Radosław Czerniejewski - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Społeczność
Wykładowcy
Radosław Czerniejewski

Radosław Czerniejewski

avatar
prof. SANS, dr arch. wnętrz Radosław Czerniejewski
Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki

Architekt wnętrz i wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku z tytułem doktora sztuk projektowych. Wykładowca i promotor dyplomów na Wydziale Architektury w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych oraz wykładowca na Wydziale Architektury ASP w Gdańsku.

Wspólnik i współzałożyciel pracowni CGL ARCHITEKTURA WNĘTRZ, specjalizującej się w projektowaniu przestrzeni publicznych do edukacji i zabawy dla dzieci oraz przestrzeni komercyjnych. Projekty autorstwa pracowni CGL zostały kilkukrotnie nagradzane na ogólnopolskich konkursach, m.in.: 1 miejsce w konkursie FoorniFEST Wnętrza Publiczne w kategorii edukacja w roku 2016 za projekt przedszkola Mega Mocni w Gdańsku. O projektach CGL przeczytać można w licznych publikacjach, m.in. na łamach Architektury Murator, Archivolty, Wnętrz Publicznych czy Design Alive. Od 2018 roku firma CGL ARCHITEKTURA WNĘTRZ realizuje projekt 4 kolekcji certyfikowanych mebli dla dzieci w partnerstwie z PPNT w Gdyni, posiadając biuro w jego strukturze. Meble dla dzieci sygnowane przez CGL sprzedawane są w Polsce i za granicą od kilku lat. Od 2022 roku CGL jest wyłącznym projektantem wnętrz na terytorium Polski dla ogólnoświatowej, norweskiej marki przedszkoli i żłobków Dibber.

CGL ARCHITEKTURA WNĘTRZ to również projekty wnętrz komercyjnych oraz publicznych o charakterze biurowym, instytucjonalnym, medycznym, czy gastronomicznym. Pracownia współpracowała m.in. z Prezydentem Gdyni, Sopotu i Gdańska oraz dla firm tj. Iglotex, Vetrex czy Eurostyl.

„Projektowanie wnętrz jest dla mnie poszukiwaniem harmonijnych rozwiązań przestrzennych w oparciu o zasady kompozycji i proporcji. Jest sztuką osiągania satysfakcjonujących rozwiązań łączących teorię z praktyką, ideę z rzeczywistością. Priorytetem jest dla mnie tworzenie przestrzeni spójnej stylistycznie, zdefiniowanej i czytelnej od drobnych detali aż po całe założenie. Równie ważne są aspekty funkcjonalne i użytkowe, które weryfikują wartość projektu w miarę upływającego czasu. Stanowi on dla mnie istotny punkt odniesienia przy podejmowaniu decyzji projektowych pod kątem przyszłego funkcjonowania projektowanych przestrzeni”.

Rozwiń
Zwiń
Skip to content