„Przeplatanie się kultur” podczas programu Erasmus+

02 czerwca 2023
„Przeplatanie się kultur” to właśnie pod tym krótkim, lecz zarazem bardzo obszernym hasłem odbyła się międzynarodowa wystawa.  Zintegrowała ona artystów z dwóch sąsiednich krajów – Ukrainy oraz Polski w ramach wymiany studentów i pracowników realizowanej z programu Erasmus+: Politechniki Lwowskiej oraz Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Vasyla Stefanyka w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych w dniach 22-26.05.2023.  Nazwa wydarzenia w sposób bezpośredni nawiązuje do metaforycznego przenikania się bratnich dusz,  serc  czy umysłów  w procesie tworzenia, a także do krzyżowania się kulturowych motywów obu państw na gruncie designu i sztuki współczesnej. Wspólnym warsztatom i wykładom poświęconym nie tylko projektowaniu, ale również zagadnieniom z zakresu ekonomii i biznesu, towarzyszyły śpiewy i recytacje ukraińskich pieśni ludowych. Korytarze zaś wypełniły się wspaniałymi rękodziełami młodych twórców z Ukrainy. Po czasie spędzonym na dzieleniu się wiedzą i umiejętnościami, mogliśmy chwilę odpocząć – podczas krajoznawczego spaceru po zielonym rejonie Kaszub uśmiechy nie schodziły z twarzy Naszych gości.
Dziękujemy za ten wspaniale spędzony czas razem i mówimy „do zobaczenia”, z nadzieją, że w niedługim czasie, czasie pokoju, będziemy mogli udać się na Ukrainę z rewizytą.  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!
Należy również wspomnieć, że kuratorką tej wystawy była niezawodna prof. SANS dr Magdalena Berlińska