WARSZTATY DLA LICEALISTÓW JUŻ ZA NAMI

28 września 2017

Wczoraj (27 września 2017 r.) Sopocka Szkoła Wyższa gościła uczniów pomorskich szkół średnich. W budynku Uczelni odbyły się warsztaty w projekcie „II Turniej debat oksfordzkich szkołą kultury dialogu obywatelskiego na Pomorzu”, w których wzięło udział 150 uczestników. Uczniowie przyjechali m.in. z I LO w Tczewie, ZST w Człuchowie, ZS w Sztumie, ZSP nr 1 w Słupsku, X LO w Gdyni oraz I LO w Kwidzynie.

Warsztaty prowadzone były m.in. przez nauczycieli akademickich Sopockiej Szkoły Wyższej, trenerów pomorskich organizacji pozarządowych i nauczycieli z kilkuletnim doświadczeniem turniejowym w debatach oksfordzkich. Odbyły się warsztaty doskonalenia dla panelistów i liderów, podczas których młodzież zapoznać się mogła się m.in. z technikami autoprezentacji, komunikacji, zasadami prowadzenia debat oksfordzkich. Każdy uczeń mógł wybrać trzy panele tematyczne, w których chciał wziąć udział.

Organizacja turnieju dla szkół średnich umożliwia promocję idei debat oksfordzkich wśród jak najszerszej rzeszy uczniów, aby mogli oni zmierzyć się  ze sobą w otwartym turnieju bez konieczności wyjazdu do Poznania, czy Krakowa. Udział w projekcie (warsztaty, superwizje, turniej) umożliwia  również podniesienie kompetencji młodych ludzi odnośnie komunikacji, autoprezentacji, współpracy w grupie i technik debatowania.

.