Koła Studenckie - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Społeczność
Koła Studenckie

Koła Studenckie

Studia to nie tylko zajęcia i egzaminy, ale także przyjaźnie z tymi, którzy podzielają nasze pasje. Koło naukowe to świetne miejsce na to, by ich poznać! Ale to nie wszystko – biorąc udział w zajęciach dodatkowych dokształcasz się i budujesz dorobek naukowy (planowanie konferencji, konwersatoria, seminaria, imprezy i wyjazdy integracyjne). W Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych działają dwa Koła Naukowe – pierwsze dla miłośników architektury krajobrazu, drugie dla pasjonatów designu i wzornictwa. 

 

KOŁO NAUKOWE - DESIGN / WZORNICTWO

Cele

Poszerzenie zainteresowań, wiedzy z zakresu wzornictwa przemysłowego; zapoznanie z aktualnymi trendami i nowościami we wzornictwie Przygotowanie do wykonywania zawodu projektanta wzornictwa Wprowadzenie do działalności naukowej; wystąpienia na sympozjach, konferencjach, forach dyskusyjnych Działania prospołeczne w regionie, aktywne uczestnictwo w regionalnych działalnościach gospodarczych w ramach partnerstwa lokalnego, aktywizacja studentów na lokalnym rynku pracy Promocja Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych poprzez działania Koła Naukowego Popularyzacja tematyki związanej z wzornictwem/designem.

 

Kierunki działań:

  • Organizowanie konkursów z zakresu wzornictwa pod patronatem Dziekana Wydziału Architektury, Inżynierii i Sztuki Udział w konkursach z zakresu wzornictwa.
  • Organizacja i udział w warsztatach twórczych.
  • Organizacja i udział w konferencjach naukowych, wykładach otwartych, prezentacjach etc.
  • Współpraca z innymi kołami naukowymi zajmującymi się podobną problematyką.
  • Międzyuczelniana współpraca krajowa i międzynarodowa w zakresie designu.
  • Współpraca krajowa i międzynarodowa z przemysłem w zakresie designu Współpraca krajowa i międzynarodowa z podmiotami gospodarczymi.
  • Udział w targach krajowych i międzynarodowych z zakresu designu Współpraca z instytucjami, stowarzyszeniami i innymi organizacjami społecznymi w regionie.
  • Międzyuczelniana współpraca krajowa i międzynarodowa w zakresie designu Realizowanie / udział w Programach Badawczych.
  • Udział w życiu Metropolii Trójmiejskiej.

Ludzie:

Przewodnicząca: Julia Miecznikowska
Zastępczyni Przewodniczącej: Patrycja Giedo
Sekretarza: 
Opiekunka Koła Naukowego: prof. SANS, dr Magdalena Berlińska

Koło Architektów Krajobrazu 

Koło jest nie tylko dla Architektów Krajobrazu, ale wszystkich którzy mają chęć poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie. Więcej informacji już wkrótce!

Skip to content