Fotografia i nowe media - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Fotografia i nowe media

poziom
studia podyplomowe
wydział
Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki
tryb
Niestacjonarny
dyplom
Świadectwo studiów podyplomowych
czas trwania
1 rok (2 semestry)
język
polski
terminy
Rekrutacja od 01.11.2024 - 28.02.2025
lokalizacja
Sopot

cel studiów

Zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie fotografii studyjnej i reporterskiej oraz w zakresie różnych form filmowych.

program studiów

W toku studiów słuchacze będą realizowali rozległy program, w którym znajdą się elementy, takie jak:

  • fotografia produktowa,
  • techniki i technologie fotograficzne,
  • zasady kompozycji kolo-kadr,
  • postprodukcja fotograficzna.
Do kogo adresowane są nasze studia?

Oferta skierowana do osób zainteresowane fotografią i formami filmowymi przekazu multimedialnego w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

01
Materiały dostępne dla słuchaczy
Rozwiń
Zwiń

W ramach opłaty za studia słuchacz otrzymuje materiały od wykładowców związane z tematyką prowadzonych zajęć. Oprócz tego słuchacz studiów podyplomowych ma pełny dostęp do specjalistycznego księgozbioru uczelnianej biblioteki oraz może liczyć na pomoc ze strony pracowników biblioteki w odszukaniu interesujących go informacji.

02
Doświadczona kadra naukowo-dydaktyczna
Rozwiń
Zwiń

Kadrę stanowią praktycy oraz kadra dydaktyczna Uczelni.

03
Organizacja zajęć
Rozwiń
Zwiń

Organizacja zajęć: zajęcia odbywają się 1-2 razy w miesiącu w soboty i niedziele.

sobota – 08.00 – 16.00
niedziela – 08.00 – 16.00

Forma zaliczenia studiów – projekt dyplomowy (seminarium dyplomowe zakończone obroną).

Kto będzie Cię uczyć?
Absolwentka Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, zajmuje się fotografią inscenizowaną, fotografią klasyczną, jak również wideo-art., instalacjami i nowymi mediami. Doktorat w dziedzinie sztuk  filmowych, dyscyplinie fotografia, z fotografii w PWSFTviT w Łodzi. Kuratorka, organizatorka i jurorka wielu konkursów fotograficznych i wystaw studenckich, warsztatów i plenerów;  recenzentka licznych prac dyplomowych na I i II stopniu studiów. Adiutka, kierowniczka Katedry Fotografii na kierunku Fotografia ASP w Gdańsku, gdzie Prowadzi Pracownię Fotografii Projektowej i Pracownię Fotografii Inscenizowanej.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
dr Agnieszka Babińska
Absolwentka Wydz. Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku; doktorat w dyscyplinie sztuk projektowych. Od 2022 r. prof. SANS na Wydz. Architektury, Inżynierii i Sztuki w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Autorka interdyscyplinarnych zespołowych i indywidualnych projektów. Autorka międzyuczelnianych proj. badawczych: UAP Poznań; PWSFTviT Łódź; ASP Wrocław; ASP Gdańsk; ACD Łódź; HS Wismar, HfG Offenbach, Niemcy; Lycée de la Tourrache, Francja; UGR Granada, Hiszpania. Kurator, organizator wystaw i konferencji. Autorka publikacji; promotor i recenzent prac dyplomowych.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
prof. SANS dr Magdalena Berlińska - Opiekun kierunku
Doktor sztuki (rozprawa doktorska pt.: ”Film jako nowa chorea” zrealizowana w Katedrze Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu). Niezależny filmowiec, autor ponad pięćdziesięciu krótkich form filmowych, za które otrzymał wiele nagród, wyróżnień i nominacji w ponad 20 krajach. Kilkukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańska i Miasta Chojnice.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
dr Maciej Jarczyński
Absolwentka fotografii na Roehampton University w Londynie (2012). Ukończyła także studia magisterskie na kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2016).   Absolwentka programu mentorskiego Sputnik Photos (2018). Zajmuje się alternatywnymi i historycznymi metodami fotograficznymi oraz video. Uczestniczyła w wielu wystawach w Polsce i zagranicą m.in. w Photofusion Gallery w Londynie (2013), Tallin Light Festival (2015),PH21 Gallery w Budapeszcie, Fotofestival Lensburg (2020), zwyciężczyni nagrody głównej V Gdańskiego Biennale Sztuki w Gdańskiej Galerii Miejskiej (2019) oraz laureatka LensCulture Critics Choice Awards 2020. Właściciel studia fotograficznego Studio57.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
mgr Agnieszka Piasecka
Urodzona w 1990 roku w Grudziądzu. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Grafiki w 2014 roku z wyróżnieniem. Pracuje jako Asystentka w Pracowni Fotografii Projektowej dr Agnieszki Babińskiej na Kierunku Fotografia na Wydziale Rzeźby i Intermediów, a także prowadzi zajęcia w Pracowni Fotografii Studyjnej na Wydziale Grafiki ww. Uczelni. Doktorat obroniła w styczniu 2022 roku. Temat rozprawy doktorskiej brzmiał: „Zderzenie fotografii artystycznej i komercyjnej. Fotografia kreacyjna, inscenizowana, manipulacja cyfrowa jako punkt wyjścia dla stworzenia autorskiego magazynu dedykowanego modzie i sztuce współczesnej”. Zajmuje się fotografią portretową i fotografią mody. Specjalizuje się w projektowaniu wydawniczym. Jej zdjęcia ukazały się w wielu publikacjach polskich i międzynarodowych takich jak magazyny Elle, Wysokie Obcasy Extra, Design Alive, Zwykłe Życie, Schön!, L’Officiel, Contributor, Sicky, Bricks, Lens Culture i wiele innych. Fotografuje dla polskich projektantów i marek. Wygrała pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym BIG STAR Photo Talent of the Year 2022. www.instagram.com/magdalenaczajka
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
dr Magdalena Czajka-Cardoso

Chcesz poznać
pełny program nauczania?

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

opłaty

Studia niestacjonarne

I rok
Płatność roczna 5300zł
Płatność za semestr 2 x 2700zł
Płatność w 10 ratach 10 x 550zł
Płatność w 12 ratach  12 x  460 zł
Opłata wpisowa  200 zł 0 zł

rekrutacja

Zasady naboru

Kolejność zgłoszeń
Po starcie rekrutacji warto, jak najszybciej dostarczyć nam komplet dokumentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kandydaci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych
Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Etapy rekrutacji

  1. IRK INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
  2. Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
  3. Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
  4. Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych – po otrzymaniu upragnionego dyplomu prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do biura rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne. Uwaga! Do czasu wyrobienia dyplomu po obronie, do celów rekrutacyjnych możesz dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu studiów z dziekanatu.
  5. Decyzja o przyjęciu na studia – oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły słuchaczu, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego! Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot 

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń

EMAIL

podyplomowe@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWY

(+48) 509 655 417

(+48) 531 915 560

    Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

    Skip to content