Biuro Karier - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Biuro Karier

Nie bez powodu hasłem przewodnim Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych jest Nauka | Praktyka | Praca. Dzięki tej ścieżce, studenci SANS mogą praktykować teorię i starać się o wymarzoną pracę. Nie obędzie się to bez pomocy Biura Karier SANS.  

Celem działania Biura Karier jest pomoc studentom i absolwentom Sopockiej w wejściu na rynek pracy oraz w efektywnym poruszaniu się i funkcjonowaniu na nim. Biuro Karier to też miejsce, w którym studenci SANS mogą spotkać się z opieką pod względem przyszłego wejścia w rynek pracy, konsultacjami zawodowymi, czy podpowiedziami w tworzeniu CV. 

Oferta Biura Karier dla studenta:

 

 • udzielanie pomocy studentom w zakresie sporządzania dokumentów aplikacyjnych; 
 • wsparcie w realizacji obowiązkowych praktyk studenckich; 
 • baza ofert pracy, praktyk i staży; 
 • spotkania z pracodawcami;  
 • webinaria, warsztaty i szkolenia skierowane do studentów; 
 • baza wiedzy dotycząca konkursów, programów stażowych oraz wydarzeń skierowanych do studentów; 
 • badanie losów zawodowych absolwentów.
Oferta Biura Karier dla pracodawcy:

 

 • nieodpłatne zamieszczanie ofert pracy, praktyk i staży skierowanych do studentów i absolwentów SANS; 
 • udostępnianie informacji o konkursach, warsztatach, szkoleniach i wydarzeniach organizowanych przez firmę na stronie internetowej uczelni; 
 • współpracę w zakresie organizacji spotkań, webinarów czy warsztatów dla studentów.  

Zgłoś ofertę pracy, praktyk lub stażu dla studentów – skorzystaj z formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na dole strony!

📸 Fot. Kemira – nasi studenci (Mikołaj i Ola)

Wydarzenia Biura karier

Rozwijaj swoje umiejętności i poznawaj branżę poprzez różnorodne wydarzenia organizowane przez Biuro karier. Od działań biznesowo-ekonomicznych po kreatywne eksperymenty architektoniczne – studenci SANS mają okazję uczestniczyć w inspirujących wydarzeniach, zdobywać praktyczne doświadczenie i budować swoją ścieżkę zawodową. Przekonaj się sam/a –> klik.

Praktykuj umiejętności! Staże i praktyki w SANS 

Chcesz poznać Pracodawcę już w trakcie studiów? Dzięki SANS będzie to możliwe! Jesteśmy Uczelnią Praktyczną, więc zależy nam, aby studenci Sopockiej dostawali możliwość przetestowania swojego przyszłego zawodu. Jak? Jest na to kilka sposobów: 

01
Praktyka studencka
Rozwiń
Zwiń

To gwarantowana praktyka, która trwa 6 miesięcy i odbywa się na ostatnich semestrach studiów. Praktykuj gdzie chcesz! Wybierz miejsce, w którym chcesz się sprawdzić. Do wyboru masz:

 • firmy, z którymi SANS ma podpisane porozumienia,  
 • samodzielnie wybraną firmę, 
 • praktykę w ramach wyjazdu z programu Erasmus+, 
 • staż zawodowy SANS, 
 • Twoje miejsce pracy, które możemy zaliczyć na poczet praktyki.
02
Staż zawodowy
Rozwiń
Zwiń

To dodatkowa forma, dzięki której możesz zdobywać swoje pierwsze doświadczenie, które przyczyni się do Twojej atrakcyjności na rynku pracy. O współpracach z pracodawcami i nowych ofertach będziemy informować na bieżąco, gdy tylko się pojawią! Natomiast jeśli już odbywasz staż w jakieś firmie – poinformuj nas o tym! Zaliczymy ci go w ramach obowiązkowych praktyk. Łączymy przyjemne z pożytecznym. 🙂

03
Darmowe kursy, szkolenia i warsztaty
Rozwiń
Zwiń

Uzupełnij swoje kształcenie o bezpłatne i praktyczne dodatkowe formy aktywności na uczelni, po których otrzymasz certyfikaty (i te polskie, i międzynarodowe!), które wzbogacą Twoje CV. 

04
Spotkania z pracodawcami
Rozwiń
Zwiń

Targi pracy w SANS, wizyty studyjne w firmie lub zaproszenie na dedykowany wykład w ramach zajęć na uczelni? To niektóre nasze sposoby na Twoje zetknięcie się i „podanie ręki” ludziom z branży. Kto wie, może to nie będzie Wasze ostatnie spotkanie? 

 

Realizacja obowiązkowych praktyk


Studenci zobowiązani są do realizacji obligatoryjnych praktyk studenckich w ramach programu studiów. Przypominamy o konieczności wypełnienia tego obowiązku oraz złożenia dokumentacji za dany semestr, który jest podstawą jego zaliczenia przez Dziekana Wydziału.  

Informacja na temat procedury zaliczania praktyki dostępna jest na EduPortalu w Katalogu przedmiotów – Studencka Praktyka Zawodowa (Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki) – Biuro Karier oraz Studencka Praktyka Zawodowa (Wydział Ekonomii i Finansów) – Biuro Karier.  

 

Praktyka zawodowa może być zaliczona na podstawie:

 

 • dokumentacji potwierdzającej zrealizowanie praktyk studenckich,  
 • zatrudnienia,  
 • dokumentacji stażu lub innej praktyki, jeżeli student wykaże, że charakter tych aktywności odpowiada efektom uczenia się wskazanym w  Karcie przedmiotu dla danego kierunku studiów.  

W razie pytań lub wątpliwości w kwestiach związanych z realizacją praktyk studenckich można je kierować na adres mailowy praktyki@sopocka.edu.pl lub kontaktować się telefonicznie pod nr telefonu 502-239-189.  

kontakt

Praktyki – Biuro Karier

EMAIL

praktyki@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 502 239 189

Godziny otwarcia:

Wtorek i piątek 8:00-15:00

kontakt

Biuro karier

EMAIL

biurokarier@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 509 179 355

  Pracodawcy – dodaj ofertę pracy/praktyk/stażu.

  Zapraszamy do bezpłatnego zamieszczania ofert pracy, praktyk i staży. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia, a Państwa ogłoszenie zostanie opublikowane na stronie uczelni.

  Informacje o firmie:

  Adres pracodawcy:

  Dane osoby zgłaszającej:

  Oferta pracy/praktyk/stażu:

  Skip to content