Kurs rzemiosła florystycznego - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Kurs rzemiosła florystycznego

Kurs rzemiosła florystycznego

flaga
poziom
Kurs
profil
Praktyczny
tryb
W weekendy
dyplom
Zaświadczenie
czas trwania
320 h
język
polski
termin kursu
od października 2024 r.
lokalizacja
Sopot
Do kogo adresowany jest nasz kurs?

Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie florystyki…

…oraz uzyskaniem kwalifikacji zawodowych w zawodzie florysta, jak również do osób pracujących (lub chcących podjąć pracę) w kwiaciarniach i pracowniach florystycznych oraz firmach dekoratorskich. Kurs przeznaczony jest także dla nauczycieli chcących podjąć pracę jako nauczyciel florystyki w szkołach policealnych (lub innych placówkach edukacyjnych).

W programie znajdziesz takie przedmioty jak:

  • techniki wykorzystywane we florystyce,
  • wykonywanie bukietów okolicznościowych,
  • wykonywanie aranżacji w naczyniu,
  • wykonywanie aranżacji ślubnych,
  • wykonywanie aranżacji ofiarnych,
  • wykonywanie aranżacji okolicznościowych,
  • wykonywanie aranżacji nasadzanych.

Kto będzie Cię uczyć?

avatar
Kamil Lutostański
Opiekun kursu

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Ogrodnictwo. Obecnie realizuje pracę doktorską w Katedrze Roślin Ozdobnych tejże uczelni. Od 2021 roku pracownik dydaktyczny Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych na Wydziale Architektury, Inżynierii i Sztuki, wcześniej pracownik badawczo-dydaktyczny Instytutu Nauk Ogrodniczych SGGW w Warszawie. Ukończył Szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej w Warszawie na poziomie Florysty. Poziom Mistrza Florystyki zdobył w międzynarodowej szkole florystycznej „International Floral Design School – Boerma Instituut” w Holandii. Poza tym uczestnik wielu szkoleń i warsztatów florystycznych u polskich i zagranicznych florystów. W 2022 roku zdobył uprawnienia Krajowego Sędziego Florystyki. W 2016 roku zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski (kat. junior) podczas IX Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski. Reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Europy Młodych Florystów – Eurofleurs 2017 w Belgii (European Championship for Young Florists – Eurofleurs 2017). Uczestnik i laureat wielu krajowych i zagranicznych konkursów florystycznych. Członek organizacji branżowych, m.in. Stowarzyszenia Florystów Polskich oraz oddziału poznańskiego Sekcji Florystów SITO. Od 2017 roku Ambasador międzynarodowej organizacji Floral Fundamentals. Prywatnie miłośnik ogrodnictwa ozdobnego oraz plecionkarstwa.

Rozwiń
Zwiń
avatar
Justyna Stachowska

Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej na kierunku Pedagogika. Jej przygoda z roślinami rozpoczęła się już w szkole średniej – Technikum Ogrodniczym. Temat uprawy roślin rosnących i ciętych w szklarniach był dla niej codziennością a po latach stał się życiową pasją. W branży florystycznej działa już od około 20 lat. W roku 2012 postanowiła usystematyzować swoją wiedzę i obroniła tytuł Mistrza Florystyki w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej w Warszawie. Od 2014 roku prowadzi w Gdańsku autorską kwiaciarnię pod nazwą „Projekt Kwiaty”. Kilka lat temu otrzymała wyróżnienie od firmy Smithers-Oasis Floral Products – certyfikat kwiaciarni najwyższej jakości. Na jej koncie jest wyróżnienie od Magazynu VOUGE – dla jednej z najlepszych pracowni florystycznych w Polsce. To na czym bazuje tworząc swoje prace to sezonowość, bo dzięki temu są one za każdym razem inne i wyjątkowe. Od lata do jesieni korzysta z oferty lokalnych ogrodników i odwiedza pobliskie gospodarstwa ogrodnicze. Od wielu lat prowadzi również warsztaty i kursy florystyczne – ta jej autorska przestrzeń edukacyjna nosi nazwę „Naturalnie Justyna Stachowska”. Miłośniczka natury, sezonowości oraz drzew i lasów.

Rozwiń
Zwiń
avatar
Zygmunt Sieradzan

Z florystyką związany już od najmłodszych lat. Będąc już w klasie maturalnej podjął naukę w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej w Warszawie uzyskując w 2006 roku tytuł Mistrz Florystyki. Następnie podjął naukę w Akademii Marioli Miklaszewskiej (również uzyskując tytuł Mistrza Florystyki w 2007 roku). Uczestnik I edycji warsztatów „Florma” na Litwie pod kierunkiem Marijusa Gvildysa. Prowadził wiele szkoleń, warsztatów i kursów florystycznych zarówno w kraju i za granicą. Miał przyjemność być trenerem międzynarodowych warsztatów Land Artu na Litwie. W Polsce pracował jako nauczyciel florystyki w Polskiej Szkole Florystycznej w Poznaniu oraz Floral Academy w Warszawie. Obecnie jest nauczycielem w Międzynarodowym Instytucie Florystycznym w Turzy Śląskiej. Jest również nauczycielem w szkole florystycznej LEAF na Tajwanie. Laureat wielu konkursów florystycznych. W 2007 roku zdobył tytuł Mistrz Polski we Florystyce (kat. junior). Podczas Mistrzostw Europy Młodych Florystów – Eurofleurs 2009 (European Championship for Young Florists – Eurofleurs 2009) zajął III miejsce. W 2010 roku został Międzynarodowym Mistrzem Polski we Florystyce (kat. senior). Był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Europy we Florystyce – EuropaCup 2012 (European Floristic Championship – EuropaCup 2012). W 2015 roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata we Florystyce – WordCup 2015 (Interflora WorldCup 2015). Pasjonat kuchni staropolskiej, tańca ludowego i muzyki. Jego miłością jest Passiflora.

Rozwiń
Zwiń
avatar
Tomasz Max Kuczyński

Jest absolwentem Państwowego Liceum Plastycznego w Krakowie. Wykształcenie florystyczne zdobył w Akademii Marioli Miklaszewskiej na poziomie Mistrza Florystyki. W 2022 roku uzyskał uprawnienia Krajowego Sędziego Florystyki. Prowadził wiele szkoleń, warsztatów i kursów florystycznych zarówno w kraju i za granicą. Jest nauczycielem florystyki w Uniflorist Flower Academy w Szanghaju oraz w Escuela Iberoamericana de Arte Floral w Meksyku. Obecnie jest dyrektorem (oraz nauczycielem) w Międzynarodowym Instytucie Florystycznym w Turzy Śląskiej. Jest laureatem wielu konkursów florystycznych. W 2010 roku zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski we Florystyce (kat. junior). Podczas Mistrzostw Europy Młodych Florystów – Eurofleurs 2011 (European Championship for Young Florists – Eurofleurs 2011) zajął III miejsce. W 2012 roku zdobył tytuł I Wicemistrza Polski (kat. senior). Tytuł Mistrza Polski we Florystyce uzyskał w 2014 roku podczas Mistrzostw na Zamku Książ. Był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Europy we Florystyce – EuropaCup 2016 (European Floristic Championship – EuropaCup 2016), gdzie zajął IV miejsce. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Florystów Polskich. Ambasador organizacji Floral Fundamentals oraz Ambasador firmy Smithers-Oasis. Pasjonat podróży oraz fan kuchni tajskiej.

Rozwiń
Zwiń
avatar
Iza Tkaczyk

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku uzyskując tytuł magistra sztuki na kierunku architektura wnętrz. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku. Przygodę z florystyką rozpoczęła podczas studiów podyplomowych z zakresu florystyki na Warszawskiej SGGW. Następnie kontynuowała swoją edukację florystyczną na poziomie Mistrza Florystyki w Akademii Marioli Miklaszewskiej. W 2022 roku zdobyła uprawnienia Krajowego Sędziego Florystyki. Doświadczenie pedagogiczno-florystyczne zdobywała prowadząc warsztaty, m.in. w Polsce, Litwie, Białorusi, Stanach Zjednoczonych, Wietnamie, Korei, Rosji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Meksyku, Chinach oraz we Włoszech. Jest nauczycielem w chińskiej szkole florystycznej – Sikastone. W 2020 roku otworzyła własną autorską szkołę florystyczną pod nazwą „IZA TKACZYK School of Art”. W 2016 roku zdobyła tytuł Mistrza Polski podczas Florystycznych Mistrzostwach Polski. Reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy we Florystyce – EuropaCup 2022 (European Floristic Championship – EuropaCup 2022). Poza tym laureatka i uczestniczka wielu międzynarodowych konkursów florystycznych, m.in. Barcelona World Flower Cup 2016 (I miejsce), Flower Contest Huis Ten Bosch w Japonii 2017 (II miejsce) czy Fusion Flowers International Designer of the Year Competition 2018 (I miejsce). Jest stałym współpracownikiem czasopism florystycznych: Fusion Flowers Magazine oraz Nasz Dom i Ogród – FLORA. Członkini Stowarzyszenia Florystów Polskich, a od 2016 roku jest Ambasadorką organizacji Floral Fundamentals. Lubi malować, podróżować, fotografować oraz czytać książki. Miłośniczka leśnych spacerów.

Rozwiń
Zwiń
avatar
Lena Stryjska

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Filologia języka angielskiego. Od 2002 roku jest tłumaczem i moderatorem pokazów florystycznych w Polsce. W 2001 roku rozpoczęła pracę w firmie Smithers-Oasis Company w charakterze przedstawiciela handlowego na Polskę… i ta przygoda trwa do dziś! Prowadzi wykłady i seminaria z towaroznawstwa i przedłużania trwałości kwiatów ciętych w Szkole Główniej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz w szkołach florystycznych: Akademii Marioli Miklaszewskiej i Międzynarodowym Instytucie Florystycznym. Jest członkinią oraz założycielką Stowarzyszenia Florystów Polskich. Od 2019 roku pełni funkcję sekretarza generalnego Międzynarodowej Organizacji Florystycznej – Florint (International Florist Organisation – Florint). Prywatnie założycielka i aktywna członkini organizacji społecznej „Lions Club Poznań Patria”. Kocha jogę.

Rozwiń
Zwiń

opłaty

Kurs rzemiosła florystycznego

320 h
Płatność jednorazowa 8000 PLN
Płatność w 2 ratach 4100 PLN
Płatność w 10 ratach 830 PLN

organizacja zajęć

Zajęcia będą odbywać się 1-2 razy w miesiącu – sobota i niedziela w godzinach 8.00-15.00. Zajęcia prowadzone będą w pracowni artystycznej Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.

Warunkiem ukończenia kursu jest obrona pracy projektowej. Składa się ona z egzaminu teoretycznego oraz praktycznego, podczas którego kursant wykonuje aranżacje florystyczne. Prace projektowe będą ocenione przez profesjonalnych certyfikowanych sędziów florystyki (wg zasad międzynarodowej organizacji florystycznej FLORINT).

rekrutacja

Zasady naboru

Kolejność zgłoszeń
Nabór jest otwarty cały rok, ale warto, jak najszybciej dostarczyć nam formularz zgłoszeniowy. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kursanci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Brak limitu wiekowego
Na kursy przyjmujemy zarówno osoby w wieku nastoletnim, jak i starsze roczniki. Sopocka jest otwarta na każdego.
Formularz zgłoszeniowy
Pobierz dokument, wypełnij dane osobowe oraz zadeklaruj wybrany kurs/szkolenie.

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisany formularz można dostarczyć mailowo na szkolenia@sopocka.edu.pl, składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

BIURO STUDIÓW PODYPLOMOWYCH I SZKOLEŃ
SANS SOPOT
Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.

kontakt

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń

EMAIL

szkolenia@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWY

(+48) 509 655 417

(+48) 531 915 560

    Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

    Skip to content