Rachunkowość i controlling - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Finanse i rachunkowość (I)
Rachunkowość i controlling

Rachunkowość i controlling

flaga
specjalność na kierunku Finanse i rachunkowość I stopnia
kierunek
Finanse i rachunkowość
poziom
Studia I stopnia
tryb
Stacjonarny, niestacjonarny (hybrydowe), online
lokalizacja
Sopot

Stanowiska księgowego i controllera istnieją we wszystkich przedsiębiorstwach.

W Unii Europejskiej specjaliści z tego zakresu są szczególnie poszukiwani, ponieważ łączą tradycyjną wiedzę księgowego, doradcy podatkowego oraz analityka finansowego. Opracowując plany działalności przedsiębiorstwa tworzą wizję jego przyszłości. Controller przygotowuje informacje niezbędne do podejmowania przez zarząd decyzji strategicznych i operacyjnych. Wobec harmonizacji przepisów podatkowych, stosowania międzynarodowych standardów rachunkowości, ujednoliconych systemów informatycznych, dla księgowych otwiera się rynek pracy w całej Europie.

Celem specjalności jest przekazanie wiedzy i nabycie umiejętności z zakresu rachunkowości finansowej oraz zarządczej, rachunku kosztów, finansów przedsiębiorstw, zarządzania ryzykiem, umiejętności efektywnego prognozowania i programowania rozwoju gospodarczego oraz rozliczeń finansowych.

Studenci specjalności zdobywają wiedzę dotyczącą przygotowania i wykorzystania informacji z rachunkowości w podejmowaniu decyzji oraz sporządzania i analizowania sprawozdań zorientowanych na wspomaganie zarządzania na poziomie operacyjnym i strategicznym Wiedza ta będzie wzbogacona o narzędzia informatyczne oraz specjalistyczny język obcy.

Perspektywy zawodowe w charakterze specjalisty w:

 • Przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych różnych branż
 • Instytucjach państwowych i samorządowych,
 • Bankach,
 • Firmach ubezpieczeniowych
 • Biurach rachunkowych.
 • Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

W programie znajdziesz takie przedmioty, jak:

 • Bezpieczeństwo informacji w organizacji
 • Controlling operacyjny
 • Controlling finansowy
 • Ocena opłacalności projektów inwestycyjnych
 • Organizacja i projektowanie systemów rachunkowości
 • Podstawy budżetowania
 • Podstawy rachunkowości zarządczej
 • Sprawozdawczość i analiza finansowa przedsiębiorstw
 • Zastosowanie programów komputerowych w działalności przedsiębiorstwa

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content