24 października 2016 roku odbyła się uroczystość wręczenia nominacji do Konwentu Pracodawców funkcjonującego przy Sopockiej Szkole Wyższej, która uświetniona została wykładem Zuzanny Skalskiej, znanej w świecie trendwatcherki i analityka zmian.
Konwent Pracodawców powołany został, by wspierać Uczelnię w tworzeniu programów studiów spełniających wymogi dzisiejszych pracodawców oraz zapewnieniu praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów. To głos doradczy praktyków biznesu, który współtworząc programy studiów sprawia, że absolwent uczelni jest przygotowany do tego, aby sprostać wymagającemu rynkowi pracy.
Swoje nominacje do Konwentu z rąk Dziekana Wydziału Ekonomiczno – Społecznego dr Anny Szymczak i Dziekana Wydziału Architektury dr. inż. architekta Grzegorza Pęczka odebrali: Ewa Sowińska – Przewodnicząca Konwentu, ESO AUDIT s.c., Piotr Ciechowicz – Wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza S.A. , Adam Meller – Prezes Zarządu – Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., Grzegorz Radwański Prezes CUW Energa S.A., Romana Wasilewska – Dyrektor CUW Energa S.A., Zbigniew Canowiecki – Pracodawcy Pomorza, Krystyna Szambelańczyk – Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., Leszek Miazga – Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Piotr Witek – REWIT Księgowi i Biegli Rewidenci Sp. z o.o.,Anna Łabęcka – Milewska – członek zarządu HK Finance Sp. z o.o.,
Barbara Mielniczek – DGT Sp. z o.o., Ewa Eljasiak – Grupa LOTOS S.A., Janina Cudzik – PPHU Nordic system, Katarzyna Stankiewicz – Polbruk SA, Maria Czerniak – BUMC, Stanisław Dopierała – Pomorska Okręgowa Izba Architektów RP, Grażyna Filipczuk – Szester – Zastępca Prezesa Zarządu Poszanowanie Energii w Gdańsku, Agnieszka Kosecka – Europrojekt SA, Joanna Ways – Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu, Maura Zaworska – Urząd Miasta Gdynia, Anna Sołtysiak – ARKON Studio Sp. z o.o.
TAM GDZIE ROBOT NIE MOŻE….POŚLE CZŁOWIEKA.
Wykład uświetniający uroczystość wygłosiła Zuzanna Skalska – znana w świecie designu, trendwatcherka i analityk trendów, innowacji biznesu, przez niektórych nazywana również Wróżką trendów. Wykład o tytule „Świadomość zmian” – wpisał się
w atmosferę spotkania. Zarówno pracodawcy, jak i absolwenci stoją przed faktem zmiany rzeczywistości wpływającej na sytuacje zawodowe, osobiste oraz na rozwój firm i przedsiębiorstw. Na czwartkowe spotkanie przybyli nie tylko przedstawiciele świata designu, architektury i Konwentu Pracodawców, ale także studenci, wykładowcy i osoby zainteresowanie trendami zmian w świecie,
które z kolei będą implikowały kierunki rozwoju poszczególnych branż i firm w nich działających.
Jak pokazała Zuzanna Skalska, żyjemy w świecie, które zaczyna nabierać niesamowitego tempa. Do niedawna duże firmy wykluczały małe, dzisiaj szybkie – wykluczają wolne. Człowiek XXI wieku będzie musiał pogodzić się z faktem zatarcia wszechistniejącego „ja”
na rzecz społecznego „my”. W konsekwencji tego zjawiska powstaną nowe modele biznesowe. Powodzenie będą miały te, które odpowiedzą trafnie na pytanie, czym jest utopia, której pragną ludzie w dzisiejszym świecie.
Zmiany są widoczne także na polu prywatnym, w życiu każdego z nas. Jeszcze kilkanaście lat temu domem były miejsca, gdzie panowała miłość, ciepło i wsparcie. Dzisiaj domem jest to miejsce z dostępem do wifi. Single to nie osoby samotne, tylko independent soul (niezależne dusze). Żyjemy w świecie, gdzie reperowanie czegokolwiek, to już radykalne działanie. Robotyzacja, mechanizacja, globalizacja, to zjawiska, których nie unikniemy. To rzeczywistość, która już nadeszła, ale którą będziemy odczuwać jeszcze bardziej
w nadchodzących kilkudziesięciu latach. Świadomość zmian, które nas czekają pozwoli przygotować się do nich, a więc także mieć na nie wpływ. Człowiek jest agentem zmian. Mając świadomość procesu, można spróbować nim kierować. Pamiętajmy o tym, że jeśli we współczesnym świecie nie jesteśmy częścią rozwiązania, jesteśmy częścią problemu.