Business and Languages (I) - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Business and Languages (I)

poziom
Studia I stopnia
wydział
Międzyuczelniany Wydział Biznesowo-Lingwistyczny
Tryb
Stacjonarny, niestacjonarny (hybrydowy)
profil
Praktyczny
tytuł zawodowy
Licencjat
czas trwania
3 lata (6 semestrów)
język
angielski
terminy
Start rekrutacji: 01.04.2024
lokalizacja
Sopot, Gdańsk
Przygotowanie językowe dla cudzoziemców
Tak

Business and Languages to połączenie studiów biznesowych prowadzonych w języku angielskim z intensywną nauką drugiego języka obcego. Zdobędziesz pierwsze doświadczenie praktyczne w firmach krajowych i międzynarodowych. Wyróżnisz się  posiadaniem wspólnego dyplomu dwóch prestiżowych uczelni: biznesowej –  Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych oraz lingwistycznej Akademii Ateneum w Gdańsku, z którą to współprowadzimy ten kierunek.  

Interdyscyplinarny program studiów przygotowuje absolwenta do pracy w środowisku wielokulturowym.  

Kończąc te studia, masz możliwość wyboru wielu dróg dalszego rozwoju zawodowego, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

cel studiów

Współpraca międzykulturowa

Nasze programy edukacyjne oraz różnorodność studentów sprzyjają budowaniu mostów międzykulturowych. Studenci nie tylko uczą się razem, ale również wspólnie pracują nad projektami, co sprzyja wzajemnemu zrozumieniu i integracji. Wielokulturowość staje się siłą napędową, sprzyjającą innowacjom i tworzeniu unikalnych rozwiązań.

Dla naszej uczelni wielokulturowość to nie tylko slogan, to sposób na kształtowanie globalnych perspektyw wśród naszych studentów. Poprzez różnorodność kulturową, nasi studenci są bardziej świadomi wyzwań i możliwości globalnego świata, co stanowi solidną podstawę do budowania kariery na międzynarodowym rynku pracy.

Dwujęzyczność to klucz do sukcesu

W naszym programie, poza studiowaniem w języku angielskim,  kładziemy nacisk na intensywną naukę drugiego języka obcego. W ramach specjalności możesz wybierać spośród: niemieckiego, szwedzkiego, hiszpańskiego lub francuskiego. Przez 4 semestry, zdobędziesz solidne podstawy (od poziomu podstawowego do B2), co odpowiada łącznie 630 godzinom intensywnej nauki.

 

atuty kierunku

01
Nagroda „Studia z Przyszłością”
Rozwiń
Zwiń

Kierunek został nagrodzony certyfikatem Studia z przyszłością” przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za innowacyjność, oryginalność pod względem treści nauczania, stosowanych metod dydaktycznych oraz metod ewaluacji efektów kształcenia, a także nowoczesność koncepcji kształcenia i najwyższą jakość programu studiów.

Certyfikat „Studia z przyszłością” otrzymują tylko kierunki, które opierają się na 3 filarach: dążeniu do przekazywania aktualnej wiedzy, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców. 

02
Gdzie pracują nasi absolwenci?
Rozwiń
Zwiń

Perspektywy zatrudnienia po kierunku Business and Languages są bardzo duże. Po zdobyciu doświadczenia w branży absolwenci naszej uczelni posiadają kompetencje, które umożliwiają im znalezienie zatrudnienia na stanowiskach managerskich i kierowniczych. Pracują jako specjaliści ds. handlu/marketingu/PR-u, konsultanci biznesowi, analitycy bądź otwierają własne działalności gospodarcze. Wachlarz możliwości jest szeroki.

03
Studia w języku angielskim
Rozwiń
Zwiń

Na pierwszym semestrze studiów podnosisz  kompetencje biznesowego języka angielskiego do poziomu C1 (240 h)  w celu swobodnego studiowania przedmiotów biznesowych w kolejnych semestrach.   

Do studiowania na kierunku Business and Languages wystarczy na początku znajomość języka na poziomie B1, o czym świadczy zdane świadectwo maturalne z przedmiotu j. angielski na poziomie podstawowym. 

04
Różnorodność, wsparcie i integracja
Rozwiń
Zwiń

W czasie wolnym stawiamy na integrację, tworząc otwarte przestrzenie dla różnorodności i indywidualności każdego studenta. Jesteśmy jak mozaika, składająca się z jednostkowych, wyjątkowych kawałków, pochodzących z różnych krańców świata, niosących ze sobą różnorodność tradycji i doświadczeń. Dbamy o to, aby studenci mieli szansę się wzajemnie poznać, tworząc silne więzi przyjaźni. Wspieramy ich nie tylko na każdym etapie rekrutacji, ale również po niej, zapewniając poczucie opieki i wsparcia. Naszym celem jest, aby wszyscy czuli się zaopiekowani, otoczeni atmosferą akceptacji i gotowi na wspólne odkrywanie bogactwa różnic, które sprawiają, że nasza społeczność akademicka jest wyjątkowa.

05
Studiuj i praktykuj – unikatowe praktyki zawodowe
Rozwiń
Zwiń

Gwarantowana praktyka na szóstym semestrze studiów w przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych również z sektora BPO/SSC. 

Połączenie nauki i praktyki skraca okres przygotowania do zawodu i stwarza przewagę konkurencyjną w stosunku do absolwentów z innych uczelni. 

06
Jeden kierunek – dyplom dwóch uczelni
Rozwiń
Zwiń

Absolwent/ka B&L otrzyma jeden dyplom licencjata dwóch uczelni: Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych i Ateneum Akademia Nauk Stosowanych. To niesamowite wyróżnienie na rynku pracy!

07
Kadra praktyków życia gospodarczego
Rozwiń
Zwiń

Kadra praktyków życia gospodarczego często posiada bogate kontakty w świecie biznesu. To otwiera dla studentów możliwość budowania swojej własnej sieci kontaktów zawodowych już podczas studiów. Dzięki temu studenci mogą zdobywać cenne doświadczenia poprzez staże, projekty badawcze czy praktyki zawodowe.

Doświadczeni praktycy często pełnią rolę mentorów dla studentów, udostępniając swoje wiedzę i pomagając w rozwoju zawodowym. Ich inspirujące historie sukcesu mogą motywować studentów do dążenia do osiągnięcia własnych celów zawodowych.

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

  1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
  2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
  3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
  4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

  Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

opłaty

Studia stacjonarne i niestacjonarne

Czesne w PLN – dla kandydatów z obywatelstwem polskim
I rok II rok III rok
Płatność za semestr 2 x 4250 PLN 2 x 4500 PLN 2 x 4700 PLN
Płatność w 10 ratach 10 x 880 PLN 10 x 930 PLN 10 x 970 PLN
Opłata rekrutacyjna 85 PLN
Opłata wpisowa 500 PLN 0 PLN (promocja trwa do 02.06.2024 r. Więcej informacji znajduje się tutaj .)

 

Czesne w EURO – dla kandydatów z obywatelstwem innym niż polskie
I rok II rok III rok
Płatność za rok 2800 EURO 2800 EURO 2800 EURO
Opłata rekrutacyjna 150 EURO

partnerzy

Z kim współpracuje nasza uczelnia?

Dzięki ścisłej współpracy uczelni z instytucjami zawodowymi pierwszą pracę w zawodzie będziesz mógł rozpocząć jeszcze w podczas studiów!

Współpracujemy zarówno z centrami outsourcingowymi, jak i czołowymi firmami rekrutującymi finansistów, księgowych, controllerów. Pracowników i trenerów firm partnerskich poznasz na warsztatach tematycznych, na praktykach oraz podczas regularnych zajęć i wykładów.

Strategicznym partnerem uczelni są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Gdańsk, ACCA i Polska Izba Biegłych Rewidentów Oddział Gdańsk.

przekonaj się sam

Opinie ekspertów

avatar
prof. SANS dr Tomasz Kalinowski
Były radca-minister, dyplomata ekonomiczny, ekspert ds. stosunków polsko-niemieckich

Business and Languages jest nowoczesną ofertą edukacyjną dla Studentów, których fascynuje świat biznesu w układzie międzynarodowym.

Dzięki tej nowej ofercie SANS nie będzie już trzeba dokonywać trudnego wyboru pomiędzy studiowaniem biznesu a kierunkami neofilologicznymi. Dzięki starannemu doborowi przedmiotów, Studenci będą poznawać problemy i uwarunkowania dla polskiego biznesu w otoczeniu międzynarodowym z uwzględnieniem zarówno czynników „twardych”, jak np. finanse, rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, marketing, jak i miękkich, takich jak problemy skutecznej komunikacji, etykiety i negocjacji w warunkach międzynarodowych w elastycznie dostosowanej konfiguracji dwóch języków obcych. Pakiet neofilologiczny zawiera takie komponenty jak na przykład skuteczna komunikacja biznesowa w dwóch kluczowych dla polskiej gospodarki językach obcych – angielskim i niemieckim z możliwością wyboru innego języka. Dzięki tak dostosowanej ofercie kształcenia Absolwent kierunku Business and Languages będzie mógł podjąć pracę w dynamicznie rozwijającym się w Polsce sektorze BPO, w polskich firmach, będących w fazie swojej zagranicznej ekspansji gospodarczej, jak i w licznych firmach zagranicznych, oczekujących od swoich pracowników unikalnego połączenia kompetencji, oferowanej przez ten nowatorski kierunek.

Rozwiń
Zwiń
Opinie studentów i absolwentów
Uważam za niesamowite, że kierunek powstał tak naprawdę na potrzeby dużych korporacji, co pozwala nam myśleć spokojnie o pracy w przyszłości. Podejście prowadzących, atmosfera panującą na uczelni bardzo pozytywnie wpływa na wyniki w nauce. Mamy świetną kadrę wykładowców, którzy mają czynny kontakt z biznesem, znają go z życia i są w stanie przekazać nam najlepszą i najbardziej praktyczna wiedzę. Bardzo też podoba mi się dalszy tok nauczania i to, że szkoła otrzymała akredytację ACCA, na której mi zależało.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Zuzanna Archiszewska
Sopot university of applied sciences is a really fascinating place to be, the lecturers and the rest of the administration staff are approachable and helpful. In a nutshell ever since l enrolled in this institution my student life has been  brilliant. Most importantly the course content and teaching has been good so far and I'm looking forward to applying this knowledge in my career.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Mgcini Mlilo
W ramach studiów otrzymuję najświeższą wiedzę biznesową, a dodatkowo, poza wykładowym językiem angielskim, mogę wybrać jeszcze dwa inne języki do nauki, które usprawnią moją komunikację w dużych firmach. Długo szukałem, ale nie zalazłem podobnego kierunku na uczelniach publicznych ani na innych uczelniach prywatnych.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Adam Kaczorowski
Sopot is the best University to be! Firstly  its location is strategic and amazing. It is situated at the core of the Tricity and that on its on makes it special in terms of one having a wide range of internship and job opportunities to choose from! Moreover, the most important thing as a foreign student is an atmosphere  that is very friendly  and Sopot University has not disappointed  on this one ,the atmosphere is very friendly and more! All professors are knowledgeable, and everything is quite organised. Sopot University has opened my eyes to the corporate world and the sky is not even the limit for me!
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Tatendaishe C. Moyo
Ciekawy kierunek przygotowujący do zawodów biznesowych w przyszłości, tok zajęć bardzo interesujący i co najważniejsze skuteczny oraz efektywny. Podoba mi się, że jest nas mała grupka i nie wygląda to jak na tradycyjnych studiach, gdzie trzeba wkuwać tysiące formułek z danego języka, które trzeba znać na kolokwia itp. Nasze przedmioty skupiają się na angielskim czysto biznesowym co jest według mnie bardzo przydatne w przyszłości.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Andre Kisielewski
My name is Abraham Dean Nyagwaya, am an international student from Zimbabwe studying Business and Languages at SOPOCKA AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH in Sopot Poland. Being a student at SOPOCKA AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH has made me feel like am home due to the reception international students like me get from the school staff and from our other Polish students and also the influence and encouragement we get from our lecturers. Looking at what am studying and also the way the university is mentoring us step by step, I see a lot of  opportunities out there waiting for us  Business students. The career perspectives I feel are waiting for me out there, due from being a student here at SOPOCKA AKADEMIA are so plenty for example from what i will specialize in during my studies here i will be able to go in careers such as International Sales Representative, Arbitrator, Data Scientist, Marketing Executive, Sales Executive, the list is endless. My study life in the Tricity is indeed magnificent and I was surprised when I knew that the Tricity is one of the most visited place in this world and it gives us a chance to meet different people from different countries and also learn more about their countries.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Abraham Dean Nyagwaya

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Agnieszka Przywieczerska

Specjalistka ds. Promocji i Rekrutacji

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU 

(+48) 506 474 167

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content