opis szkolenia
ale również przy ustalaniu ETS, ETS-2, które zgodnie z przyjętymi regulacjami europejskimi obejmują z roku na rok, coraz szersze spektrum działalności gospodarczej.
Również certyfikacja BREEAM, LEED stające się niejako standardem współczesnej architektury nie obędą się bez obliczenia śladu węglowego budynku.
Szkolenie ma na celu wykształcenie specjalistów, którzy w przyszłości swoją wiedzą będą mogli wspierać biznes w zakresie ograniczania emisji, jak również będą mogli w sposób profesjonalny świadczyć usługi doradcze, m.in. w branży budowlanej i szeroko pojętym zarządzaniu inwestycjami. Zwiększające się wymogi dotyczące raportowania niefinansowego ESG i „zielonej polityki” wymagają, aby praktycznie w każdej dużej firmie pracował zespół ludzi posiadających kompetencje w zakresie neutralności klimatycznej i obniżania wpływu na środowisko, którego kluczowym narzędziem jest właśnie obliczanie śladu węglowego firmy lub inwestycji/produktu.
Szkolenie nastawione jest na wykształcenie specjalistów z zakresu liczenia śladu węglowego zgodnie z metodologią określoną w GHG Protocole, uznawaną jako najbardziej wiarygodne i kompleksowe narzędzie umożliwiające oszacowanie wpływu inwestycji na środowisko i weryfikację możliwości zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.
Prowadzący
opłaty
12 h | |
---|---|
Płatność jednorazowa | 1100 PLN |
organizacja zajęć
Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym: 2 spotkania w godz. 9.00-15.00 (po 6 godz.), w zależności od grupy online lub stacjonarnie.
rekrutacja
Termin i miejsce składania dokumentów
Podpisany formularz można dostarczyć mailowo na szkolenia@sopocka.edu.pl, składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.
BIURO STUDIÓW PODYPLOMOWYCH I SZKOLEŃ
SANS SOPOT
Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot
Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.