Warunki rekrutacji studia podyplomowe - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Dla kandydata
Warunki rekrutacji
Warunki rekrutacji studia podyplomowe

Warunki rekrutacji studia podyplomowe

Cieszymy się, że studia w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych budzą Twoje zainteresowanie! Nasze ekspertki pomagają bezproblemowo przejść przez proces rekrutacji, chętnie odpowiadając na wszystkie pytania. Najpierw jednak kilka najważniejszych informacji, które warto mieć pod ręką.

Rok akademicki zaczyna się 1 października, a kończy 30 września. Składa się z dwóch semestrów: zimowego (od października) i letniego (od marca). Aby przystąpić do procesu rekrutacyjnego nie trzeba czekać do wyników maturalnych – rejestracja online rozpoczyna się 1 kwietnia i trwa do 31 października lub do zapełnienia limitu miejsc. Do dzieła!

warunki rekrutacji

Nasze warunki przyjęć na studia są niezwykle proste!

Kolejność zgłoszeń
Po starcie rekrutacji warto, jak najszybciej dostarczyć nam komplet dokumentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kandydaci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Dyplom i suplement studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych
Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich.

rekrutacja w 4 krokach

Kierunek wybrany? Świetnie! Czas na najważniejsze zadanie – rekrutację, którą przeprowadzamy szybko i prosto!

Rekrutacja krok po kroku:

 1. IRK – INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna  należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocje 😊
 3. Dokumenty rekrutacyjne  z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element 😊 Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
 4. Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych – po otrzymaniu upragnionego dyplomu prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do biura rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne. Uwaga! Do czasu wyrobienia dyplomu po obronie, do celów rekrutacyjnych możesz dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu studiów z dziekanatu.
Potrzebujesz faktury?

W przypadku konieczności wystawienia faktury wypełniony formularz, który można pobrać tutaj.

Dokumenty w komplecie? Sprawdź w jaki sposób możesz je do nas dostarczyć:
 • osobiście w biurze rekrutacji – pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości do sprawdzenia danych osobowych,
 • pocztą tradycyjną lub kurierem na adres uczelni,
 • pozostawienie zabezpieczonych (w zaklejonej kopercie) dokumentów w przedsionku uczelni w siedzibie SANS w Sopocie. Z myślą o studentach stworzyliśmy „wrzutnię” – drewnianą skrzynię, która umożliwia kandydatom bezdotykowe pozostawienie dokumentów.

SANS SOPOT
Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

SANS CHOJNICE
Młodzieżowa 44, 89-604 Chojnice

Potrzebujesz pomocy?

Kandydatów, którzy wymagają specjalnej opieki zachęcamy do kontaktu z naszą rekruterką – wspólnie szukamy rozwiązań trudnych sytuacji. Więcej o ułatwieniach dla kandydatów i studentów z niepełnosprawnościami i/lub długotrwale chorych znajduje się tutaj.

kontakt

Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń

EMAIL

podyplomowe@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU STACJONARNY

(+48) 58 555 83 80

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWY

(+48) 509 655 417

(+48) 531 915 560

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content