Ekonomia (II) - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Ekonomia (II)

poziom
Studia II stopnia
wydział
Wydział Ekonomii i Finansów
tryb
Stacjonarny, niestacjonarny (hybrydowo), online
Profil
Praktyczny
tytuł zawodowy
Magister
czas trwania
2 lata (4 semestry)
język
polski
terminy
Start rekrutacji: 01.04.2024
lokalizacja
Sopot, Chojnice
Przygotowanie językowe dla cudzoziemców
Tak

Studia drugiego stopnia na kierunku Ekonomia są kontynuacją studiów pierwszego stopnia, w ramach których w oparciu o doświadczenie stażowe, zdobędziesz praktyczną i poszerzoną wiedzę z zakresu ekonomii menedżerskiej, digital marketingu i biznesu międzynarodowego.

Celem kierunku jest przygotowanie specjalistów posiadających kompetencje biznesowe, analityczne, cyfrowe i społeczne niezbędne w zarządzaniu…

…każdym przedsiębiorstwem, instytucjami o zasięgu globalnym oraz w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. W szerszym ujęciu dyplom magistra ekonomii pomaga przygotować się do kariery zawodowej wymagającej umiejętności budowania strategii działalności biznesowej, sprawnego rozwiązywania problemów w warunkach gospodarki cyfrowej, w każdym jej obszarze, np. w marketingu i sprzedaży, produkcji i finansach.

atuty kierunku

01
Do kogo adresowane są nasze studia?
Rozwiń
Zwiń

Studia na kierunku Ekonomia skierowane są do osób:

 • chcących rozwijać swoje umiejętności analityczne otoczenia społeczno-gospodarczego w warunkach dynamicznych zmian we współczesnym świecie,
 • chcących nauczyć się poruszać w świecie międzynarodowego biznesu, ale jednocześnie nadal rozumieć też uwarunkowania lokalne,
 • zainteresowanych karierą w zawodzie związanym z ekonomią lub zarządzaniem, m.in. w firmach produkcyjnych, handlowych, usługowych, sektorze bankowym, ubezpieczeniowym, inwestycyjnym, emerytalnym, biurach rachunkowych i doradztwa rachunkowego, firmach faktoringowych, w jednostkach administracji publicznej, administracji skarbowej.
02
Gdzie pracują nasi absolwenci?
Rozwiń
Zwiń

Nasi absolwenci pracują jako:

 • analitycy biznesowi i ekonomiczni, audytorzy, specjaliści ds. diagnozowania, planowania oraz prognozowania ryzyka i zjawisk gospodarczych w przedsiębiorstwach i instytucjach,
 • menedżerowie i kierownicy w działach ekonomicznych, personalnych w przedsiębiorstwach prywatnych i instytucjach państwowych,
 • specjaliści ds. negocjacji zawierania umów z partnerami krajowymi oraz zagranicznymi, konsultanci ds. rozwoju rynku (business development),
 • eksperci, konsultanci oraz kontrolerzy działalności gospodarczej i administracji skarbowej, doradcy inwestycyjni, podatkowi i bankowi,
 • maklerzy giełdowi, rzeczoznawcy majątkowi, pośrednicy ds. nieruchomości, przedstawiciele handlowi, agenci ubezpieczeniowi, brokerzy,
 • logistycy i spedytorzy, specjaliści ds. importu.

Absolwenci kierunku Ekonomia mogą także otworzyć własną działalność gospodarczą.

03
Programy księgowo-finansowe w zasięgu ręki
Rozwiń
Zwiń

Studenci kierunku poznają powszechnie używane programy księgowo – finansowe (np. ERP, SAP, EXCEL, Symfonia, Płatnik, Optima), otrzymują nowoczesną wiedzę i nabywają niezbędne umiejętności w zawodzie finansisty, księgowego, czy controllera. Raporty, profesjonalne prezentacje, estetyczny budżet? Dajemy też solidną znajomość Excela, Worda, Sharepointa, aby pomóc Ci wyróżnić się na tle innych pracowników firmy.

04
Kurs Global Business Services Qualification
Rozwiń
Zwiń

Global Business Services Qualification to prestiżowy kurs rozwijający umiejętności menedżerskie w obszarze finansów i rachunkowości. Kurs zakończony jest certyfikatem. Studenci Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych mogą uczestniczyć w nim za darmo w ramach studiów. To dodatkowy atut w Twoim CV!

05
Nacisk na naukę branżowego języka angielskiego
Rozwiń
Zwiń

Znajomość języka obcego jest niezbędna przy ubieganiu się o pracę, ale też przy realizowaniu kariery w międzynarodowych firmach w środowisku biznesowym, co umożliwiają nasze studia rachunkowe na kierunku Finanse i rachunkowość. Kładziemy szczególny nacisk na praktyczną naukę języków obcych. W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak język obcy finansowo-księgowy oraz język obcy biznesowy. W trakcie zajęć nasi studenci mogą rozwijać swoje umiejętności językowe, osiągając poziom umożliwiający im prowadzenie swobodnej konwersacji biznesowej z zagranicznymi partnerami.

06
Współpraca z międzynarodowym otoczeniem biznesowym
Rozwiń
Zwiń

Dzięki temu studenci Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych mogą odbywać praktyki i staże w międzynarodowych firmach i rozpoczynać karierę zawodową w najbardziej prestiżowych firmach w Trójmieście. Przy SANS działa Konwent Pracodawców wspierający studentów i absolwentów SANS w wejściu na rynek pracy.

07
Kadra praktyków życia gospodarczego
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia na tym kierunku w dużej części prowadzone są w formie warsztatów, laboratoriów i projektów przez specjalistów i praktyków życia gospodarczego (księgowych, biegłych rewidentów, finansistów, prawników). Opiekunowie praktyk z czołowych firm specjalizujących się w finansach i rachunkowości wspomogą proces nauczania, dając Ci cenne lekcje i ucząc praktycznych umiejętności przydatnych w późniejszej karierze zawodowej.

Wykładają u nas: samodzielni księgowi, główni księgowi, właściciele biur rachunkowych, doradcy podatkowi, pracownicy, specjaliści i dyrektorzy Krajowej Administracji Skarbowej, kierownicy działów kadr i płac, ekonomiści, analitycy finansowi, radni miejscy, dyplomaci i tłumacze przysięgli.

08
Zrównoważony rozwój jako wartość kierunku
Rozwiń
Zwiń

SANS dołączyło do grona sygnatariuszy Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni zorganizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, ponieważ jako uczelnia współpracująca z biznesem, kształcimy młodych ludzi, którzy po ukończeniu studiów powinni wejść w zawodowe życie z przeświadczeniem, że idea społecznej odpowiedzialności jest kluczowym czynnikiem sukcesu we wszystkich sferach funkcjonowania każdego człowieka. Działanie zgodne z normami etycznymi oraz przepisami prawa na rzecz swoich interesariuszy oraz środowiska naturalnego jest jedną z podstawowych wartości wyrażanych przez naszą uczelnię.

09
Sopocka z tradycjami
Rozwiń
Zwiń

SANS jest jedną z pierwszych i wiodących uczelni kształcących specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości na Pomorzu. Jako uczelnia z ponad 20-letnim doświadczeniem każdego dnia staramy się tworzyć przestrzeń przyjazną do zdobywania wiedzy, ale również wspomagającą rozwój osobisty. Mamy opinię jednej z najlepszych uczelni w regionie, co potwierdzają wysokie pozycje w rankingach i licznych konkursach – zarówno w kraju, jak i za granicą.

opłaty

Studia stacjonarne, niestacjonarne, online

Czesne w PLN – dla kandydatów z obywatelstwem polskim

w Sopocie i Chojnicach

I rok II rok
Płatność za semestr 2 x 3350 PLN 2 x 3350 PLN
Płatność w 10 ratach 10 x 700 PLN 10 x 700 PLN
Opłata rekrutacyjna 85 PLN
Opłata wpisowa 500 PLN 0 PLN (więcej informacji o promocji tutaj .)

 

Czesne w EURO – dla kandydatów z obywatelstwem innym niż polskie
I rok II rok
Płatność za rok 2000 EURO 2000 EURO
Opłata rekrutacyjna 150 EURO

 

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłać wpisowe – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz dyplom i suplement studiów I stopnia. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera na  adresy:

SANS SOPOT
Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

SANS CHOJNICE
Młodzieżowa 44, 89-604 Chojnice

Z kim współpracuje nasza uczelnia?

Dzięki ścisłej współpracy uczelni z instytucjami zawodowymi pierwszą pracę w zawodzie będziesz mógł rozpocząć jeszcze w podczas studiów!

Współpracujemy zarówno z centrami outsourcingowymi, jak i czołowymi firmami rekrutującymi finansistów, księgowych, controllerów. Pracowników i trenerów firm partnerskich poznasz na warsztatach tematycznych, na praktykach oraz podczas regularnych zajęć i wykładów.

Strategicznym partnerem uczelni jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Gdańsk i Polska Izba Biegłych Rewidentów Oddział Gdańsk.

przekonaj się sam

Opinie ekspertów

avatar
dr Wojciech Błaszkowski
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska, przewodniczący Komisji Edukacji, wiceprzewodniczący Gdańskiej Rady Oświatowej, członek Komisji Strategii i Budżetu Miasta

W dzisiejszym świecie wielu rzeczy można się nauczyć samodzielnie: z Internetu, podcastów, książek; często nie wychodząc nawet z domu.

Nadal jednak są obszary, w których kontakt z drugim człowiekiem, wspólna praca, wspieranie się i wzajemne inspirowanie w drodze do celu są niezbędne. Taką rolę pełnią studia. W przypadku studiów ekonomicznych wspólne zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi to fundament zdobywania wiedzy.

Studia magisterskie na Wydziale Ekonomii i Finansów Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych uczą świadomie patrzeć na otaczającą rzeczywistość; uczą wyciągać wnioski, analizować zjawiska, a nawet… przewidywać przyszłość. Jak twierdzi Steven D. Levitt, ekonomista z Uniwersytetu Chicagowskiego, ekonomia dysponuje znakomitymi narzędziami do zdobywania wiedzy, ale cierpi na niedobór ciekawych pytań. My staramy się ten deficyt zmniejszać i każdego dnia zachęcać studentów, by pytali: w oparciu o co podejmujemy decyzje, co wpływa na popyt, czym jest koszt alternatywny? Ale także: dlaczego sklepy sprzedają ozdoby świąteczne już w październiku? Dlaczego samochód, który przekroczył bramę salonu tak bardzo traci na wartości? Kto zyskuje na darmowych orzeszkach do piwa? Na tak wiele pytań współczesnego świata odpowiedź jest tylko jedna: Ekonomia.

Rozwiń
Zwiń

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

Rekrutacja Chojnice

EMAIL

rekrutacja.chojnice@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 52 334 14 50

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWEGO

(+48) 502 735 522

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content