Iwona Dzierżko-Bukal - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Iwona Dzierżko-Bukal

avatar
dr hab. sztuki, mgr inż. arch. Iwona Dzierżko-Bukal, architekt IARP
Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Wydziału Architektury i Wzornictwa PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku. Architekt IARP, doktor habilitowany i profesor na Wydziale Architektury ASP w Gdańsku, gdzie prowadzi Interdyscyplinarną Pracownię Architektury oraz pełni funkcję Pełnomocnika Rektora ds. komercjalizacji. Wykładowca w Szkole Doktorskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG i uzyskała tytuł Certified Research & Development Project Management Associate IPMA. Ekspert PARP, NCBiR i BGK w specjalności: wzornictwo, architektura i budownictwo.  Ekspert Instrumentu UE „Innovation Coach” w specjalności: inteligentne technologie kreacyjne (wzornictwo) oraz inteligentne i energooszczędne budownictwo (materiały i technologie).

Prowadzi działalność naukowo-badawczą, obejmującą interdyscyplinarne projekty z obszaru architektury, wzornictwa i sztuki. W ramach samodzielnej praktyki wykonuje projekty architektoniczne, wzornicze, wnętrzarskie i wystawiennicze oraz z zakresu architektury krajobrazu.

Wyróżniona „PRIMUM COOPERATIO” NADE WSZYSTKO WSPÓŁPRACA” (2017) nagrodą specjalną „Pracodawców Pomorza” im. profesora Bolesława Mazurkiewicza „za wybitne osiągnięcia naukowe połączone z udokumentowaną działalnością w zakresie wdrożeń własnego dorobku naukowego w gospodarce”, odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2022 r.) oraz nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2022 r.).

Rozwiń
Zwiń
Skip to content