Projektowanie mebla - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Wzornictwo (I)
Projektowanie mebla

Projektowanie mebla

flaga
Design 2 (D2) – Mebel / blok projektowy na kierunku Wzornictwo I stopnia
kierunek
Wzornictwo
poziom
Studia I stopnia
tryb
Stacjonarny i niestacjonarny
lokalizacja
Sopot

Blok D2 stanowi metodycznie opracowaną strategię rozwoju umiejętności projektowych z dziedziny projektowania mebli w kolejnych trzech latach studiów.

Na szczególną uwagę zasługuje wnikliwe opracowanie detalu mebla i dostosowanie projektu do możliwości wdrożeniowych produktu. W programie realizowane są również elementy meblowe specyficzne dla obiektów pływających jako dodatkowa wartość wspierania polityki rozwoju regionalnego. Region Pomorza ma również długowiekowe tradycje projektowania mebli. W ostatnich dekadach tradycje te są obecne w postaci wielu mniejszych podmiotów projektujących i realizujących produkty meblarskie.

Celem specjalności jest przekazanie wiedzy i kształtowanie umiejętności z nowoczesnego procesu projektowania mebla, nadania odpowiednich kształtów i funkcjonalności.

Projektowanie w bloku D2 wspierany jest przez dopełniające przedmioty specjalistyczne:

 • projektowanie mebla – podstawy
 • mebel – techniki i technologie – podstawy (w tym dot. drewna),
 • metaloznawstwo – techniki i technologie,
 • wytrzymałość materiałów,
 • makietowanie / modelowanie – techniki warsztatowe.

PARTNERZY:

 • ZAKŁAD STOLARSKI WOJCIECH SZWABA
 • MISTRZ STOLARSTWA TADEUSZ WALKUSZ

rekrutacja

Zasady naboru

Prezentacja czterech prac portfolio
Kluczem jest pozytywna ocena zdolności manualnych, a ta odbywa się na podstawie portfolio, które należy przynieść na miłą rozmowę kwalifikacyjną.
Brak limitu wiekowego
Na studia przyjmujemy zarówno świeżo upieczonych maturzystów, jak i starsze roczniki. Sopocka jest otwarta na każdego kandydata, niezależnie od tego, kiedy ostatnio zdawał egzamin dojrzałości.
Zdana matura na poziomie podstawowym
W przeciwieństwie do szkół publicznych nie mamy progów punktowych. Uważamy, że przejmowanie się wyborem przedmiotów jest zbędnym stresem. Dlatego aplikując do nas można zdawać maturę z takich przedmiotów, z jakich tylko się chce i na poziomie (podstawa/rozszerzenie), który najbardziej odpowiada przyszłemu studentowi Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.

Etapy rekrutacji

 1. IRK – INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Aktualne zdjęcie – najlepiej poprosić fotografa o wykonanie takiego zdjęcia, jak do dowodu osobistego. Do dokumentów potrzebujemy jednej fotografii w formacie 3,5 x 4,5 cm, wykonanej frontem na białym tle. Jednocześnie prosimy o wgranie jej do IRK. Ważne, aby zdjęcia się nie różniły, tzn. by były jednakowe w wersji elektronicznej i papierowej.
 4. Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
 5. Rozmowa kwalifikacyjna –spotkanie odbywa się w przyjaznej i niesztampowej atmosferze. W jego trakcie należy zaprezentować komisji swoje portfolio, ale też przedstawić to, kim się jest (skąd czerpiesz inspirację itd.).
 6. Matura – po otrzymaniu upragnionego świadectwa dojrzałości prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do Biura Promocji i Rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne.
 7. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5
81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Najczęściej zadawane pytania

Agnieszka Barcikowska

Specjalistka ds. Promocji i Rekrutacji

EMAIL

agnieszka.barcikowska@ssw-sopot.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 58 555 83 80

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  opłaty

  Studia stacjonarne i niestacjonarne

  Czesne w PLN – dla kandydatów z obywatelstwem polskim
  I rok II rok III rok IV rok
  Płatność za semestr 2 x — PLN 2 x — PLN 2 x — PLN 2 x — PLN
  Płatność w 10 ratach 10 x — PLN 10 x — PLN 10 x — PLN 10 x — PLN
  Opłata rekrutacyjna 150 PLN
  Opłata wpisowa 500 PLN 0 PLN promocja do 30.04.2023 r.

   

  Czesne w EURO – dla kandydatów z obywatelstwem innym niż polskie
  I rok II rok III rok IV rok
  Płatność za rok — EURO — EURO — EURO — EURO
  Płatność za semestr 2 x — EURO 2 x — EURO 2 x — EURO 2 x — EURO
  Opłata rekrutacyjna 150 EURO

   

  Skip to content