PROJEKT 2021-KA131 - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

PROJEKT 2021-KA131

Martyna, Business and Languages, wyjazd na studia Hochschule Karlsruhe University of Applied Sciences (HsKA) semestr zimowy 22_23

Uczestnictwo w programie Erasmus było dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Semestr zimowy spędziłam na wymianie w niemieckim mieście Karlsruhe. Jedną z największych korzyści uczestnictwa w programie było poznanie wielu ciekawych ludzi z całego świata. Dzięki temu doświadczeniu mogłam dowiedzieć się o innych kulturach, tradycjach i zwyczajach. Spędzanie czasu z osobami z różnych krajów na co dzień, to bardzo cenne doświadczenie i niezapomniany czas. W czasie mojego pobytu miałam także możliwość brania udziału w ciekawych projektach na uczelni. Dzięki temu rozwijałam swoje umiejętności i zdobywałam nowe doświadczenia akademickie. Dodatkowym atutem była lokalizacja miasta Karlsruhe, która umożliwiła mi zwiedzanie innych interesujących miejsc w Niemczech i Europie. Odwiedziłam między innymi takie miasta jak Strasburg, Fryburg czy Berlin. Organizacja ESN Karlsruhe, która działa na rzecz studentów międzynarodowych, była nieocenionym wsparciem w organizowaniu atrakcji i aktywności, dzięki którym mogłam poznać kulturę i tradycje regionu.

 

 

 

Adrianna, Architektura II stopień, wyjazd na studia Hochschule Karlsruhe University of Applied Sciences (HsKA) semestr zimowy 22_23

Na wymianę studencka udałam się do Hochschule Karlsruhe w Niemczech. Jest to średniej wielkości kampus w doskonale zurbanizowanym mieście. Dzięki temu doświadczeniu zyskałam wiele wartości merytorycznych, a także zapoznałam się z nowym podejściem do procesu projektowego. W czasie studiów doskonaliłam umiejętności techniczne, takie jak praca w warsztacie. Było to bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenie. Pozwoliło mi to również poznać studentów innych narodowości, jednakże ciężko było pogodzić intensywność studiów z ciekawym erasmusowym życiem.

 

 

dr inż. arch. Król-Dobrowodzka Urszula, wyjazd pracownika w celach dydaktycznych, ESAD College of Art and Design, Portugalia 2022

 

 

 

Marta, wyjazd na praktykę, Architecture meets engineering S.L, Hiszpania 2022

Wyjazd na staż zagraniczny był wyjątkowym doświadczeniem, które mogę  polecić każdemu. Wzbogaca o nowe doświadczenia zarówno w strefie zawodowej oraz prywatnej. Praca w zespole międzynarodowym mobilizuje do wyjścia z własnej strefy komfortu, dzięki czemu można osiągnąć cele, o których wcześniej nawet się  nie marzyło.

 

 

prof. Resler Marina, przyjazd pracownika w celach szkoleniowych, Mukachevo State University, Ukraina 2022

Projekt KA 131 z roku 2021 dał możliwość finansowania z projektu przeznaczonego głównie dla krajów UE i krajów stowarzyszonych również pewnej ilości działań z krajami partnerskimi. Skorzystaliśmy z tej szansy i zaprosiliśmy do prowadzenia zajęć prof. Marynę Resler z Państwowego Uniwersytetu Mukaczewskiego. Pani profesor zapoznawała się  ze sposobem realizacji procesu dydaktycznego z wykorzystaniem naszej platformy e-learningowej EduPortal.

 

Aleksandra, Architektura wnętrz, wyjazd na praktykę, Mikel Irastorza Interiors, Hiszpania 2022

Praktyki w San Sebastian wzbogaciły mnie nie tylko o nową wiedzę i umiejętności w zakresie architektury wnętrz, ale także dały mi nowe doświadczenia, lokalne podróże po Francji i Hiszpanii na wybrzeżu baskijskim, poznanie nowych ludzi i wspaniałego miasta leżącego tuż nad oceanem oraz znaczną poprawę już używanego wcześniej przeze mnie języka hiszpańskiego. Samo biuro, w którym odbyłam staż to znane i publikowane w wielu hiszpańskich magazynach miejsce, gdzie rozwinęłam skrzydła i nabrałam hiszpańskiej odwagi i kolorów. Każdemu polecam taką przygodę i szansę wielkiego rozwoju. Czuję się nasycona świeżym spojrzeniem na architekturę wnętrz, chętna do działania i wdzięczna za praktykę którą miałam szansę odbyć w tej cudownej krainie północnej Hiszpanii.

 

Weronika, Architektura Wnętrz, wyjazd na studia, Faculty of Design, Associated Member of University of Primorska, semestr letni 21_22

Studia High School of Design w Słowenii swoim programem były bardzo zbliżone do programu realizowanego w tym samym czasie w SANS. Jednak dla mnie, największym kapitałem były doświadczenia pozaformalne. Poznałam wielu ludzi, którzy przede mną brali udział w programie Erasmus+, każdy z nich utrzymywał to samo stwierdzenie „Wyjazd na Erasmusa jest najlepszym doświadczeniem jakie przeżyłam/em”. Po wyjeździe na program podzielam to zdanie. Ljubljana jest pozornie spokojną, kameralną stolicą, natomiast pełno w niej galerii sztuki i wydarzeń kulturalnych. Słowenia sama w sobie natomiast jest otoczona rzekami, jeziorami, górami i ma także dostęp do morza Adriatyckiego. Poznałam tu wielu pasjonatów sportów na świeżym powietrzu oraz ludzi, którzy tak jak ja spontanicznie wykorzystywali zalety lokalizacji Słowenii. Z racji tego, że kraj jest w Europie Środkowej, znajduje się „rzut beretem” do Zagrzebia, wybrzeża Chorwacji, Budapesztu, Austrii czy Wenecji. Poza urokami Słowenii samej w sobie, zyskałam liczne kontakty, które mogą okazać się wartościowe w ścieżce architektury wnętrz, zawarłam międzynarodowe przyjaźnie, nauczyłam się o innych kulturach, a także czuję się bardziej pewną siebie osobą.

 

 

Szymon, Architektura, wyjazd na praktykę, A-A Plamungsburo Marzenia Ambroziak, Niemcy 2022

 

 

prof. SANS dr Szymczak Anna, prof. SANS dr Pioch Joanna, prof. SANS dr inż. arch. Grzegorz Pęczek wyjazd pracowników w celach szkoleniowych University West 2021

 

Wyjazd na Uniwersytet West

Pracownicy SANS: prof. SANS dr Anna Szymczak, dr inż. arch. Grzegorz Pęczek, dr Joanna Pioch w ramach projektu Erasmus+ wzięli udział w szkoleniu pracowników na University West w Szwecji.

Tematyka szkoleń skupiała się wokół tematów: rola i znaczenie nauczania nauk społecznych, metody dydaktyczne i wykorzystanie technologii informatycznych stosowane w ich nauczaniu.

Dr inż. arch Grzegorz Pęczek o swoich doświadczeniach z wyjazdu: „Na uczelni University West [HV Trollhattan] bardzo cennym doświadczeniem dla mnie była obserwacja organizacji połączenia nauczania / badań z przemysłem. W specjalnym ośrodku aplikacji technologii naukowcy, badacze i doktoranci z uczelni HV mogą korzystać z potężnej infrastruktury ośrodka technologicznego i wdrażać swoje projekty i wyniki swoich badań w bezpośredniej współpracy z biznesem i przemysłem.

Dodatkowo cenne było poznanie sposobów zastosowania technologii VR / AR na uczelni HV na kierunkach informatycznych i poznać ich sposób organizacji pracowni VR / AR i badań prowadzonych przy jej wykorzystaniu.”

 

 

 

prof. SANS dr Pioch Joanna, dr Błaszkowski Wojciech, wyjazd pracowników w celach szkoleniowych, University of Applied Sciences Baltazar Zapresic, Chorwacja 2021

Wykładowcy naszej uczelni dr Joanna Pioch i dr Wojciech Błaszkowski wzięli udział w wyjeździe do University of Applied Sciences Baltazar w Chorwacji. Wykładowcy wymieniali się doświadczeniami w prowadzeniu własnych badań naukowych. Dodatkowo celem wyjazdu było podniesienie kompetencji językowych.

Skip to content