Kadry i płace - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Ekonomia (I)
Kadry i płace

Kadry i płace

flaga
specjalność na kierunku Finanse i rachunkowość I stopnia
kierunek
Ekonomia
poziom
Studia I stopnia
tryb
Niestacjonarny (hybrydowy)
lokalizacja
Chojnice

Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu kadr i płac. Stanowiska związane z obsługą kadrowo-płacową istnieją we wszystkich przedsiębiorstwa.

Przeprowadzane analizy rynku pracy wskazują na ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników z zakresu obsługi płacowo – kadrowej (m.in raport – barometr zawodów 2018). Trójmiasto jest jednym z 4 głównych ośrodków SSC/BPO w Polsce (Trójmiasto, Kraków, Warszawa i Wrocław), gdzie specjaliści z zakresu kadr i płac są bardzo poszukiwani.

cel studiów

 

Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu kadr i płac stale rośnie. Stanowiska związane z obsługą kadrowo-płacową istnieją we wszystkich przedsiębiorstwa.

Przeprowadzane analizy rynku pracy wskazują na ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników z zakresu obsługi płacowo – kadrowej (m.in raport – barometr zawodów 2018). Trójmiasto jest jednym z 4 głównych ośrodków SSC/BPO w Polsce (Trójmiasto, Kraków, Warszawa i Wrocław), gdzie specjaliści z zakresu kadr i płac są bardzo poszukiwani.

Celem specjalności jest przekazanie wiedzy i nabycie umiejętności z zakresu prawa pracy, ochrony danych osobowych pracownika, rozliczania wynagrodzeń oraz innych świadczeń pracowniczych, prowadzenia dokumentacji: kadrowej, podatkowej, ZUS, jak również obsługi systemów kadrowo-płacowych.

Perspektywy zawodowe w charakterze specjalisty w:

 

 • W przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych różnych branż
 • Instytucjach państwowych i samorządowych,
 • W bankach,
 • W firmach ubezpieczeniowych
 • W biurach rachunkowych
 • Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Kierunek Kadry i Płace jest niezwykle fascynujący ze względu na swoją wieloaspektową naturę oraz kluczową rolę, jaką odgrywają kadry i zarządzanie płacami w funkcjonowaniu każdej organizacji. Studenci zdobywają nie tylko wiedzę z zakresu prawa pracy, psychologii organizacji czy zarządzania zasobami ludzkimi, ale również umiejętności analityczne i komunikacyjne, niezbędne do skutecznego zarządzania personelem i wynagrodzeniami. 

W programie znajdziesz takie przedmioty, jak:

 • Dokumentacja kadrowo-płacowa
 • Rozliczenia publiczno-prawne wynagrodzeń
 • Prawo pracy
 • Program Płatnik
 • Wynagrodzenia i świadczenia za czas niezdolności do pracy
 • Ubezpieczenia społeczne i emerytalne

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Chojnice

EMAIL

rekrutacja.chojnice@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 52 334 14 50

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWEGO

(+48) 502 735 522

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content