Fashion design – projektowanie ubioru - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Fashion design – projektowanie ubioru

Fashion design – projektowanie ubioru

flaga
poziom
Studia podyplomowe
wydział
Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki
tryb
Niestacjonarny
dyplom
Świadectwo studiów podyplomowych
czas trwania
1 rok (2 semestry)
język
polski
terminy
Rekrutacja od 15.03.2024 do 31.10.2024
lokalizacja
Sopot
Start studiów
26-27.10.2024

Oferta zawiera przygotowanie warsztatu projektanta, poznanie kolejnych etapów realizacji projektu, procesów przygotowania produktu do wdrożenia do produkcji. Dydaktyka obejmuje zakres oddziaływania pomiędzy procesem twórczym, produktem a konsumpcją.

Kompetencje w zakresie modelowania i konstrukcji odzieży, materiałoznawstwa i technologii jak i szeroki zakres kształtowania estetyki wpływają na kompleksowe przygotowanie do zawodu projektanta. Istotą programu jest łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką, zrozumienie procesów rządzących rynkiem mody, a także umiejętność obserwowania i korzystania z aktualnych trendów.

cel studiów

Celem studiów jest pogłębienie wiedzy w zakresie:

  • projektowania odzieży,
  • realizacji własnych koncepcji,
  • budowania wizerunku marki,
  • technik prezentacji mody, produktu,
  • zasad współpracy z dostawcami,
  • zasad kooperacji z otoczeniem biznesowym,
  • roli tekstyliów w modzie,
  • kreatywnej interpretacji trendów.

atuty kierunku

01
Dodatkowe certyfikaty i wsparcie partnera studiów firmy LPP
Rozwiń
Zwiń

LPP zapewnia:

  • kadrę dydaktyczną i wsparcie merytoryczne w tworzeniu programu studiów,
  • certyfikat potwierdzający zdobyte kompetencje w zakresie realizowanych studiów dla każdego słuchacza, który uzyska pozytywny wynik egzaminu końcowego,
  • zestaw gadżetów dla słuchaczy studiów na koniec studiów,
  • sesję zdjęciową projektów końcowych wykonywaną przez fotografa LPP,
  • w trakcie studiów możliwość wizyty studyjnej w siedzibie LPP w dniu roboczym,
  • upominki specjalne dla 3 najlepszych słuchaczy,
  • materiały z odzysku do prac projektowych wykonywanych na koniec przez słuchaczy,
  • konsultacje z działem HR LPP w ramach, których słuchacze zostaną zapoznani z procesem rekrutacji.
02
Pokaz projektu dyplomowego
Rozwiń
Zwiń

Forma zaliczenia studiów – projekt dyplomowy (seminarium dyplomowe zakończone obroną w formie pokazu mody).

03
Zajęcia warsztatowe w pracowni
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia odbywają się w specjalnie dostosowanej do potrzeb kierunku pracowni, wyposażonej w manekiny, maszyny do szycia i niezbędne materiały (płótna, igły, nici, miary, taśmy). Dodatkowo firma LPP partner  studiów zapewnia materiały z odzysku do prac projektowych.

04
Materiały dostępne dla słuchaczy
Rozwiń
Zwiń

W ramach opłaty za studia słuchacz otrzymuje materiały od wykładowców związane z tematyką prowadzonych zajęć. Oprócz tego słuchacz studiów podyplomowych ma pełny dostęp do specjalistycznego księgozbioru uczelnianej biblioteki oraz może liczyć na pomoc ze strony pracowników biblioteki w odszukaniu interesujących go informacji.

05
Organizacja zajęć
Rozwiń
Zwiń

Organizacja zajęć: zajęcia odbywają się 1-2 razy w miesiącu w soboty i niedziele.

sobota – 08.00 – 16.00
niedziela – 08.00 – 16.00

 

Do kogo adresowane są nasze studia?

Program jest kierowany do osób chcących kreatywnie rozwijać swoje umiejętności w zakresie projektowania i realizacji odzieży, dla absolwentów szkół artystycznych i kierunków pokrewnych, dla osób planujących zmianę dotychczasowej ścieżki kariery, dla kadry funkcjonującej w branży fashion oraz pracowników związanych z otoczeniem modowym.

Kto będzie Cię uczyć?
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Karierę zawodową rozpoczęła pracą w charakterze asystenta scenografa przy filmie „Seksmisja” Juliusza Machulskiego. W latach 1989 – 2000 podjęła współpracę w charakterze reżysera i stylisty z Agencją Telimena Models oraz Moda Forte podczas organizowanych pokazów i prezentacji. Jednocześnie zrealizowała projekty i prowadziła nadzór wykonawczy dwóch salonów firmowych Domu Mody Telimena. Współpracowała z Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości, Wojewódzkim Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego „Wiedza”, Salonami Urody „Gabriel” jako wykładowca z zakresu historii i stylizacji mody. W roku 2000 rozpoczęłam pracę w Domu Mody „Skórska” również w charakterze projektanta oraz na stanowisku wykładowcy w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania. W roku 2005 została powołana przez J.M. Rektora tej uczelni do pełnienia funkcji Kierownika Katedry Projektowania Tkaniny i Ubioru. W latach 2011 i 2012 zasiadała w jury preselekcji konkursu Złota Nitka. W 2014 roku brała udział w roli eksperta w Salonie Branżowym Innowacyjne Włókiennictwo i Przemysł Mody podczas VII Europejskiego Forum Gospodarczego Łódzkie 2014 oraz w panelu dyskusyjnym podczas Targów Ptak Fashion City. Od 2011 roku współpracuje z Bełchatowsko Kleszczowskim Parkiem Innowacyjno Technologicznym, w ramach projektu „Innowacja kluczem do sukcesu” w roli eksperta branżowego.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Małgorzata Gawrysiak Bańkowska - Opiekunka merytoryczna kierunku
Absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa w zakresie Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Stopień naukowy doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk projektowych uzyskała w 2014 roku na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Od 2018 roku adiunkt na Kierunku Architektury Wnętrz i Architektury Krajobrazu, Wydziału Architektury Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Obecnie prowadzi zajęcia w Pracowni Projektowania Obiektów Małej Architektury oraz Pracowni Projektowania Sprzętu w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Zwolenniczka designu prospołecznego w ramach zrównoważonego rozwoju. Jest autorką kilkudziesięciu wdrożonych zespołowych i indywidualnych projektów oraz szeregu projektów badawczych związanych ze współpracą międzyuczelnianą krajową i międzynarodową. Kurator, organizator oraz czynny uczestnik wielu wystaw i konferencji. Autorka kilku publikacji z zakresu wzornictwa. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kilkunastu przedmiotów w zakresie sztuk projektowych. Opiekun naukowy Międzywydziałowego Koła Naukowego ‘Tech-Design’ Wydziału Mechanicznego oraz Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej /2018. Czynnie projektuje w zakresie wzornictwa przemysłowego, architektury krajobrazu i architektury wnętrz oraz komunikacji wizualnej.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
prof. SANS, dr Magdalena Berlińska
Od 13-tu lat zajmuje się marketingiem zorientowanym na człowieka. Pomaga firmom diagnozować i wykorzystać zasoby jakie mają w budowaniu skutecznej komunikacji z rynkiem. Dzięki szerokiemu doświadczeniu z różnych branż, od FMCG przez B2B, luxury aż po retail swoje kompetencje wykorzystuje również w doradztwie oraz szkoleniach. Jest certyfikowanym trenerem biznesu ACI i od 2-ch lat intensywnie działa na salach szkoleniowych, ale również w szkoleniach online. Ostatnie 4 lata poświęciła na zgłębianiu tajników branży fashion współpracując zarówno z markami sieciowymi jak i butikowymi dzięki czemu wie jak ważne jest dopasowanie strategii i wiedzy praktycznej do indywidualnych doświadczeń Klienta. W swojej codziennej pracy kieruje się maksymą „rozpoznaj zanim zaproponujesz” i taką też metodologię wdraża we wszystkich prowadzonych projektach.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Karolina Różycka
Absolwentka ASP w Łodzi. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w projektowaniu konstrukcji ubioru. Współpracowała z wieloma firmami odzieżowymi między innymi jako konstruktor ubioru z Domem Mody Telimena w Łodzi. Doświadczenie zawodowe to także kilkadziesiąt realizacji ubioru unikatowego na indywidualne zamówienia. Konstruktor i projektant odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej. Wykładowca w kilku szkołach związanych z projektowaniem i konstrukcją ubioru. Pracowała także przy ubiorach reklamowych i firmowych oraz przy scenografii. Współpracowała przy tworzeniu systemów komunikacji wizualnej. I wreszcie jako właściciel marki, firmy produkującej odzież dla dzieci. Uczestniczka i laureatka wystaw, targów. Nagrodzona przez ELLE Decoration, ASP w Łodzi nagrodą im Wł. Strzemińskiego, wyróżniona przez Igedo Fashion Awards w Düsseldorfie.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
dr Paula Drzewiecka

Kolekcje słuchaczy rocznika 2022/23

LUCEAT
CHŁÓD
SROCZKI
SPLĄTANI
TRANSFORMACJA
WYDECH
WOMEN in Power
ZADZIERGANI W BIELI
CHIHUAHUA

Z kim współpracujemy?

Partner edycji 2024/25 LPP S.A.

Partner poprzednich edycji MOODO URBAN FASHION MODE – SZYSZKO SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Chcesz poznać
pełny program nauczania?

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

opłaty

Studia niestacjonarne

I rok
Płatność roczna 5700 zł  
Płatność za semestr 2 x  2900 zł
Płatność w 10 ratach 10 x 590 zł
Płatność w 12 ratach  12 x  495 zł
Opłata wpisowa 200 zł 0 zł

 

rekrutacja

Zasady naboru

Kolejność zgłoszeń
Po starcie rekrutacji warto, jak najszybciej dostarczyć nam komplet dokumentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kandydaci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych
Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Etapy rekrutacji

  1. IRK INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
  2. Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
  3. Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
  4. Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych – po otrzymaniu upragnionego dyplomu prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do biura rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne. Uwaga! Do czasu wyrobienia dyplomu po obronie, do celów rekrutacyjnych możesz dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu studiów z dziekanatu.
  5. Decyzja o przyjęciu na studia – oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły słuchaczu, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego! Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot 

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń

EMAIL

podyplomowe@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWY

(+48) 509 655 417

(+48) 531 915 560

    Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

    Skip to content