Celem specjalności jest przekazanie aktualnej wiedzy z zakresu biznesu międzynarodowego oparty na podstawach ekonomii, finansów, prawa i zarządzania.
Podczas studiów student poznaje międzynarodowe uwarunkowania prowadzenia biznesu.
Absolwent profilu dyplomowania international business, prowadzonego w języku angielskim, jest przygotowany do profesjonalnego działania w warunkach umiędzynarodowienia przedsiębiorstw i gospodarek. Posiada wiedzę m.in. z zakresu funkcjonowania rynku globalnego, przedsiębiorstw i instytucji międzynarodowych, strategii umiędzynarodowienia firm. Zdobyte umiejętności pozwalają na realizację międzynarodowych transakcji gospodarczych oraz prowadzenie negocjacji i budowania relacji z partnerami zagranicznymi.
W programie znajdziesz takie przedmioty jak:
biznes międzynarodowy
dyplomacja w biznesie międzynarodowym
negocjacje w biznesie międzynarodowym
pozyskiwanie funduszy ze środków z funduszy strukturalnych
praca w organizacji wielokulturowej
rekrutacja
Zasady naboru
Kolejność zgłoszeń
Po starcie rekrutacji warto, jak najszybciej dostarczyć nam komplet dokumentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kandydaci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Dyplom i suplement studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych
Prawo do podjęcia studiów II stopnia mają absolwenci studiów wyższych. W przypadku aplikacji na studia absolwentów kierunków niepokrewnych, nowoprzyjęci studenci będą musieli uczestniczyć w różnicach programowych (4 przedmioty przez 2 semestry).
Etapy rekrutacji
IRK – INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
Aktualne zdjęcie – najlepiej poprosić fotografa o wykonanie takiego zdjęcia, jak do dowodu osobistego. Do dokumentów potrzebujemy jednej fotografii w formacie 3,5 x 4,5 cm, wykonanej frontem na białym tle. Jednocześnie prosimy o wgranie jej do IRK. Ważne, aby zdjęcia się nie różniły, tzn. by były jednakowe w wersji elektronicznej i papierowej.
Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
Dyplom i suplement studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych –po otrzymaniu upragnionego dyplomu prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do Biura Promocji i Rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne. Uwaga! Do czasu wyrobienia dyplomu po obronie, do celów rekrutacyjnych możesz dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu studiów z dziekanatu.
Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!
Termin i miejsce składania dokumentów
Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!
ADRES SANS Sopot ul. Rzemieślnicza 5 81-855 Sopot
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.