Projektowanie produktu - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Wzornictwo (I)
Projektowanie produktu

Projektowanie produktu

flaga
Design 1 (D1) – Produkt / Blok projektowy na kierunku Wzornictwo I stopnia
kierunek
Wzornictwo
poziom
Studia I stopnia
tryb
Stacjonarny i niestacjonarny
lokalizacja
Sopot

Blok D1 stanowi komplet następujących po sobie projektów uszeregowanych skalą trudności od zabawy formą po wyspecjalizowaną funkcję produktu.

Student ma możliwość wpływu na tematykę projektów. D1 posiada szeroki zakres oddziaływania.

Obejmuje projekty opraw oświetleniowych, obiektów i systemów świetlnych występujących w silnym związku z regionalnym przemysłem oświetleniowym, projekty produktów i rozwiązań na rynek turystyki zdrowotnej, projekty sprzętu rekreacyjnego, sprzętu ratowniczego i morskiego oraz innych typów projektów jak np. projekty sprzętu AGD i RTV; projekty małej architektury jak wiaty, przystanki, kosze; projekty sprzętu rehabilitacyjnego; projekty prospołeczne w kontekście coraz to większej grupy seniorów w naszym społeczeństwie, oraz inne projekty specjalistyczne.

Celem specjalności jest przekazanie wiedzy i kształtowanie umiejętności z nowoczesnego procesu projektowania produktu, nadania odpowiednich kształtów i funkcjonalności.

Projektowanie w bloku D1 wspierane jest przez dopełniające przedmioty specjalistyczne:

 • projektowanie produktu – podstawy
 • oświetlenie – technologia w zakresie barwy i temperatury światła, emisji światła,
 • metaloznawstwo- techniki i technologie,
 • beton i tworzywa sztuczne,
 • makietowanie / modelowanie – techniki warsztatowe,
 • wytrzymałość materiałów.

rekrutacja

Zasady naboru

Prezentacja czterech prac portfolio
Kluczem jest pozytywna ocena zdolności manualnych, a ta odbywa się na podstawie portfolio, które należy przynieść na miłą rozmowę kwalifikacyjną.
Brak limitu wiekowego
Na studia przyjmujemy zarówno świeżo upieczonych maturzystów, jak i starsze roczniki. Sopocka jest otwarta na każdego kandydata, niezależnie od tego, kiedy ostatnio zdawał egzamin dojrzałości.
Zdana matura na poziomie podstawowym
W przeciwieństwie do szkół publicznych nie mamy progów punktowych. Uważamy, że przejmowanie się wyborem przedmiotów jest zbędnym stresem. Dlatego aplikując do nas można zdawać maturę z takich przedmiotów, z jakich tylko się chce i na poziomie (podstawa/rozszerzenie), który najbardziej odpowiada przyszłemu studentowi Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.

Etapy rekrutacji

 1. IRK – INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Aktualne zdjęcie – najlepiej poprosić fotografa o wykonanie takiego zdjęcia, jak do dowodu osobistego. Do dokumentów potrzebujemy jednej fotografii w formacie 3,5 x 4,5 cm, wykonanej frontem na białym tle. Jednocześnie prosimy o wgranie jej do IRK. Ważne, aby zdjęcia się nie różniły, tzn. by były jednakowe w wersji elektronicznej i papierowej.
 4. Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
 5. Rozmowa kwalifikacyjna –spotkanie odbywa się w przyjaznej i niesztampowej atmosferze. W jego trakcie należy zaprezentować komisji swoje portfolio, ale też przedstawić to, kim się jest (skąd czerpiesz inspirację itd.).
 6. Matura – po otrzymaniu upragnionego świadectwa dojrzałości prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do Biura Promocji i Rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne.
 7. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5
81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Najczęściej zadawane pytania

Agnieszka Barcikowska

Specjalistka ds. Promocji i Rekrutacji

EMAIL

a.barcikowska@ssw-sopot.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 58 555 83 80

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  opłaty

  Studia stacjonarne i niestacjonarne

  Czesne w PLN – dla kandydatów z obywatelstwem polskim
  I rok II rok III rok IV rok
  Płatność za semestr 2 x —PLN 2 x —PLN 2 x —PLN 2 x —PLN
  Płatność w 10 ratach 10 x —PLN 10 x —PLN 10 x —PLN 10 x —PLN
  Opłata rekrutacyjna 150 PLN
  Opłata wpisowa 500 PLN 0 PLN promocja do 30.04.2023 r.

   

  Czesne w EURO – dla kandydatów z obywatelstwem innym niż polskie
  I rok II rok III rok IV rok
  Płatność za rok —EURO — EURO —EURO —EURO
  Płatność za semestr 2 x —EURO 2 x —EURO 2 x —EURO 2 x —EURO
  Opłata rekrutacyjna 150 EURO

   

  Skip to content