Więcej praktyki - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Więcej praktyki

Sopocka to Uczelnia Praktyczna. Co to oznacza? Praktykujemy teorię! Kładziemy duży nacisk na jakościowy i praktyczny profil nauczania. Poznaj nasze sposoby na coś więcej niż nudne i suche wykłady!
Projektowanie uniwersalne

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych kładzie duży nacisk na wiedzę z zakresu projektowania uniwersalnego, umożliwiającą studentom m.in. poznanie potrzeb seniorów, dzieci, matek czy osób z niepełnosprawnościami. W Sopockiej, wspierany technologiami wirtualnej rzeczywistości, Universal Design odgrywa ważną rolę w kształtowaniu pojęcia funkcjonalności i dostępności środowiska zbudowanego dla wszystkich użytkowników. Takie podejście do projektowania przynosi korzyść wszystkim członkom społeczeństwa. Dobry architekt XXI wieku swoją pracą przyczynia się do promowania równego – a tym samym sprawiedliwego dla wszystkich – dostępu do dóbr i usług. Chodzi o to, by uwzględniać również potrzeby tych użytkowników, których funkcjonowanie jest w pewnym aspekcie ograniczone.

Jak to osiągamy? Sprawdź!

Wykład w plenerze? Czemu nie!

Zajęcia w SANS staramy się urozmaicać i nie tworzyć wykładów tylko w salach akademickich. Nasi studenci biorą udział w licznych wyjazdach studyjnych i warsztatach. Przykład?

  • Wizyta studyjna w Flex / Tczew
  • Wizyta studyjna w DNV / Gdynia
  • Wizyta studyjna w Swarovskim / Gdańsk
  • Podlaskie Konopie w Dobrzyniówku i Park Ekologiczny w Pasłęku (projektowanie bioklimatyczne)
  • Centrum Zastosowań Światła (LAC) Philips Lighting (projektowanie światła)
  • Waplewo (remont konserwatorski obiektu zabytkowego)
  • Filharmonia -Warszawa (akustyka w architekturze), Twierdza Wisłoujście (program opieki nad zabytkami)
Kameralne grupy zajęć projektowych

Jesteś dla nas ważny, dlatego dla lepszego komfortu nauki i indywidualnego podejścia do studenta, zajęcia w SANS odbywają się w małych grupach, gdzie to wykładowca jest dla Ciebie.

W SANS zajęcia odbywają się w małych grupach i studenci mają możliwość praktycznego zdobycia umiejętności pozwalających im czynnie uczestniczyć w zajęciach.

Specjalistyczne pracownie i oprogramowania

Specjalistyczne pracownie i oprogramowania

Do dyspozycji masz sprzęt i oprogramowanie niezbędne do szlifowania Twoich umiejętności, które dostępne są w pracowniach prototypowania PROTOlab, nowych mediów oraz artystycznych: rysunku, malarstwa, modelowania, rzeźbiarstwa i wzornictwa.

Sprzęt:

Drukarka 3D – 3DSYSTEMS i Zoltrax M200, Frezarka – Modela, Ploter tnący – Lynx, Ministudio fotovideo (zdjęcia i filmy wraz z obróbką na Adobe Creative Suit).

Oprogramowanie:
Autodesk AutoCAD, Autodesk 3DSMax,Autodesk Inventor, Sketchup Pro + V-ray, Adobe Design Suite (Photoshop, Illustrator, Premiere, AfterFX), Graphisoft ArchiCAD, Rhinoceros 3D + Grasshopper, Maxwell Render Suite, Lumion 3D, Open Office, MS Office, Google Sketchup.

Nowoczesne formy kształcenia

Wychodzimy z założenia, że uczyć się można wszędzie, dlatego nasze zajęcia uatrakcyjniamy zajęciami projektowymi, laboratoryjnymi,  wizytami studyjnymi, case studies, zajęciami plenerowymi, warsztatami, studiami dualnymi czy online.

Skip to content