Drzewa w mieście - pielęgnacja i utrzymanie - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Drzewa w mieście – pielęgnacja i utrzymanie

Drzewa w mieście – pielęgnacja i utrzymanie

flaga
poziom
Studia podyplomowe
wydział
Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki
tryb
Niestacjonarny
dyplom
Świadectwo studiów podyplomowych
czas trwania
1 rok (2 semestry)
język
polski
terminy
Rekrutacja od 15.03.2024 do 31.10.2024
lokalizacja
Sopot
Start studiów
26-27.10.2024

cel studiów

Celem studiów podyplomowych jest przygotowanie specjalistów zajmujących się diagnostyką drzew ich utrzymaniem i pielęgnacją.

 

Program nauczania obejmować będzie zagadnienia z różnych dyscyplin i specjalności naukowych. W toku studiów słuchacze będą realizowali rozległy program, w którym znajdą się elementy, takie jak:

  • dendrologia,
  • arborystyka,
  • ochrona środowiska,
  • fitopatologia,
  • fizjologia roślin drzewiastych,
  • podstawy biomechaniki drzew.
Do kogo adresowane są nasze studia?

Oferta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców zajmujących się nie tylko problematyką drzew,

ale również ich pielęgnacją. Są to zarówno osoby, które posiadają umiejętności pracy na wysokościach, osoby które chciałyby zdobyć nowe kompetencje zawodowe z sektora prywatnego, jak i pracownicy zatrudnienie w administracji państwowej różnego szczebla.

Oferta skierowana jest do osób z wykształceniem wyższym I stopnia (inżynier lub licencjat), architektów krajobrazu, ogrodników, urzędników oraz osób myślących o przebranżowieniu.

atuty kierunku

01
Dodatkowe kursy dostępu linowego, pilarza-drwala oraz nadzoru dendrologicznego w ramach kierunku
Rozwiń
Zwiń

W ramach kierunku można wykonać kurs dostępu linowego oraz pilarza-drwala.

  • Kurs aborystyczny poziom A – 1250 zł/os,
  • Drwal – 1749 zł/os.
  • Kurs A + Pilarz/Drwal – Opolska Szkoła Arborystyki – 4800zł.

Kursy nie są wliczone w cenę studiów.

02
Materiały dostępne dla słuchaczy
Rozwiń
Zwiń

W ramach opłaty za studia słuchacz otrzymuje materiały od wykładowców związane z tematyką prowadzonych zajęć. Oprócz tego słuchacz studiów podyplomowych ma pełny dostęp do specjalistycznego księgozbioru uczelnianej biblioteki oraz może liczyć na pomoc ze strony pracowników biblioteki w odszukaniu interesujących go informacji.

03
Kadra praktyków
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia na tym kierunku prowadzone są przez specjalistów w danej dziedzinie i praktyków.

04
Organizacja zajęć
Rozwiń
Zwiń

Organizacja zajęć: zajęcia odbywają się 1-2 razy w miesiącu w soboty i niedziele.

sobota – 08.00 – 16.00
niedziela – 08.00 – 16.00

Forma zaliczenia studiów – projekt dyplomowy (seminarium dyplomowe zakończone obroną): poprawa warunków siedliskowych drzew w  mieście lub ekspertyza dendrologiczna wybranych drzew.

Kto będzie Cię uczyć?
Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zawodowo zajmuje się oceną i pielęgnacją drzew z wykorzystaniem metod dostępu linowego oraz nadzorem nad realizacją projektów zieleni towarzyszącej zabudowie wielorodzinnej i prac związanych z pielęgnacją drzew. W ramach działalności zawodowej realizuje prace inwentaryzacyjne, projektowe oraz opracowania eksperckie. Członek Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego oraz Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
mgr inż. arch. kraj. Katarzyna Kostrzewa - opiekunka kierunku
Przyrodnik, arborysta, inżynier leśnictwa, Certyfikowanym Inspektorem Drzew (CID/87/2017), Inspektor Nadzoru Dendrologicznego w procesie inwestycyjnym (Nr 208/S-04/04/2022), specjalista GIS, muzealnik, społeczny konserwator zabytków. Ukończył studia na Wydziale Leśnym na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu o specjalizacji Ochrona Środowiska Leśnego (magisterium z zakresu fitopatologii drzew) oraz w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista ds. ochrony przyrody z doświadczeniem w zakresie gatunków związanych z zadrzewieniami krajobrazu kulturowego. Jest wykładowcą i egzaminatorem Instytutu Drzewa, członkiem zarządu Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa z Kwidzyna, członkiem zarządu Sekcji Diagnostyki Drzew Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. Autor opracowań, ekspertyz, opinii jako biegły sądowy, tekstów popularnonaukowych oraz publikacji o charakterze naukowym. W latach 2010-2020 związany z Działem Przyrody Muzeum w Kwidzynie oddz. Muzeum Zamkowego w Malborku.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Adam Juźwiak
Absolwent studiów o specjalności biologia z ochroną środowiska na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ornitolog, przyrodnik, drzewoznawca. Od 2004 roku związany ze Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa w Kwidzynie, gdzie uczestniczył w realizacji wielu projektów na rzecz edukacji i ochrony drzew w krajobrazie otwartym. Od 2008 roku współpracuje z Tringa Jacek Antczak głównie w ramach badań ptaków i nietoperzy. Ekspert przyrodniczy w ramach programu rolno-środowiskowego. Kurs wspinaczki drzewnej z zastosowaniem arborystycznych technik linowych - poziom A ukończył w firmie EKO-TREK Jerzy Stolarczyk w 2015 roku. Praktyk diagnostyki oraz pielęgnacji drzew. Członek Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, Sekcja Diagnostyki Drzew. Od początku 2021 roku prowadzi własną działalność gospodarczą.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Robert Pipczyński

Chcesz poznać
pełny program nauczania?

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

opłaty

Studia niestacjonarne

I rok
Płatność roczna 5300 zł  
Płatność za semestr 2 x 2700 zł
Płatność w 10 ratach 10 x 550 zł
Płatność w 12 ratach  12 x  460 zł
Opłata wpisowa 200 zł 0 zł

 

rekrutacja

Zasady naboru

Kolejność zgłoszeń
Po starcie rekrutacji warto, jak najszybciej dostarczyć nam komplet dokumentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kandydaci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych
Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Etapy rekrutacji

  1. IRKINTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
  2. Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
  3. Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
  4. Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych – po otrzymaniu upragnionego dyplomu prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do biura rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne. Uwaga! Do czasu wyrobienia dyplomu po obronie, do celów rekrutacyjnych możesz dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu studiów z dziekanatu.
  5. Decyzja o przyjęciu na studia – oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły słuchaczu, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego! Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot 

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń

EMAIL

podyplomowe@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWY

(+48) 509 655 417

(+48) 531 915 560

    Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

    Skip to content