IELTS (International English Language Testing System) - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
IELTS (International English Language Testing System)

poziom
Szkolenie
profil
Praktyczny
tryb
Wieczorowy
dyplom
czas trwania
50 h
język
angielski
termin szkolenia
8-21 lipiec 2024
lokalizacja
Sopot

cel szkolenia

IELTS (International English Language Testing System) to jeden z najpopularniejszych testów języka angielskiego uznawanych przez tysiące instytucji na całym świecie,

m.in. przez agencje rządowe, organizacje zawodowe, firmy i pracodawców oraz niemal wszystkie uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii, a także wiele szkół w Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, Irlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Belgii, Chinach, Korei, Hongkongu, Holandii i w wielu innych krajach. Certyfikat IELTS jest niezbędny, gdy planujemy wyjechać do krajów anglojęzycznych, w celu rozpoczęcia tam studiów, pracy lub zrobienia stażu. W Polsce natomiast IELTS może okazać się niezbędny, jeśli staramy się o pracę w firmie wymagającej znajomości języka angielskiego.

Program szkolenia

Dostępne są dwa moduły. Academic przeznaczony jest dla osób planujących studia w języku angielskim. Ma bardziej naukowy charakter, większą wagę przykłada się tu do poprawności językowej, kładzie mocniejszy nacisk na znajomość gramatyki oraz General Training przeznaczony dla osób, które chciałaby zdobyć doświadczenie zawodowe lub odbyć staż w krajach anglojęzycznych. W każdej z wersji egzamin składa się z czterech części: Słuchania, Czytania, Pisania i Mówienia. Słuchanie i Mówienie są takie same dla obu modułów, natomiast części Czytanie i Pisanie się różnią. Części pisemne egzaminu trwają około 3 godzin (bez przerw). Najpierw Słuchanie (40 minut), potem Czytanie (60 minut), na końcu Pisanie (60 minut). Część ustna egzaminu może mieć miejsce tego samego dnia albo odbyć się na 7 dni przed częścią pisemną lub 7 dni po niej i polega na indywidualnej (i nagrywanej) rozmowie z egzaminatorem. Trwa ok. 11-14 minut.

Egzamin

Na wynik egzaminu składają się oceny uzyskane z poszczególnych jego części (w skali od 1 do 9 punktów) oraz ocena końcowa (także w skali 1-9). Każda ocena odpowiada konkretnym umiejętnościom. Maksymalna liczba punktów to 9 i oznacza ona, że certyfikowana osoba płynnie i ze zrozumieniem posługuje się językiem angielskim (tzw. Expert User). Najniższa ocena to 1 i jest równoznaczna z brakiem umiejętności posługiwania się językiem angielskim (tzw. Non User).

Kto będzie Cię uczyć?

Beata Michna
Self-employed / Mind The Gap Nauka Języka Angielskiego i Tłumaczenia (Mind The Gap English Teaching and Translating)

Achievements:
• Effective preparation of students for language certificate exams (including BEC, FCE, CAE, IELTS, TOEIC, OET)
• Completed CELT teacher trainer course
• Independent creation of tasks for business language classes
• Member of a team creating linguistic tasks according to the guidelines of the Council of Europe
• Winning the competition for the most creative and effective learning scenario using the project method
(‘Video Anecdotes’)
• Interactive whiteboards testing and implementation

Rozwiń
Zwiń

opłaty

IELTS

Koszt egzaminu w 2024 r. to 830 PLN. Kurs przygotowuje do egzaminu General.
Płatność jednorazowa 1500 PLN (+830 zł. egzamin)

organizacja zajęć

Zajęcia odbywają się w systemie wieczorowym, w godz. 18.00-20.00.

Zasady naboru

Kolejność zgłoszeń
Nabór jest otwarty cały rok, ale warto, jak najszybciej dostarczyć nam formularz zgłoszeniowy. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kursanci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Brak limitu wiekowego
Na kursy przyjmujemy zarówno osoby w wieku nastoletnim, jak i starsze roczniki. Sopocka jest otwarta na każdego.
Pobierz dokument, wypełnij dane osobowe oraz zadeklaruj wybrany kurs/szkolenie.

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisany formularz można dostarczyć mailowo na szkolenia@sopocka.edu.pl, składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

BIURO STUDIÓW PODYPLOMOWYCH I SZKOLEŃ
SANS SOPOT
Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń

szkolenia@sopocka.edu.pl