni znajdują się dwa audytoria – po jednym na każdym z dwóch poziomów gmachu. Są to obszerne i nowoczesne pomieszczenia, która mogą pomieścić nawet 140 osób. Każda aula została zaprojektowana i pomyślana w taki sposób, aby zagwarantować zarówno wykładowcom, jak i studentom, najwyższy komfort i wygodę korzystania z niej w trakcie wykładów. Sale są skomputeryzowane, wyposażone w rzutniki, dzięki którym zajęcia mogą odbywać się przy użyciu prezentacji ilustrujących omawiany materiał dydaktyczny. 

GALERIA ARTYSTYCZNA „SKŁODOWSKA”  

Galeria Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych mieści się w przestronnym, pełnym światła pomieszczeniu, w oddzielnym budynku – na ul. Marii Skłodowskiej Curie 10/12. W galerii odbywają się praktyczne zajęcia z rysunku, malarstwa czy rzeźby. Artystyczny klimat galerii sprzyja twórczej i kreatywnej pracy. 

PRACOWNIA NOWYCH MEDIÓW 

W pracowni nowych mediów nasi studenci uczą się m.in. profesjonalnej obróbki graficznej zdjęć i filmów z wykorzystaniem programów takich jak Adobe Design Suite (Photoshop, Illustrator, Indesign, Premiere, AfterFX) czy Lumion 3D.

MULTIPRACOWNIA PROJEKTOWA 

Multipracowania dysponuje nowoczesnym sprzętem umożliwiającym cyfrową fabrykację modeli oraz praktyczną naukę w zakresie elektryki, automatyki i pneumatyki. Dzięki dużemu spektrum stosowanych urządzeń możliwe jest tworzenie dowolnych modeli, detali, mebli, form architektonicznych i wzorniczych. Wysoko wykwalifikowana kadra służy pomocą naszym studentom w korzystaniu z pracowni. W pracowni odbywają się zajęcia z fabrykacji 3D, Technik Projektowania Komputacyjnego, Podstaw automatyki, Mechaniki i Mechatroniki i wielu innych. 

Laboratoria wyposażone jest w:
– Drukarkę 3d – 3DSYSTEMS,
– Drukarkę 3d – Zoltrax M200,
– Drukarki 3D (3 szt.),
– Frezarkę CNC z modułem skanującym,
– Plotery tnące (2 szt.) –  Two Trees TS3 10W,
– ploter tnący,
– Skaner 3D.

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ I PROJEKTOWANIE UNIWERSALNE 

W Sopockiej, wspierany technologiami wirtualnej rzeczywistości:

  • symulator wózka dla osób z niepełnosprawnością ruchową – dokładnie odwzorowuje z jakimi problemami w rzeczywistym świecie boryka się osoba poruszająca się na wózku; w symulatorze możemy spróbować poruszać się po mieście, mając do pokonania krawężniki, przejazd przez przejście dla pieszych, w którym w ostatnim momencie zapala się czerwone światło, a krawężnik jest zbyt wysoki. Symulator oferuje także podjęcie próby wjechania do autobusu, przejazd po nierównych nawierzchniach, lawirowanie między autami, czy symulację pobytu w banku. Wszystko to wymaga użycia siły rąk, dokładnie tak samo jak w prawdziwym życiu. 
  • symulator VR (wirtualna rzeczywistość) – znajdziemy się w świecie osoby z dysfunkcjami wzroku; możemy spojrzeć na świat z perspektywy osób z różnymi wadami i chorobami oczu, począwszy od widzenia starczego, astygmatyzmu, po zaburzenia plamki żółtej. Tu również mamy do wyboru szereg scenariuszy – wizytę w sklepie i wykonanie konkretnych zakupów, dojście do lekarza przez miasto, a także „krzątanie się” po mieszkaniu. W każdym ze scenariuszy należy wykonać konkretne zadania. Symulator ma za zadanie pokazać studentom, z jakimi problemami osoba niedowidząca musi się zmagać na co dzień. 
  • symulator osoby głuchej – osoby uczestniczące w symulacji muszą spróbować dostać się np. w konkretne miejsce na dworcu; wówczas okazuje się, jak ważna jest możliwość podjęcia rozmowy z użyciem alternatywnych narzędzi jak notes, czy gestykulacja. Symulacja uświadamia, jak uciążliwe może być funkcjonowanie w świecie, w którym informacje dotyczące np. opóźnień pociągów na dworcu ogłaszane są wyłącznie z użyciem głośników.
  • symulator starości i symulator nadwagi – poza VR, mamy dodatkowe urządzenia tj. obciążniki, nakładki usztywniające stawy itp. Studentom zakładane są specjalne czujniki na kostki, które wymuszają poruszanie się – ideą symulatora jest bowiem pokazanie, jak uciążliwe może być poruszanie się po mieście będąc osobą w podeszłym wieku lub osobą z dużą nadwagą.  
  • Ponadto w technologii VR studenci mogą skorzystać z symulatora wizyty na budowie w wirtualnej rzeczywistości. Symulator ten zawiera również elementy praktycznej gry dla studentów. 
BIBLIOTEKA

Biblioteka Naukowa Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych mieści się w przestronnym pomieszczeniu. Jej wystrój został przemyślany tak, aby stworzyć atmosferę sprzyjającą nauce i relaksowi. Studenci naszej uczelni mogą w tym miejscu swobodnie skorzystać z komputerów oraz odpocząć między zajęciami, czytając prasę. Naszym nadrzędnym celem jest pomoc studentom w doborze odpowiedniej literatury naukowej do pracy dyplomowej oraz stwarzanie atmosfery przyjaznej i sprzyjającej zdobywaniu wiedzy. System biblioteczny działa w ramach programu Libra NET. Obecnie udostępniamy ponad 10 000 woluminów oraz liczne tytuły czasopism branżowych.

 

Więcej o bibliotece i jej zbiorach >>

Skip to content