Zarządzanie finansami - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Ekonomia (I)
Zarządzanie finansami

Zarządzanie finansami

flaga
specjalność na kierunku Ekonomia I stopnia
kierunek
Ekonomia
poziom
Studia I stopnia
tryb
Niestacjonarny (hybrydowy)
lokalizacja
Chojnice

W warunkach rynku kapitałowo-pieniężnego finanse są podstawą funkcjonowania podmiotów gospodarczych, a zarządzanie nimi dotyczy w głównej mierze zarządzanie finansami.

Od decyzji z zakresu zarządzania finansami zależy skuteczność podejmowanych działań i pozycja przedsiębiorstwa na rynku.

W warunkach rynku kapitałowo-pieniężnego finanse są podstawą funkcjonowania podmiotów gospodarczych, a zarządzanie nimi dotyczy w głównej mierze zarządzanie finansami.

Od decyzji z zakresu zarządzania finansami zależy skuteczność podejmowanych działań i pozycja przedsiębiorstwa na rynku. Zarządzanie finansami to niezwykle ważny obszar zarządzania w każdej organizacji. Obejmuje on takie zagadnienia jak: ocena sytuacji finansowej organizacji, identyfikacja obszarów wymagających poprawy, kształtowanie optymalnego poziomu i struktury kapitału czy też analizę pozycji przedsiębiorstwa na rynku. Praktycznie każda decyzja podejmowana w przedsiębiorstwie ma swoje odzwierciedlenie w finansach firmy, dlatego też jest to specjalność dająca szerokie możliwości kariery zawodowej.

 

Perspektywy zawodowe w charakterze specjalisty w:

 • Analityk finansowy,
 • Doradca podatkowy,
 • Audytor wewnętrzny,
 • Broker ubezpieczeniowy,
 • Doradca inwestycyjny
 • W urzędach administracji publicznej (centralnej i samorządowej), podmiotach sektora finansów publicznych (np. jednostki i zakłady budżetowe, ZUS), bankach, towarzystwach inwestycyjnych i emerytalnych i firmach konsultingowych.

W programie znajdziesz takie przedmioty jak:

 • podatki i opłaty lokalne,
 • systemy podatkowe Polski i UE,
 • finanse samorządu terytorialnego,
 • wycena przedsiębiorstw,
 • finanse międzynarodowe.

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Chojnice

EMAIL

rekrutacja.chojnice@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 52 334 14 50

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWEGO

(+48) 502 735 522

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content