Celem studiów podyplomowych Kadry i Płace w praktyce jest zapoznanie słuchaczy z polityką kadrową, prawem pracy, kreowaniem strategii personalnej przedsiębiorstw,
…a także zapoznanie z wiedzą z zakresu przepisów kadrowo-płacowych, rozliczania czasu pracy, naliczania wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych, zatrudniania cudzoziemców.
Uczestnicy studiów zostaną zaznajomieni z tematyką między innymi z zakresu kadr i płac w procesie zarządzania, a w szczególności zagadnieniami dotyczącymi: planowania strategii personalnej, narzędzi informatycznych stosowanych w praktyce kadrowo-płacowej oraz procesem: rekrutacji, selekcji, oceniania, wynagradzania, motywowania i rozwoju personelu. Ponadto uczestnicy studiów zostaną wyposażeni w umiejętności praktycznej obsługi wszelkich zobowiązań płacowych w tym leżących zarówno po stronie pracodawców, jak i pracobiorców.
atuty kierunku
01
Materiały dostępne dla słuchaczy
Rozwiń
Zwiń
W ramach opłaty za studia słuchacz otrzymuje materiały od wykładowców związane z tematyką prowadzonych zajęć. Oprócz tego słuchacz studiów podyplomowych ma pełny dostęp do specjalistycznego księgozbioru uczelnianej biblioteki oraz może liczyć na pomoc ze strony pracowników biblioteki w odszukaniu interesujących go informacji.
02
Kadra praktyków życia gospodarczego
Rozwiń
Zwiń
Kadrę dydaktyczną tworzą wykładowcy akademiccy z dziedziny gospodarowania zasobami ludzkimi oraz księgowi, kadrowi, prawnicy z zakresu prawa pracy, pracownicy ZUS, przedsiębiorcy, trenerzy biznesu.
Do kogo adresowane są nasze studia?
Studia podyplomowe Kadry i Płacew praktyce skierowane są do osób z wykształceniem wyższym przygotowujących się do podjęcia pracy w działach kadrowo-płacowych oraz osób pracujących w innych działach, które w swojej pracy wykorzystują podstawową wiedzę z tego zakresu. Zapraszamy na studia specjalistów zajmujących się realizacją polityki kadrowej w przedsiębiorstwach i innych organizacjach, osoby prowadzące własną działalność i zatrudniające pracowników oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem umiejętności w zarządzaniu personelem i wynagrodzeniami.
wykładowcy
Kto będzie Cię uczyć?
Arkadiusz Szulc
Opiekun merytoryczny
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego Katedry Rachunkowości, specjalista w zakresie organizacji rachunkowości finansowej i podatkowej w małych i średnich przedsiębiorstwach, trener oraz wykładowca w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych w zakresie podatków, rachunkowości oraz systemu ubezpieczeń społecznych, wieloletni praktyk w zakresie księgowości prowadzący własną firmę consultingowo-rachunkową. Posiada uprawnienia wydane przez Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg oraz certyfikat Głównego Księgowego wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów o tematyce rachunkowo-podatkowej, autor wielu publikacji w zakresie rachunkowości i zarządzania.
Rozwiń
Zwiń
Anna Nowaczyk
Wykładowczyni
Radca prawny, członek OIRP w Koszalinie. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w organach administracji publicznej, sektorze prywatnym, instytucjach świadczących pomoc prawną oraz jednostkach szkoleniowych. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Trener i konsultant prawny w projektach unijnych oraz ministerialnych (m.in. w obszarze prawa pracy i bezpieczeństwa danych; szkolenia dla przedsiębiorców, służb kadrowych, środowisk pracowniczych).
Rozwiń
Zwiń
Anita Wolska
Wykładowczyni
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Doświadczony ekspert podatkowy, zwłaszcza w zakresie podatku od towarów i usług. Ukończyła szereg kursów, w tym również kurs dla trenerów obejmujący wystąpienia publiczne i prezentacje. Wykłady, szkolenia i prelekcje z obszarów obejmujących problematykę podatkową prowadziła wcześniej zarówno dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą jak i dla właścicieli i pracowników biur rachunkowych. Wykładowca w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych w zakresie podatków i ordynacji podatkowej. Podczas prowadzenia zajęć wykorzystuje cenne doświadczenie zdobyte w trakcie wieloletniej pracy w urzędzie skarbowym jako kierownik referatu.
Rozwiń
Zwiń
Monika Wirkus, Jan Richter, Tomasz Manowski
Rozwiń
Zwiń
program studiów
W programie znajdziesz takie przedmioty jak:
okresy rozliczeniowe
ewidencja i dokumentacja czasu pracy
obowiązek podatkowy w rozliczeniu umów cywilnoprawnych
Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.
zjazdy
Organizacja zajęć: zajęcia odbywają 1-2 razy w miesiącu w soboty i niedziele.
sobota – 08.00 – 16.00
niedziela – 08.00 – 16.00
Forma zaliczenia studiów – studia podyplomowe kończą się jedną oceną za całość studiów obliczoną jako średnia ważona procentowych ocen ze wszystkich przedmiotów (gdzie wagą jest liczba godzin danego przedmiotu).
rekrutacja
Zasady naboru
Kolejność zgłoszeń
Po starcie rekrutacji warto, jak najszybciej dostarczyć nam komplet dokumentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kandydaci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych
Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Etapy rekrutacji
IRK – INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
Dyplom i suplement studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych – po otrzymaniu upragnionego dyplomu prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do biura rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne. Uwaga! Do czasu wyrobienia dyplomu po obronie, do celów rekrutacyjnych możesz dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu studiów z dziekanatu.
Decyzja o przyjęciu na studia – oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!
Termin i miejsce składania dokumentów
Podpisane dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły słuchaczu, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego! Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.
ADRESY SANS Sopot ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot