Economics (I) - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Economics (I)

poziom
Studia I stopnia
wydział
Wydział Ekonomii i Finansów
tryb
Stacjonarny, niestacjonarny (hybrydowy)
profil
Praktyczny
tytuł zawodowy
Licencjat
czas trwania
3 lata (6 semestrów)
język
angielski
terminy
Start rekrutacji: 01.04.2024
lokalizacja
Sopot
Przygotowanie językowe dla cudzoziemców
Tak

Ekonomia to jeden z uniwersalnych kierunków studiów, dający możliwość budowania ścieżki kariery zawodowej w różnych obszarach szeroko pojętego biznesu.

W Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych możesz łączyć naukę z praktyczną nauką zawodu i zdobywać pierwsze doświadczenie już w trakcie studiów w firmach różnych branż krajowych i międzynarodowych, instytucjach finansowych oraz samorządach.  

Celem kierunku jest praktyczne kształcenie w zawodzie ekonomisty i finansisty przygotowanego do pełnienia różnych ról zawodowych…  

…w organizacjach krajowych i zagranicznych. Ekonomista bierze udział w  podejmowaniu racjonalnych decyzji ekonomicznych na różnych szczeblach zarządzania w przedsiębiorstwach. W trakcie studiów przekazywana jest aktualna wiedza oraz zdobywane są umiejętności  zgodne z potrzebami zmieniającego się otoczenia społeczno-gospodarczego. 

 

atuty kierunku

01
Nauka ekonomicznego języka angielskiego
Rozwiń
Zwiń

W trakcie zajęć studenci rozwija swoje umiejętności językowe, osiągając poziom umożliwiający im prowadzenie swobodnej konwersacji biznesowej z zagranicznymi partnerami. 

Do studiowania na kierunku Economics wystarczy na początku znajomość języka na poziomie B1, o czym świadczy zdane świadectwo maturalne z przedmiotu j. angielski na poziomie podstawowym. 

02
Gdzie pracują nasi absolwenci?
Rozwiń
Zwiń

Perspektywy zatrudnienia po kierunku Economics są bardzo szerokie. Po zdobyciu doświadczenia w branży absolwenci naszej uczelni posiadają kompetencje, które umożliwiają im znalezienie zatrudnienia na stanowiskach managerskich i kierowniczych.

Nasi absolwenci pracują jako:

 • analitycy biznesowi i ekonomiczni, audytorzy,  
 • menedżerowie i kierownicy w działach ekonomicznych, personalnych w przedsiębiorstwach prywatnych i instytucjach samorządowych i państwowych,
 • eksperci, konsultanci oraz kontrolerzy działalności gospodarczej i administracji skarbowej,  
 • pośrednicy ds. nieruchomości, przedstawiciele handlowi, agenci ubezpieczeniowi, brokerzy,
 • logistycy i spedytorzy, specjaliści ds. importu.

Absolwenci kierunku Economics są przygotowani do prowadzenia własnego biznesu. 

03
Do kogo adresowane są nasze studia?
Rozwiń
Zwiń

Studia na kierunku Economics skierowane są do osób:

 • chcących rozwijać swoje umiejętności analityczne,
 • chcących nauczyć się poruszać w świecie biznesu lokalnego, krajowego oraz międzynarodowego,
 • zainteresowanych karierą w zawodzie związanym z ekonomią lub zarządzaniem, m.in. w firmach produkcyjnych, handlowych, usługowych, sektorze bankowym, ubezpieczeniowym, inwestycyjnym, emerytalnym, biurach rachunkowych i doradztwa rachunkowego, firmach faktoringowych, w jednostkach administracji publicznej, administracji skarbowej. 
04
Współpraca z międzynarodowym otoczeniem biznesowym
Rozwiń
Zwiń

Studenci Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych mogą odbywać praktyki i staże w ponad 60 krajowych i międzynarodowych firmach z którymi uczelnia od wielu lat współpracuje.  

05
Zajęcia prowadzone przez kadrę praktyków życia gospodarczego
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia na tym kierunku w dużej części prowadzone są w formie warsztatów, laboratoriów i projektów przez praktyków gospodarczych (analityków gospodarczych, managerów firm, audytorów i prawników). 

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera na adres:

SANS SOPOT
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

opłaty

Studia stacjonarne

Czesne w PLN – dla kandydatów z obywatelstwem polskim
I rok II rok III rok
Płatność za semestr 2 x 4250 PLN 2 x 4500 PLN 2 x 4700 PLN
Płatność w 10 ratach 10 x 880 PLN 10 x 930 PLN 10 x 970 PLN
Opłata rekrutacyjna 85 PLN
Opłata wpisowa 500 PLN 0 PLN (promocja trwa do 02.06.2024 r. Więcej informacji znajduje się tutaj.)

 

Czesne w EURO – dla kandydatów z obywatelstwem innym niż polskie
I rok II rok III rok
Płatność za rok 2700 EURO  2700 EURO 2700 EURO
Opłata rekrutacyjna 150 EURO

partnerzy

Z kim współpracuje nasza uczelnia?

Dzięki szerokiej współpracy uczelni z przedsiębiorstwami  i instytucjami zawodowymi pierwszą pracę będziesz mógł rozpocząć już podczas studiów! 

Współpracujemy zarówno z centrami outsourcingowymi, jak i czołowymi firmami rekrutującymi ekonomistów, finansistów, księgowych i controllerów. Pracowników i trenerów firm partnerskich poznasz na warsztatach tematycznych, na praktykach oraz podczas regularnych zajęć i wykładów. 

Strategicznym partnerem uczelni są Pracodawcy Pomorza oraz Agencja Rozwoju Pomorza, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. 

przekonaj się sam

Opinie ekspertów

avatar
prof. SANS, dr Anna Szymczak
Prorektor ds. Rozwoju i Kształcenia SANS, Prezes Fundacji „Edukacja, Praktyka, Rozwój”, praktyk gospodarczy

Ekonomia to uniwersalny kierunek studiów, dający możliwość budowania ścieżki kariery zawodowej w różnych obszarach szeroko pojętego biznesu.

Absolwent tego kierunku wyposażony jest w wszechstronną wiedzę ekonomiczną, finansową i zarządczą umożliwiającą podjęcie pracy w zawodzie ekonomisty na stanowiskach operacyjnych, takich jak. np. specjalista analityk, w zakresie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi oraz materialnymi w przedsiębiorstwach różnych branż, w jednostkach doradczych oraz organizacjach i instytucjach (publicznych i pozarządowych) w kraju i za granicą. Przygotowany jest również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej zwłaszcza firmy rodzinnej. Dodatkowo posiada przygotowanie do analizy informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji ekonomicznych w przedsiębiorstwach o różnej skali działalności, zarówno małych, średnich, jak i globalnych.

Rozwiń
Zwiń
Opinie studentów i absolwentów
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych uczy mnie rozszerzać horyzonty i patrzeć tylko do przodu. Ta uczelnia żyje dla studentów i daje niesamowite wsparcie!
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Alina Petrenko
Bardzo polecam kierunek Finanse i Ekonomia Biznesu na Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Bardzo przydatna wiedza, którą dzięki modułowi studiów dualnych, można praktykować w różnych zakładach pracy poprzez praktyki. Bardzo miła i przyjazna atmosfera. Wykładowcy podchodzą do przedmiotów, ale także do studentów bardzo profesjonalnie. Jeśli planujesz otworzyć w przyszłości własną działalność, pracować w banku lub być dyrektorem bardzo dużej korporacji, a do tego lubisz łączyć teorie z praktyką, to ten kierunek jest dla Ciebie!
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Klaudia Wyżyn

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content