Mariusz Dąbrowski - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Mariusz Dąbrowski

avatar
dr inż. Mariusz Dąbrowski
Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki

W 2018 roku ukończył studia z zakresu projektowania Środków Transportu na Uniwersytecie w Coventry w Wielkiej Brytanii. Podczas studiów odbył staż w biurze projektowym Astheimer.
Dotychczasowy przebieg jego kariery wiąże się z projektowaniem samochodów dla marek MG, ROEWE i LYNK&CO. Do tej pory na rynku obecne są dwa modele samochodów, w których projektowaniu uczestniczył: ROEWE RX5 z 2022 roku i MG 5 z 2020 roku. Jako niezależny projektant współpracował z biurami projektowymi takimi jak Torino Design i SPLINE. Jest także autorem całej gamy oświetlenia dla sektora automotive, wprowadzonej na rynek w 2022 roku przez firmę OE Industry.

Obecnie współtworzy studio projektowe D61Design®, zajmujące się projektowaniem środków mobilności. Jest w nim odpowiedzialny za projekty dla klientów z sektora automotive. Jednocześnie bierze udział we wszystkich projektach związanych z transportem publicznym i szeroko pojętą mobilnością. Od roku 2021 prowadzi zajęcia z modelowania 3D na SANS, aktywnie przyczyniając się do zwiększania kompetencji adeptów sztuki projektowania przemysłowego w Polsce.

Rozwiń
Zwiń
Skip to content