Finanse i rachunkowość (II) - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Finanse i rachunkowość (II)

poziom
Studia II stopnia
wydział
Wydział Ekonomii i Finansów
Tryb
Stacjonarny, niestacjonarny (hybrydowo), online
profil
Praktyczny
tytuł zawodowy
Magister
czas trwania
2 lata (4 semestry)
język
polski
terminy
Start rekrutacji: 01.04.2024
lokalizacja
Sopot, Chojnice
Przygotowanie językowe dla cudzoziemców
Tak

Studia drugiego stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość są kontynuacją studiów pierwszego stopnia, w ramach których zdobędziesz pogłębioną i nowoczesną wiedzę oraz umiejętności miękkie (soft skills) i analityczne niezbędne do pracy w branży finansowo – księgowej. 

Dzięki studiom magisterskim na kierunku Finanse i rachunkowość, studenci SANS szeroko rozumieją zjawiska i procesy z zakresu ekonomii, finansów, rachunkowości i prawa zachodzące w sektorach przedsiębiorstw i podmiotów publicznych.

Celem kierunku jest kształcenie kompetentnych profesjonalistów, którzy w momencie ukończenia studiów mają za sobą praktyczne przygotowanie do pracy w obszarze finansów i rachunkowości w dowolnym podmiocie gospodarczym.

Zawód księgowego to jeden z najbardziej stabilnych i przyszłościowych profesji.

atuty kierunku

01
Zdobywasz 9 kwalifikacji ACCA
Rozwiń
Zwiń

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych posiada akredytację ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), dzięki czemu możemy oferować studentom studiów II stopnia kierunku Finanse i rachunkowość specjalność finance and accounting ACCA. Absolwenci zdobywają międzynarodowy certyfikat ACCA, który potwierdza wysoki poziom znajomości standardów rachunkowości i finansów. Osoby, które mogą się pochwalić posiadaniem tego certyfikatu, są wysoko cenione przez pracodawców i mają szansę na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy.

Studia II stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość dają możliwość zaliczenia modułów F1-F9. Po dodatkowym zaliczeniu online modułu etycznego (bez dodatkowych egzaminów) studenci uzyskują kwalifikację ACCA – Advanced Diploma in Accounting and Business. Więcej o ACCA dowiesz się tutaj.

02
Do kogo adresowane są nasze studia?
Rozwiń
Zwiń

Studia na kierunku Finanse i Rachunkowość skierowane są do osób:

 • chcących poznać zasady nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa, a także planujących specjalizować się w audycie i podatkach,
 • chcących nauczyć się poruszać w świecie lokalnego lub międzynarodowego biznesu,
 • zainteresowanych nauką posługiwania się jednolitym światowym standardem pojęć finansowych i biznesowych,
 • zainteresowanych karierą w zawodzie związanym z finansami, rachunkowością lub zarządzaniem, m.in. w firmach produkcyjnych, handlowych, usługowych, sektorze bankowym, ubezpieczeniowym, inwestycyjnym, emerytalnym, biurach rachunkowych i doradztwa rachunkowego, firmach faktoringowych, w jednostkach administracji publicznej, administracji skarbowej.
03
Gdzie pracują nasi absolwenci?
Rozwiń
Zwiń

Nasi absolwenci pracują jako:

 • księgowi, dyrektorzy finansowi,
 • biegli rewidenci,
 • specjaliści ds. kadr i płac,
 • specjaliści w bankach i firmach ubezpieczeniowych,
 • doradca inwestycyjny, finansowy, bankowy, podatkowy, biznesowi,
 • kontrolerzy finansowi, specjaliści ds. raportowania, audytorzy.

Absolwenci kierunku Finanse i rachunkowość mogą także otworzyć własną działalność gospodarczą.

04
Programy księgowo-finansowe w zasięgu ręki
Rozwiń
Zwiń

Studenci kierunku poznają powszechnie używane programy księgowo – finansowe (np. ERP, SAP, EXCEL, Symfonia, Płatnik, Optima), otrzymują nowoczesną wiedzę i nabywają niezbędne umiejętności w zawodzie finansisty, księgowego, czy controllera. Raporty, profesjonalne prezentacje, estetyczny budżet? Dajemy też solidną znajomość Excela, Worda, Sharepointa, aby pomóc Ci wyróżnić się na tle innych pracowników firmy.

05
Kurs Global Business Services Qualification
Rozwiń
Zwiń

Global Business Services Qualification to prestiżowy kurs rozwijający umiejętności menedżerskie w obszarze finansów i rachunkowości. Kurs zakończony jest certyfikatem. Studenci Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych mogą uczestniczyć w nim za darmo w ramach studiów. To dodatkowy atut w Twoim CV!

06
Nacisk na naukę branżowego języka angielskiego
Rozwiń
Zwiń

Znajomość języka obcego jest niezbędna przy ubieganiu się o pracę, ale też przy realizowaniu kariery w międzynarodowych firmach w środowisku biznesowym, co umożliwiają nasze studia rachunkowe na kierunku Finanse i rachunkowość. Kładziemy szczególny nacisk na praktyczną naukę języków obcych. W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak język obcy finansowo-księgowy oraz język obcy biznesowy. W trakcie zajęć nasi studenci mogą rozwijać swoje umiejętności językowe, osiągając poziom umożliwiający im prowadzenie swobodnej konwersacji biznesowej z zagranicznymi partnerami.

07
Współpraca z międzynarodowym otoczeniem biznesowym
Rozwiń
Zwiń

Dzięki temu studenci Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych mogą odbywać praktyki i staże w międzynarodowych firmach i rozpoczynać karierę zawodową w najbardziej prestiżowych firmach w Trójmieście. Przy SANS działa Konwent Pracodawców wspierający studentów i absolwentów SANS w wejściu na rynek pracy.

08
Kadra praktyków życia gospodarczego
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia na tym kierunku w dużej części prowadzone są w formie warsztatów, laboratoriów i projektów przez specjalistów i praktyków życia gospodarczego (księgowych, biegłych rewidentów, finansistów, prawników). Opiekunowie praktyk z czołowych firm specjalizujących się w finansach i rachunkowości wspomogą proces nauczania, dając Ci cenne lekcje i ucząc praktycznych umiejętności przydatnych w późniejszej karierze zawodowej.

Wykładają u nas: samodzielni księgowi, główni księgowi, właściciele biur rachunkowych, doradcy podatkowi, pracownicy, specjaliści i dyrektorzy Krajowej Administracji Skarbowej, kierownicy działów kadr i płac, ekonomiści, analitycy finansowi, radni miejscy, dyplomaci i tłumacze przysięgli.

09
Zrównoważony rozwój jako wartość kierunku
Rozwiń
Zwiń

SANS dołączyło do grona sygnatariuszy Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni zorganizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, ponieważ jako uczelnia współpracująca z biznesem, kształcimy młodych ludzi, którzy po ukończeniu studiów powinni wejść w zawodowe życie z przeświadczeniem, że idea społecznej odpowiedzialności jest kluczowym czynnikiem sukcesu we wszystkich sferach funkcjonowania każdego człowieka. Działanie zgodne z normami etycznymi oraz przepisami prawa na rzecz swoich interesariuszy oraz środowiska naturalnego jest jedną z podstawowych wartości wyrażanych przez naszą uczelnię.

10
Sopocka z tradycjami
Rozwiń
Zwiń

SANS jest jedną z pierwszych i wiodących uczelni kształcących specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości na Pomorzu. Jako uczelnia z ponad 20-letnim doświadczeniem każdego dnia staramy się tworzyć przestrzeń przyjazną do zdobywania wiedzy, ale również wspomagającą rozwój osobisty. Mamy opinię jednej z najlepszych uczelni w regionie, co potwierdzają wysokie pozycje w rankingach i licznych konkursach – zarówno w kraju, jak i za granicą.

opłaty

Studia stacjonarne, niestacjonarne i online

Czesne w PLN – dla kandydatów z obywatelstwem polskim

w Sopocie i Chojnicach

I rok II rok
Płatność za semestr 2 x 3350 PLN 2 x 3350 PLN
Płatność w 10 ratach 10 x 700 PLN 10 x 700 PLN
Opłata rekrutacyjna 85 PLN
Opłata wpisowa 500 PLN 0 PLN (więcej informacji o promocji tutaj .)

 

Czesne w EURO – dla kandydatów z obywatelstwem innym niż polskie
I rok II rok
Płatność za rok 2000 EURO 2000 EURO
Opłata rekrutacyjna 150 EURO

 

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłać wpisowe – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz dyplom i suplement studiów I stopnia. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

 

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera na  adresy:

SANS SOPOT
Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

SANS CHOJNICE
Młodzieżowa 44, 89-604 Chojnice

Z kim współpracuje nasza uczelnia?

Dzięki ścisłej współpracy uczelni z instytucjami zawodowymi pierwszą pracę w zawodzie będziesz mógł rozpocząć jeszcze w podczas studiów!

Współpracujemy zarówno z centrami outsourcingowymi, jak i czołowymi firmami rekrutującymi finansistów, księgowych, controllerów. Pracowników i trenerów firm partnerskich poznasz na warsztatach tematycznych, na praktykach oraz podczas regularnych zajęć i wykładów.

Strategicznym partnerem uczelni jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Gdańsk i Polska Izba Biegłych Rewidentów Oddział Gdańsk.

przekonaj się sam

Opinie ekspertów

avatar
mgr Joanna Głowacka
właścicielka Profit Biuro Rachunkowe

Paradoksalnie uczelnia ekonomiczna, podobnie jak chociażby medyczna, ucząc przyszłych praktyków życia gospodarczego, powinna czerpać ze studium przypadku i z praktyki.

Zależy nam, aby absolwent naszej Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych nie tylko kojarzył Roberta Giffena, Adama Smitha czy Johna Keynesa lub umiał opowiedzieć o teorii finansów behawioralnych, ale przede wszystkim, by rozumiał istotę dokonującego się obrotu gospodarczego w praktyce, by potrafił zinterpretować i wyciągnąć własne wnioski ze zdarzeń gospodarczych i by rozumiał praktyczne aspekty fiskalizmu państwa. Nauczyć się tego można przede wszystkim od praktyków biznesu. Tak jak w medycynie najlepszym wykładowcą i mentorem jest profesor sam dokonujący operacji, a nie piszący nawet ciekawe artykuły, ale robiący to wyłącznie z zacisza uniwersyteckiej biblioteki. Dlatego nasi studenci już na starcie posiadają dużą przewagę nad absolwentami innych uczelni wyższych kształcących z dziedziny nauk ekonomii i zarządzania. Sopocka Akademia Nauk Stosowanych kształcił ludzi, którzy po wejściu na rynek pracy, posiadają rzeczywiste kompetencje i praktyki biznesowe, a nie są jedynie teoretykami ekonomii. Dbamy o to, aby nasz absolwent był atrakcyjny na rynku pracy i aby był marką samą w sobie.

Rozwiń
Zwiń

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

Rekrutacja Chojnice

EMAIL

rekrutacja.chojnice@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 52 334 14 50

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWEGO

(+48) 502 735 522

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content