Kurs przygotowawczy na kierunki projektowe - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Kurs przygotowawczy na kierunki projektowe

Kurs przygotowawczy na kierunki projektowe

flaga
poziom
Kurs
profil
Praktyczny
tryb
W tygodniu
dyplom
Certyfikat
czas trwania
3 miesiące
język
polski
termin kursu
4 czerwca - 26 lipca 2024
lokalizacja
Sopot

cel kursu

Celem kursu przygotowawczego jest przygotowanie przyszłych kandydatów na studia projektowe

pod względem umiejętności w zakresie rysowania oraz przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej na kierunku studiów Architektura, Architektura wnętrz, Architektura krajobrazu lub Wzornictwo.

atuty kursu

01
1 miejsce wśród uczelni niepublicznych
Rozwiń
Zwiń

SANS na 1 miejscu wśród uczelni niepublicznych kształcących architektów w Polsce.

Ranking 2021 przygotowany przez Izbę Architektów RP.

02
6 miejsce wśród uczelni publicznych
Rozwiń
Zwiń

SANS na 6 miejscu wśród wszystkich uczelni kształcących architektów w Polsce.

Ranking 2021 przygotowany przez Izbę Architektów RP.

03
Wszystkie architektury w jednym miejscu
Rozwiń
Zwiń

SANS to jedyna uczelnia w północnej Polsce posiadająca w swej ofercie wszystkie kierunki projektowe (Architektura, Architektura wnętrz, Architektura krajobrazu, Wzornictwo), dzięki czemu studenci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez specjalistów z wielu zazębiających się kierunków.

04
Metodyka zajęć
Rozwiń
Zwiń

Każde spotkanie to pełen, kompletny blok tematyczny, składający się z teorii i ćwiczeń (zadań praktycznych + zestawu ćwiczeń do pracy w domu).

05
Kameralne grupy zajęć projektowych
Rozwiń
Zwiń

W SANS zajęcia odbywają się w małych grupach i kursanci mają możliwość praktycznego zdobycia umiejętności pozwalających im czynnie uczestniczyć w procesie projektowania i powstawania dzieła jakim niewątpliwie powinien być świadomie zaprojektowany budynek i jego otoczenie.

06
Pracownie architektoniczne
Rozwiń
Zwiń

SANS posiada własne pracownie zapewniające najwyższy standard nauczania (m.in prototypownia, pracownia nowych mediów, galeria). Więcej o pracowniach w zakładce Baza Dydaktyczna SANS.

07
Kadra praktyków – czynnych architektów
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia prowadzą czynni zawodowo wykładowcy posiadający tytuły dr i mgr.

Do kogo adresowany jest nasz kurs?

Kurs przeznaczony jest dla:

Wiek kursantów – od 16 lat.

program kursu

W programie znajdziesz takie przedmioty jak:

  • ćwiczenia rozruchowe, kreska i jej rodzaje – zasady szkicu odręcznego + schematy ad hoc,
  • zasady kompozycji przestrzeni / rys. + makiety,
  • konstrukcja i modelowanie podstawowych brył geometrycznych / rys. + makiety,
  • aksonometria / rys. + makiety – perspektywa i jej rodzaje / rys.,
  • pojęcie skali i przestrzeni / rys. + makiety – studium martwej natury i rysunek z wyobraźni,
  • podstawowe zagadnienia z teorii historii architektury,
  • barwa i kolor w rysunku architektonicznym,
  • stylistyka (detal architektoniczny – różne skale opracowania),
  • zasady dokumentacji fotograficznej /makiety/,
  • wybrane zagadnienia z teorii historii architektury.
Kto będzie Cię uczyć?
Absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Architektura Wnętrz. Dyplom w pracowni profesora Huberta Smużyńskiego (1997). Tytuł doktora sztuk projektowych uzyskała w 2015 roku. Aktywna w zawodzie projektanta od 1998 roku. Autorka realizacji z zakresu architektury wnętrz, form użytkowych i wystawiennictwa, jak również działań w obszarze sztuki. Czynnie uczestniczy w warsztatach dotyczących przestrzeni architektonicznej oraz konferencjach naukowych związanych tematycznie z projektowaniem opartym na nisko przetworzonych materiałach i tradycjach lokalnych. Miłośniczka proekologicznego projektowania i autorka wykładów: Żywa architektura i nie tylko: zastosowanie wierzbowatych, Konopie przemysłowe w designie, Warsztaty budowania z kompozytu konopno-wapiennego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów kaligrafii.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
prof. SANS, dr Emilia Rolka
Absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku, dyplom z wyróżnieniem /1997 pod kierunkiem prof. Jacka Popka. Stopień naukowy doktora sztuki w dyscyplinie sztuk projektowych uzyskała w 2014 roku. Od 2022 roku profesor SANS na Wydziale Architektury, Inżynierii i Sztuki w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych (SANS); Przewodnicząca Rady Programowej Kierunku Wzornictwo (SANS), autorka programu kształcenia na kierunku studiów Wzornictwo (SANS); w latach 2018-2021 adiunkt w SANS. W latach 2009-2018 asystent a następnie adiunkt, Kierownik Zakładu Wzornictwa  w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Autorka kilkudziesięciu wdrożonych zespołowych i indywidualnych projektów m.in. proj. środków transportu / Warszawska Kolej Dojazdowa WKD/PESA MAZOVIA, 610M, 308B / PESA; proj. Kabin Telefonicznych TP; Antena DIGIT/ TELKOM-TELMOR, AGMAR, telefon DGT; proj. opakowań strukturalnych/ KAMIS, KROPLA BESKIDU, KOTLIN, ŁOWICZ, POLIPACK, PETBOTTLE, LONZAPET; proj. architektury wnętrz / proj. sklepów LPP-FASHION POINT; proj. wystawiennicze /DESIGN A SZTUKA, FAST GROUP, SGS, BELLVIT; projekty graficzne.
Autorka szeregu projektów badawczych związanych ze współpracą międzyuczelnianą krajową i międzynarodową / Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi; Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu; Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku; Hochschule Wismar, Niemcy; Hochschule für Gestaltung, Offenbach, Niemcy; Lycée de la Tourrache – Ecole de Design, Francja; Universidad de Granada, Hiszpania. Kurator, organizator oraz czynny uczestnik wielu wystaw i konferencji zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Autorka kilku publikacji z zakresu wzornictwa m.in. redaktor kilku monografii naukowych wieloautorskich. Promotor i recenzent prac dyplomowych. Propagatorka prospołecznego i zrównoważonego designu.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
prof. SANS, dr Magdalena Berlińska
Absolwentka ASP w Gdańsku z malarstwa i rysunku. Jej zainteresowania artystyczne koncentrują się wokół malarstwa i rysunku oraz scenografii teatralnej. W ostatnich latach tworzyła kilka cykli prac łączących malarstwo z rysunkiem. Prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się malarstwem wieloformatowym, syntetycznym i abstrakcyjnym. Od 2008 roku współpracowała z Teatrem Miniatura w Gdańsku, gdzie była zaangażowana w przygotowywanie elementów scenografii do przedstawień. Zwieńczeniem tej współpracy był autorski projekt i wykonanie scenografii do spektaklu „Karakonia. Pieśni według Schulza”. Realizowała również scenografie do cyklu Literacki Sopot. W roku akademickim 2018/2019 otrzymała stypendium artystyczne od Pani Rektor Sopockiej Szkoły Wyższej.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
mgr Monika Konczakowska
Adiunkt SANS, doktor nauk humanistycznych, historyk sztuki, filolog, historyk literatury rosyjskiej. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Tytuł doktora otrzymała w 2008 roku za pracę „Labirynty perwersji w twórczości symbolistów rosyjskich i sztuce przełomu XIX i XX wieku”. W latach 2016-2019 uczestnik projektu badawczego Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki pt. „Kultura polska wobec zachodniej tradycji ezoterycznej w latach 1890 – 1939” realizowanego wspólnie z Instytutem Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Członek naukowej pracowni badawczej Laboratorium Niedogmatycznej Duchowości. Od 2011 także Polskiego Instytutu Badań nad Sztuką Świata (sekcji poświęconej badaniom sztuki rosyjskiej) oraz Stowarzyszenia Historyków Sztuki (od 2007). Uczestnik licznych międzynarodowych konferencji naukowych. Współredaktor serii wydawniczej polskich i rosyjskich historyków sztuki pt. Sztuka Europy Wschodniej. Autor kilkudziesięciu artykułów poświęconych modernistycznej idei korespondencji sztuki, literatury oraz muzyki. Szczególne miejsce w szerokich zainteresowaniach badawczych zajmuje problematyka ezoteryzmu w tym zwłaszcza twórczość artystów polskich i rosyjskich popularyzujących naukę Rudolfa Steinera.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
dr Zofia Krasnopolska-Wesner
Z wykształcenia jestem mgr architektem wnętrz, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2007 roku prowadzę zajęcia w pracowni, pod moim okiem rozwijało swoje pasje wielu uczniów, którzy z sukcesami ukończyli kierunki artystyczne. Pracuję według autorskiego programu, zwracając szczególną uwagę na dobrą komunikację i pozytywną atmosferę pracy. Poza prowadzeniem zajęć w Akademii Talentów projektuję wnętrza, rysuję, tworzę grafiki, ciągle poszukując inspiracji do działań twórczych.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
mgr Dorota Kunicka - Pawlicka

opłaty

Kurs przygotowawczy na kierunki projektowe

Płatność jednorazowa 1300 PLN
Płatność w 3 ratach 3 x 450 PLN

 

organizacja zajęć

Kolejna edycja zaczyna się od czerwca 2024 r. i potrwa do lipca 2024 r. Zgłoś się już dziś!

Zajęcia będą odbywać się w czwartki (dopuszczamy możliwość ustalenia spotkań we wtorki) w godz. 17-20 (4 godz. lekcyjne, w tym 3 godz. zajęć z wykładowcą i 1 godz. pracy własnej w pracowni).

Zajęcia prowadzone będą w siedzibie Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Rzemieślniczej 5 oraz w Galerii SANS przy ul. Skłodowskiej 10/12 w Sopocie – w profesjonalnie wyposażonej pracowni architektonicznej (przed każdymi zajęciami pracownia udostępniana jest do pracy samodzielnej).

rekrutacja

Zasady naboru

Kolejność zgłoszeń
Nabór jest otwarty cały rok, ale warto, jak najszybciej dostarczyć nam formularz zgłoszeniowy. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kursanci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Brak limitu wiekowego
Na kursy przyjmujemy zarówno osoby w wieku nastoletnim, jak i starsze roczniki. Sopocka jest otwarta na każdego.
Formularz zgłoszeniowy
Pobierz dokument, wypełnij dane osobowe oraz zadeklaruj wybrany kurs/szkolenie.

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisany formularz można dostarczyć mailowo na szkolenia@sopocka.edu.pl, składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

DZIAŁ STUDIÓW PODYPLOMOWYCH I SZKOLEŃ
SANS SOPOT
Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.

kontakt

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń

EMAIL

szkolenia@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWY

(+48) 509 655 417

(+48) 531 915 560

    Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

    Skip to content