Konferencja dziecięca: Chojnicki College Kreatywności   - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Nauka i badania
Konferencja dziecięca: Chojnicki College Kreatywności

Projekt Chojnicki College Kreatywności i Innowacyjności dobiegł końca. Fantastyczny rok akademicki z kolorową chemią, ozdobami, małym detektywem, światem bakterii czy mikrobitami zakończyliśmy Dziecięcą Konferencją. Mali naukowcy przy pomocy wykładowców pokazali swoim rodzicom kilka eksperymentów z rozkodowaniem pisma, tajemnicami genetyki, suchym lodem i bańkami mydlanymi. Zagrali nawet na bananach!

Konferencję umilił film z zajęć, wystawa fotografii, słodki kącik dla dzieci oraz obecność superbohaterów. Najważniejsza była jednak uroczystość wręczenia dyplomów. Mali absolwenci z rąk Rektor Teresy Martyniuk oraz Dziekan Anny Szymczak odebrali dyplomy oraz drobne upominki pozwalające dalej bawić się nauką.

Trudno było żegnać się z naszymi małymi studentami. Towarzyszyliśmy im od jesieni w zajęciach, na których poznawali fascynujący świat nauki, uczyli się kreatywności, pomysłowości, skupienia i cierpliwości. Mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi ponownie.

Dziękujemy również Szkole Podstawowej w Rychnowach, Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach, Szkole Podstawowej w Lichnowach oraz Zespołowi Szkół Społecznych w Człuchowie za udział uczniów w zajęciach.