Okres realizacji projektu:
01.10.2024 – 31.12.2028
Zadania planowane w ramach projektu:
I. Powołanie Rady Programowej i Rady ds. Jakości Kształcenia
II. Realizacja szkoleń z obszaru kompetencji cyfrowych
III. Realizacja szkoleń z obszaru Ekonomii i Finansów
IV. Realizacja szkoleń z obszaru Transportu i Logistyki
V. Realizacja szkoleń z obszaru Zielonej Transformacji
VI. Realizacja szkoleń przez Partnera Projektu – Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza
VII. Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania do realizacji części szkoleń w trybie hybrydowym
VIII. Zakup licencji, materiałów szkoleniowych oraz cateringu na potrzeby realizacji szkoleń
Celem głównym projektu jest wzrost kwalifikacji i kompetencji wśród min. 680 os. dorosłych objętych wsparciem w okresie 01.10.2024 – 31.12.2028 poprzez opracowanie programów i realizację działań dydaktycznych / szkoleniowych, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań pracodawców i rynku pracy.
W wielu branżach, zdaniem pracodawców problemem jest niedopasowanie kwalifikacji do potrzeb rynku pracy oraz nienadążanie ze zdobywaniem nowych umiejętności wobec szybkiego rozwoju technologii. Realizacja zaplanowanych działań umożliwi nabycie brakujących kompetencji, tym samym pozwoli na zwiększenie aktywności zawodowej uczestników projektu. Podniesienie kwalifikacji pozytywnie wpływa na wzrost aktywności zawodowej osób niepracujących oraz szersze możliwości awansu i wyższych zarobków osób pracujących.
Uczelnia przygotuje procedurę wydawania mikropoświadczeń, potwierdzających osiągnięte efekty uczenia się i przyznawania punktów ECTS dla poszczególnych modułów kształcenia. Wymagać to będzie opracowania standardu jakości, jego monitoringu i ewaluacji w świetle polityki jakości projektowania, zatwierdzania, monitorowania, przeglądu i doskonalenia programów kursów i szkoleń. Mikropoświadczenia potwierdzać będą, że osoba ucząca się zdobyła konkretną wiedzę, umiejętności i kompetencje, które odpowiadają na potrzeby społeczne, osobiste, kulturowe lub rynku pracy.
Grupę docelową stanowi 800 osób w wieku 18-64 lat, zainteresowanych z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podniesieniem kwalifikacji / kompetencji.
Realizacja projektu jest zgodna z zasadą równości szans i niedyskryminacji – o udział w projekcie mogą ubiegać się wszystkie osoby bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, religię lub przekonania, poglądy polityczne lub wszelkie inne poglądy, przynależność do mniejszości narodowej, poziom wykształcenia, niepełnosprawność lub orientację seksualną.
Budynek, w którym realizowane będą szkolenia, spełnia wymogi dostępności (m.in. dostępny podjazd do budynku oraz winda, toalety na każdym piętrze dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością). Specjalne potrzeby w zakresie dostępności kandydaci do projektu mogą zgłaszać za pośrednictwem formularzy wykorzystywanych w procesie rekrutacji.
Wartość projektu: 5 230 439,20 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 4 316 158,43 zł
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie