Strona główna Dla kandydata Rekrutacja cudzoziemców
Zapraszamy do zapoznania się z procedurą rekrutacji dla kandydatów będących obywatelami innych państw niż Polska, w tym posiadaczy Karty Polaka. Upewnij się, że będziesz mieć wszystkie wymagane dokumenty z wyprzedzeniem. Uzyskanie lub przygotowanie niektórych z nich może zająć trochę czasu, dlatego zdecydowanie zalecamy rozpoczęcie pracy nad kompletowaniem dokumentów tak wcześnie, jak to możliwe. Uważnie przeczytaj wszystkie podane poniżej informacje.
Po wybraniu interesującego Cię kierunku studiów w SANS zarejestruj się w systemie IRK dla cudzoziemców (klik).
Stwórz swoje konto i uzupełnij wszystkie wymagane informacje. Zwróć szczególną uwagę, aby prawidłowo uzupełnić dane osobowe i adresowe, zgodnie z dokumentem tożsamości, ale także pozostałe dane. Dokonaj opłaty rekrutacyjnej na wskazane konto.
UWAGA! Jeśli masz problemy z rejestracją na stronie IRK, skontaktuj się z Nami:
natalia.mazurok@sopocka.edu.pl, tel. +48 509-900-725 lub +48 534-245-353
Tłumaczenia dokumentów na j.polski możesz dokonać po przyjeździe do Polski – jest to niezbędne do procesu uznania Twojego wykształcenia przez Kuratorium Oświaty. Nie masz jeszcze świadectwa lub dyplomu licencjata, ponieważ nadal jesteś uczniem/studentem? Czekając na wydanie dyplomu lub świadectwa ukończenia szkoły średniej możesz się zarejestrować w systemie, ale nie będziesz w stanie otrzymać zaświadczenia uprawniającego do ubiegania się o wizę (do momentu dostarczenia wyżej wymienionych dokumentów).
Dokument musi zostać opatrzony Apostille w przypadku wydania w kraju będącym stroną Konwencji Haskiej z dnia 5 października 1961 r. (znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych; Dz. U. z 2005 r. Nr 112, poz. 938). Listę krajów sprawdzisz na stronie Konwencji Haskiej. Wybierz odpowiedni kraj i dowiedź się, gdzie możesz wykonać Apostille.
Dokument musi zawierać legalizację pełną w przypadku wydania w kraju niebędącym stroną Konwencji Haskiej. Legalizacji dokonuje:
Wydrukuj wygenerowane przez system dokumenty (ankietę, umowę oraz ślubowanie), podpisz je i załącz w systemie.
Gdy aplikacja zostanie oznaczona jako „potwierdzona” na Twoim koncie rekrutacyjnym, możesz przejść dalej!
Opłać czesne i otrzymaj zaświadczenie, niezbędne do złożenia wniosku o wizę.
Pamiętaj! Opłata rekrutacyjna nie podlega zwrotowi, a czesne w przypadku odmowy wydania wizy podlega zwrotowi z potrąceniem 100 euro na opłaty bankowe związane ze zwrotem.
Po otrzymaniu wizy i przyjeździe do Polski zapraszamy do Biura Współpracy Międzynarodowej (pokój 021), aby okazać oryginały dokumentów rekrutacyjnych oraz przekazać świadectwo potwierdzające ukończenie szkoły średniej w oryginale w celu uznania przez Kuratorium Oświaty.
Studia z przygotowaniem językowym to intensywny program dla wszystkich kandydatów z krajów oraz spoza Unii Europejskiej, mający na celu naukę języka polskiego lub angielskiego, a także przygotowanie ich do podjęcia studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich w Sopot University of Applied Sciences.
Studia z przygotowaniem językowym nie tylko rozwijają umiejętności językowe, ale także przygotowują do różnorodnych kursów, takich jak: Biznes, Zarządzanie, Kultura.
Program skierowany jest do kandydatów, którzy chcieliby podjąć studia w SANS, ale w chwili obecnej nie posiadają wystarczającego poziom znajomości języka polskiego/angielskiego. Studia z przygotowaniem językowym nie tylko poprawią umiejętności studentów i stworzą solidne podstawy wiedzy do dalszego kształcenia, ale także przygotują do adaptacji do nowej kultury i spotkania w międzynarodowym środowisku.
Podczas pierwszego roku, nacisk kładziony jest na zdobywanie umiejętności posługiwania się językiem polskim lub angielskim (ćwiczone są wszystkie cztery sprawności językowe). Ponadto program oferuje moduł ścieżki społecznej, dzięki któremu uczestnicy mogą zapoznać się z polską kulturą, życiem akademickim oraz obiektami Uczelni i jej otoczeniem.
Ułatwi to studentom kontynuację nauki na studiach oraz terminowe zdanie wszystkich egzaminów i uzyskanie dyplomu z dobrą oceną.
Uczestnicy otrzymają list warunkowej akceptacji na wybrany kierunek studiów na rok akademickim 2023/2024. Po pomyślnym zakończeniu pierwszego roku studiów z przygotowaniem językowym w roku akademickim i złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów formalnych, studenci rozpoczną studia na wybranym kierunku studiów.
Czesne w EURO – dla kandydatów cudzoziemców | ||
---|---|---|
I rok (1 i 2 semestr studiów z przygotowaniem językowym) | następne lata studiów | |
Płatność za rok | 1900 EURO | czesne wg. wybranego kierunku studiów |
Płatność za semestr | 2 x 1000 EURO | czesne wg. wybranego kierunku studiów |
Opłata rekrutacyjna | 150 EURO |
Kierowniczka Biura Współpracy Międzynarodowej
Nie masz pewności co do któregoś z kroków procesu rekrutacji? Pojawiły się jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu z Biurem Współpracy Międzynarodowej, które zajmuje się rekrutacją cudzoziemców! Nasze e-maile znajdziesz poniżej:
admission@sopocka.edu.pl