Dział HR (ang. human resources) stanowi łącznik między kierownictwem a pracownikami.
Zarządzanie zasobami ludzkimi opiera się głównie na zatrudnianiu pracowników, procesach rekrutacyjnych, szkoleniach, onboardingu oraz sprawach administracyjnych.
cel studiów
Celem studiów jest przygotowanie absolwenta do pełnienia funkcji HR Managera/Dyrektora HR/HR Business Partnera w organizacji.
Studia pozwolą na strategiczne zarządzanie kapitałem ludzkim i realizowanie polityki personalnej w nowoczesnej firmie.
atuty kierunku
01
Materiały dostępne dla słuchaczy
Rozwiń
Zwiń
W ramach opłaty za studia słuchacz otrzymuje materiały od wykładowców związane z tematyką prowadzonych zajęć. Oprócz tego słuchacz studiów podyplomowych ma pełny dostęp do specjalistycznego księgozbioru uczelnianej biblioteki oraz może liczyć na pomoc ze strony pracowników biblioteki w odszukaniu interesujących go informacji.
02
Kadra praktyków życia gospodarczego
Rozwiń
Zwiń
Zajęcia na tym kierunku w dużej części prowadzone są w formie warsztatów i projektów przez specjalistów w danej dziedzinie i praktyków.
Do kogo adresowane są nasze studia?
Studia adresowane są do pracowników działów personalnych, specjaliści pracujący na stanowiskach związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim, osoby przygotowujące się do objęcia funkcji związanej ze strategicznym HR, doradcy personalni, psychologowie, osoby które swoją przyszłość zawodową chcą związać z HR.
wykładowcy
Kto będzie Cię uczyć?
Małgorzata Tobiszewska
Opiekun merytoryczny kierunku
Dyrektor Instytutu Rozwoju Kadr, posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie w obszarze HR na stanowiskach HR Business Partner, Dyrektor HR. Realizowała projekty z obszaru rekrutacji, rozwoju i badania kompetencji, zarządzania, restrukturyzacji zatrudnienia i outplacementu. Przewodnicząca Forum Zarządzania i HR oraz Pełnomocnik Zarządu Pracodawców Pomorza ds. rynku pracy, Ekspert Centrum Badań i Analiz Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Ekspert Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, Członkini Rady Ekspertów Wydziału Ekonomicznego UG, Członkini Powiatowej Rady Rynku Pracy z ramienia PZP Lewiatan. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów MBA. Autorka badań, analiz i publikacji z zakresu zarządzania, HR i rynku pracy. Mentor w projektach: DIONE, OWES, SPECE3, Mentoring kobiet w biznesie, Metapomoc. Wykładowca i trener.
Rozwiń
Zwiń
Małgorzata Gwozdz
Wykładowczyni
Dyrektor ds. personalnych w Olivia Business Centre ma doświadczenie na rynku nowoczesnych usług HR oraz w zarządzaniu zasobami ludzkimi zdobywane od lat 90-tych, czyli początków gospodarki rynkowej. Realizowała wiele projektów z zakresu executive search w jednej z globalnych firm doradczych E&Y gdzie odbyła też szereg szkoleń z zakresu zarządzania projektami z obszaru HR. Wdrażała nowatorskie rozwiązania z zakresu employer brandingu i dedykowanych systemów HR w jednej z największych firm z branży finansowej m.in. przedszkole firmowe, badania zaangażowania pracowników, niestandardowa polityka szkoleniowa i rozwoju pracowników. W czasie jej kadencji firma zdobyła tytuł najlepszego Pracodawcy i była wskazywana w rankingach rzetelnego pracodawcy. Ma duże doświadczenie w zarządzaniu i motywowaniu zespołów do korzystania z kreatywności i odważnego wprowadzania wyjątkowych rozwiązań i projektów. Autorka publikacji z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi (Harvard Business Review).
Rozwiń
Zwiń
Aleksandra Peszek
Wykładowczyni
HR Manager i HR Business Partner z szerokim doświadczeniem w dużych międzynarodowych firmach Bayer Polska, Wipro Poland, Franke Foodservice Systems Poland, Delphi Poland, The Morley Group, Ernst & Young. Prowadziła projekty związane ze strategicznym i operacyjnym HR wspierające wzrost organizacji, rozwój pracowników i dostarczanie celów biznesowych poprzez wdrażanie efektywnych praktyk HR.
Rozwiń
Zwiń
Mariusz Jagłowski
Wykładowca
Członek rad nadzorczych: Przedsiębiorstwa Komunalnego Czarna Białostocka oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Więcborku. Twórca i właściciel Polskiego Korpusu Korporacyjnego, którego główną ideą jest profesjonalizacja rad nadzorczych poprzez tworzenie elitarnego zasobu potencjalnych kandydatów na członków rad nadzorczych. Dotyczy to zarówno kandydatów do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, JST czy sektora prywatnego. PKK to platforma powiązania profesjonalistów C2B, B2B dla których liczą się najwyższe standardy zarówno przez tych sprawujących i powierzających nadzór właścicielski. Menadżer w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk gdzie odpowiada za nadzór właścicielski i wsparcie Zarządu Spółki kierując podległym zespołem. Przeprowadził proces Due Diligence największej spółki eksploatacyjnej w Porcie Gdańsk, przygotowując inwestorów do procesu nabycia akcji.
Rozwiń
Zwiń
Ireneusz Osiński
Wykładowca
Z wykształcenia psycholog (Rosyjska Akademia Nauk) i producent filmowy (Łódzka Szkoła Filmowa).
Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży i zarządzaniu zespołami sprzedażowymi głównie w instytucjach finansowych, mediach oraz jako prywatny przedsiębiorca. W ciągu ponad 25 lat przeszedł całą ścieżkę kariery w dużych korporacjach finansowych od poziomu szeregowego sprzedawcy do funkcji Dyrektora Sprzedaży na Polskę, gdzie zarządzał strukturą ponad tysiąca pracowników. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje sprzedaż, budowanie i zarządzanie strukturami sprzedaży, szkolenia z zakresu budowania relacji, doskonalenia technik sprzedaży oraz procesu sprzedaży, realizację i kreowanie celów biznesowych, wdrażanie nowych produktów i usług w sieć sprzedaży, projektowanie i zarządzanie procesami biznesowymi itp. Obecnie przedsiębiorca, szkoleniowiec, wykładowca akademicki, łowca talentów, mówca, networker i mentor biznesowy. Certyfikowany coach biznesowy międzynarodowej organizacji Leadership Management International. Twórca wielu projektów w tym: eventów biznesowych, programów szkoleniowo-warsztatowych, programów telewizyjnych i audycji radiowych. Fundator i prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Talentów, Pełnomocnik Zarządu ds. Relacji Biznesowych Związku Pracodawców Pomorza. Odznaczony medalem honorowym za zasługi dla Związku Pracodawców Pomorza. Zawsze uśmiechnięty, energiczny, nastawiony na działanie. Potrafi w każdej osobie znaleźć unikalną wartość, którą trzeba pokazać światu. Ambasador Etycznego Biznesu i Networkingu.
Rozwiń
Zwiń
Wojciech Iwulski
Wykładowca
Interim Manager, Business Development Manager, Supply Chain Manager z doświadczeniem pracy w kilku organizacjach o globalnym zasięgu. Na co dzień skuteczny przedsiębiorca, Interim Manager realizujący projekty dla Zarządów firm z sektora MŚP oraz mentor dla Startupów.
Od stycznia 2018 rozwija Trójmiejski oddział Stowarzyszenia Interim Managerów pełniąc funkcję Członka Rady Dyrektorów. Od 4 lat wykładowca w Collegium Civitas – Supply Chain a CSR. Ustawicznie pogłębia swoją wiedzę, zarówno w aspekcie menedżerskim – Executive MBA (University of Illinois), jak i zawodowym – APICS, PRINCE2®.
Rozwiń
Zwiń
Marta Abramska
Wykładowczyni
14 lat doświadczenia pracy w londyńskim City i na rynku europejskim, gdzie doradzała instytucjom z sektora finansowego w obszarze zarządzania ryzykiem. Przez wiele lat pełniła funkcje zarządcze i stała na czele zespołów w wiodących firmach konsultingowych. Przeprowadziła projekty doradcze dla dziesiątek organizacji w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, USA, Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii. To doświadczenie pozwoliło jej zebrać portfel doświadczeń i wiedzy o “best practice” z międzynarodowych organizacji. Od dwóch lat dzieli swój czas pomiędzy Polskę a Europę Zachodnią. Wspiera liderów w przechodzeniu przez proces zmiany, pomagając im zwiększyć efektywność po objęciu nowej roli w organizacji, wpłynąć na zmianę kultury zespołu lub organizacji, wykształcić w sobie i w zespole kompetencje niezbędne do tego, by sprostać wyzwaniom przyszłości. Pracuje w formule coachingu i shadow management. Jest akredytowanym coachem ICF oraz wykładowcą i trenerem w Animas Centre for Coaching, wiodącej szkole coachingu w Londynie i Berlinie. Od 2019 współtworzy podcast Modern Way to Lead dedykowany kadrze menedżerskiej, dostępny na platformach: Apple Podcast, Google Podcast oraz Spotify.
Rozwiń
Zwiń
Małgorzata Knut
Wykładowczyni
Praktyk biznesu i nowoczesnego przywództwa. Wspiera liderów w rozwoju umiejętności przywódczych i budowaniu zrównoważonej kultury organizacyjnej. Jej zawodowa droga wiodła przez międzynarodowe organizacje działające w sektorze finansowym, gdzie przez 15 lat pełniła funkcje zarządcze m.in.: jako członek zarządu oraz prezes spółki z obszarami specjalizacji w zarządzaniu sprzedażą, produktami oraz budowaniu nowoczesnych kanałów dystrybucji. Brała udział w procesach budowania spółek od podstaw, przeprowadzania fuzji, restrukturyzacji, zmiany strategii oraz kultury organizacyjnej. Jest m.in. współzałożycielką pierwszego w Polsce towarzystwa ubezpieczeń należącego do banku (mBank) i ekspertką rynku bancassurance. Od 5 lat realizuje indywidualne i grupowe projekty rozwojowe dla kadry menedżerskiej, koncentrując się na rozwijaniu ich potencjału przywódczego. Towarzyszy liderom w rozwiązywaniu bieżących problemów zarządczych wykorzystując metodę shadow management, która łączy w sobie warsztat praktyka biznesu, mentora, coacha i trenera. Posiada uprawnienia Coach Praktyk Biznesu oraz Team Coach Akademii Norman Benett oraz jest certyfikowanym trenerem FRIS® Style Myślenia. Ponadto jest członkiem International Mentoring&Coaching Council oraz Stowarzyszenia Interim Managers. Jest absolwentką Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie realizowanego we współpracy z Handelshochschule Leipzig oraz WHU Otto Beisheim School of Management w Wiesbaden (Niemcy). Od 2019 współtworzy podcast Modern Way to Lead dedykowany kadrze menedżerskiej, dostępny na platformach: Apple Podcast, Google Podcast oraz Spotify.
Rozwiń
Zwiń
Renata Czajkowska
Wykładowczyni
Z wykształcenia skandynawista, dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi oraz marketingu. Rozwijała umiejętności w Akademii Coachingu według metodologii ICF przy Agencji Rozwoju Pomorza i uzyskała certyfikację jako coach WIAL Action Learning. Zarządza firmą doradztwa personalnego HR Concept z ponad 20-letnim doświadczeniem w procesach rekrutacyjnych, w tym w budowaniu start-upów dla Metsa Group SSC i Swarovski GBS, rekrutacji masowej, ale również w head-huntingu. Projektowała i usprawniała procesy rekrutacji, budowała też niezbędne narzędzia dla zespołów HR i menedżerów rekrutujących. Wprowadzała skutecznie zwinne praktyki do HR. Przeprowadziła wiele szkoleń w tym z zakresu: komunikacji, zarządzania efektywnością pracy, zarządzania celami, rozmów oceniających, zarządzania karierą, budowania zespołu, rekrutacji i selekcji, inteligencji emocjonalnej, coachingu i mentoringu, Action Learning.
Rozwiń
Zwiń
Magda Bellwon
Wykładowczyni
Mediatorka, wykładowczyni akademicka, certyfikowana trenerka Action Learningu, facylitatorka. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Prawa i Administracji, kierunek prawo, absolwentka Podyplomowego Studium z Mediacji, Negocjacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od roku 2007 aktywna mediatorka. W ramach działalności mediacyjnej prowadzi m.in. mediacje gospodarcze, pracownicze oraz cywilne. Właścicielka firmy „Conseo”, zajmującej się mediacjami, negocjacjami, facylitacją spotkań oraz szkoleniami z zakresu umiejętności mediacyjnych, komunikacyjnych i negocjacyjnych. Inicjatorka i współorganizatorka idei „Salonu Mediatora” – miejsca cyklicznych spotkań dla praktyków mediacji i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Pomysłodawczyni „Szkoły mediacji i doskonalenia umiejętności mediacyjnych” współtworzonej wspólnie z SWPS w Sopocie, w ramach której prowadzone są szkolenia z mediacji oraz szkolenia doskonalące dla mediatorów. Wykładowczyni akademicka.
Rozwiń
Zwiń
Małgorzata Wasilewska
Wykładowczyni
Dyrektor personalny w firmie Yameo, współtwórczyni projektów wsparcia kobiet na rynku pracy, założycielka marki Librain, w ramach której tworzy i realizuje strategie rozwojowe dotyczące obszaru HR. Przez 10 lat zajmowała się prawem pracy, następnie zdobyła doświadczenia związane z budowaniem wizerunku firm pracując jako PR Manager oraz rzecznik prasowy, a także będąc wykładowczynią komunikacji społecznej i dziennikarstwa prasowego na jednej z uczelni. Wyróżniona w konkursie Employer Branding Excellence Awards, mentorka w programach urzędów pracy i organizacji pozarządowych. Jest certyfikowanym trenerem FRIS® oraz Points of You®.
Rozwiń
Zwiń
Anna Fibak
Wykładowczyni
Ekspertka public relations z blisko 20-letnim doświadczeniem. Właścicielka agencji Fibak PR i PR Partner Aruond Barand Consulting. Specjalizuje się w strategicznym kształtowaniu komunikacji firm i budowaniu ich relacji z mediami. W swoim portfolio ma projekty realizowane dla przedsiębiorstw z branż: deweloperskiej, energetycznej, finansowej, nowych technologii, TSL, morskiej, edukacyjnej. W ramach długofalowych projektów współtworzy strategie komunikacji, doradza w sytuacjach kryzysowych, odpowiada za bieżące kontakty firm z mediami i przygotowywanie materiałów prasowych, koordynuje i wspiera działania w social mediach. Ma bogate doświadczenia w kreowaniu i realizacji: konferencji i briefingów prasowych, seminariów i paneli dyskusyjnych, wydarzeń i uroczystości firmowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera też organizacje pozarządowe. Jest wiceprezeską zarządu Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Wcześniej dziennikarka „Dziennika Bałtyckiego”, realizowała też reportaże telewizyjne dla „Expressu Reporterów”. Jako redaktor naczelna „Pomorskiego Przeglądu Gospodarczego”, wydawanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.
Rozwiń
Zwiń
Z kim współpracuje nasza uczelnia?
PARTNER PROGRAMU: Instytut Rozwoju Kadr
program studiów
W programie znajdziesz takie przedmioty jak:
employer branding, czyli budowanie marki pracodawcy
Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.
zjazdy
Organizacja zajęć: zajęcia odbywają 1-2 razy w miesiącu w soboty i niedziele.
sobota – 08.00 – 16.00
niedziela – 08.00 – 16.00
Forma zaliczenia studiów – projekt dyplomowy (seminarium dyplomowe zakończone obroną).
rekrutacja
Zasady naboru
Kolejność zgłoszeń
Po starcie rekrutacji warto, jak najszybciej dostarczyć nam komplet dokumentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kandydaci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych
Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Etapy rekrutacji
IRK – INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych – po otrzymaniu upragnionego dyplomu prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do biura rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne. Uwaga! Do czasu wyrobienia dyplomu po obronie, do celów rekrutacyjnych możesz dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu studiów z dziekanatu.
Decyzja o przyjęciu na studia – oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!
Termin i miejsce składania dokumentów
Podpisane dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły słuchaczu, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego! Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.
ADRESY SANS Sopot ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot