W ramach trzeciej edycji Konferencji Zielona Retencja przewidziany jest, jak co roku, otwarty panel, w którym udział wziąć może każdy chętny. Już 21 czerwca, w gdańskim Kunszcie Wodnym, odbędzie się debata pt. „Adaptacja do zmian klimatu – odpowiedzialność biznesu”.
Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału!
To wyjątkowa okazja, by posłuchać ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat kluczowych wyzwań związanych ze zmianami klimatu oraz roli, jaką w ich przezwyciężaniu odgrywa sektor biznesowy.
KLIMATyczne rozmowy z biznesem!
Biznes odgrywa kluczową rolę w implementacji dyrektyw ESG (Environmental, Social, and Governance). W dzisiejszym świecie, gdzie zrównoważony rozwój zaczyna być priorytetem, odpowiedzialne podejście do kwestii środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego staje się nieodzownym elementem strategii każdej firmy.
W związku z wprowadzeniem regulacji ESG, biznes będzie musiał nie tylko zmodyfikować swoje modele operacyjne, aby spełniać nowe wymagania, ale także przemyśleć, w jaki sposób zmieniający się klimat wpłynie na jego przyszłą działalność i rentowność. Wiąże się to z zagadnieniem podwójnej istotności, która oznacza, że przedsiębiorstwa muszą uwzględnić zarówno wpływ swoich działań na środowisko, jak i to, jak zmiany klimatyczne oddziałują na ich własne funkcjonowanie czy długoterminową strategię rozwoju.
ESG to nie tylko moda, ale długoterminowy trend, który będzie kształtować sposób prowadzenia działalności gospodarczej w nadchodzących latach. Firmy, które już teraz inwestują w ESG, zyskują przewagę konkurencyjną, budując zaufanie wśród klientów, pracowników i inwestorów. Wdrażanie tych standardów staje się kluczowym czynnikiem sukcesu w obliczu globalnych wyzwań związanych ze zmianami klimatu i społecznymi oczekiwaniami.
Uczestnicy debaty
W debacie udział wezmą osoba reprezentująca UNEP/GRID Warszawa, przedstawiająca perspektywę międzynarodową i lokalną w kontekście ochrony środowiska, Dominika Milion z Baltic Hub Container Terminal, która opowie o innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w branży portowej, Maciej Cieślik z
Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, który omówi strategie adaptacyjne wdrażane na poziomie regionalnym oraz Ariel Wojciechowski, który odpowiada za współpracę z samorządami, instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi poprzez rozwój autorskiego Programu InPost Green City. Dyskusję poprowadzi Ewa Sowińska z ESO Audit – mentorka naszych studiów podyplomowych „ESG w praktyce”, co gwarantuje merytoryczny i angażujący przebieg spotkania.
Zachęcamy do skorzystania z okazji, aby dowiedzieć się więcej o odpowiedzialności biznesu wobec zmian klimatu i nawiązywania cennych kontaktów z profesjonalistami z różnych sektorów.
Rejestracja
Udział w panelu jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy. Zapraszamy do rejestracji na naszej stronie internetowej, aby zagwarantować sobie miejsce. Link do zapisów: Klik. Więcej o samej konferencji na: www.zielonaretencja.pl
O Konferencji #ZIELONARETENCJA
Zielona Retencja to wydarzenie inne niż wszystkie. Dlaczego? To pierwsza w Polsce konferencja będąca esencją praktycznej wiedzy na temat wykorzystania zieleni do zagospodarowania i oczyszczania wód opadowych.
Bez wody nie ma zieleni – takie podejście pozwala odkryć potencjał nieoczywistych miejsc do magazynowania deszczówki, takich jak zagłębienia terenowe, zielone nieużytki czy pasy drogowe.
Projekt „Pomorska Akademia Retencji” współfinansowany jest ze środków WFOŚiGW w Gdańsku. Organizatorem wydarzenia są: Gdańskie Wody, Gdańska Fundacja Wody i Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”.
Data: 19-21 czerwca | Panel: 21 czerwca 2024 roku
Miejsce: Siedziba Instytutu Kultury Miejskiej – Kunszt Wodny; Targ Rakowy 11, Gdańsk (zaledwie 5 minut od Dworca Gdańsk Śródmieście)