Agnieszka Srokosz - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Agnieszka Srokosz

avatar
mgr Agnieszka Srokosz
Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki

Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W latach 2008-2018 była wykładowczynią na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Bilkent, Ankara (Turcja). Obecnie dydaktyczka w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych, gdzie uczy rysunku architektonicznego, projektowania kompozycyjnego oraz zagadnień związanych z kolorem. Dwukrotna laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium na Królewskiej Akademii Sztuk w Hadze. Laureatka konkursów i przeglądów malarskich.

Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (Turcja, Luksemburg,UK) oraz kilkudziesiąt zbiorowych. Laureatka konkursów ilustratorskich oraz graficznych (plakatów) w kraju i za granicą: Ecuador Poster Biennale 2022, Biennale Polskiego Plakatu w Lublinie i Katowicach (2021-2022), Top 20 „Montreux Jazz Festival, 2022 Chiny, trzecia nagroda w międzynarodowym konkursie na plakat „Make a jazz not war” (2022). Pierwsza nagroda w konkursie „Szkic ma moc”, Satyrykon, Legnica 2022.

Czynnie zajmuje się projektowaniem plakatów i malarstwem.

„Tworząc obrazy (kompozycje graficzne) interesuje mnie głównie kolor i jego przekaz emocjonalny w geometrycznej, płaskiej i uproszczonej kompozycji. Fascynują mnie metropolie, współczesna i industrialna architektura, mapy i topografia miast, dzielnic”.

Rozwiń
Zwiń
Skip to content