Techniki wizualne w budownictwie i architekturze - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Techniki wizualne w budownictwie i architekturze

Techniki wizualne w budownictwie i architekturze

flaga
poziom
Studia podyplomowe
wydział
Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki
tryb
Niestacjonarny
dyplom
Świadectwo studiów podyplomowych
czas trwania
1 rok (2 semestry)
język
polski
terminy
Rekrutacja od 15.03.2024 do 31.10.2024
lokalizacja
Sopot

cel studiów

W związku ze zwiększającymi się wymaganiami dotyczącymi standardów projektowania i realizacji obiektów budowlanych,

a także wzrastającymi kosztami inwestycji rośnie zapotrzebowanie na projektantów, techników sprawnie posługujących się narzędziami służącymi do tworzenia dokumentacji projektowej, a także wykazującymi się znajomością narzędzi do modelowania informacji w projektowaniu.

Tworzenie spójnego i pełnego cyfrowego modelu pomaga na wczesnym etapie inwestycji podejmować właściwe decyzje projektowe, właściwie szacować koszt realizacji, co ma coraz większe znaczenie dla inwestorów.

Na naszych studiach Słuchacze mają możliwość: poznania podstawowych technik i metod projektowania, tworzenia i czytania dokumentacji projektowej pod kierunkiem profesjonalnych praktyków,

zdobycia niezbędnej wiedzy o materiałach budowlanych, zaznajomienia z podstawami tworzenia harmonogramów prac projektowych oraz kosztorysów, zapoznania się z popularnymi technikami prezentacji i poznania różnych metod pracy z klientem.  Przy okazji realizacji powyższego programu i nauki zagadnień z jego zakresu Słuchacze poznają nowoczesne programy wspierające projektowanie i podstawy projektowania zgodnego z koncepcją BIM. Nasza uczelnia daje studentom możliwość uczenia się od najlepszych profesjonalistów i praktyków w tej dziedzinie.

atuty kierunku

01
Materiały dostępne dla słuchaczy
Rozwiń
Zwiń

W ramach opłaty za studia słuchacz otrzymuje materiały od wykładowców związane z tematyką prowadzonych zajęć. Oprócz tego słuchacz studiów podyplomowych ma pełny dostęp do specjalistycznego księgozbioru uczelnianej biblioteki oraz może liczyć na pomoc ze strony pracowników biblioteki w odszukaniu interesujących go informacji.

02
Doświadczona kadra naukowo-dydaktyczna
Rozwiń
Zwiń

Kadrę stanowią wykładowcy SANS, czynni architekci i projektanci.

03
Organizacja zajęć
Rozwiń
Zwiń

Organizacja zajęć: zajęcia odbywają się 1-2 razy w miesiącu w soboty i niedziele.

sobota – 08.00 – 16.00
niedziela – 08.00 – 16.00

Forma zaliczenia studiów – projekt dyplomowy (seminarium dyplomowe zakończone obroną).

Do kogo adresowane są nasze studia?

Studia dedykowane są osobom, które planują rozszerzyć swoje kompetencje, wiedzę i umiejętności związane z technikami wizualnymi stosowanymi w architekturze i budownictwie oraz zapoznać się z koncepcją modelowania informacji przy projektowaniu (BIM – Building Information Modeling).

Program studiów został tak skomponowany, żeby osoby po studiach innych kierunków, posiadające różne kwalifikacje mogły rozwinąć swoją kreatywność i pogłębić wiedzę techniczną, poznać podstawy projektowania, tworzenia dokumentacji budowlanych oraz tworzenia modeli i wizualizacji obiektów budowlanych. Poszerzenie wiedzy i umiejętności w tych zakresach zapewni słuchaczom podstawę do wprowadzenia w koncepcję modelowania informacji o budynku ( BIM ). Koncepcja ta umożliwia ciągły i natychmiastowy dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramach, a zatem upraszcza, optymalizuje i pozwala unikać błędów koordynacyjnych.

Kto będzie Cię uczyć?
Architekt IARP i nauczyciel akademicki. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Członkini Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów. Od ukończenia studiów nieprzerwanie zawodowo zajmuje się projektowaniem architektury i wnętrz o różnych funkcjach, zarówno prywatnych, jak i publicznych (między innymi projekty bibliotek w Gdyni i Gdańsku). Zajmuje się także działalnością naukową. Od 2009 roku związana z Sopocką Akademią Nauk Stosowanych, gdzie prowadzi zajęcia oraz kursy dotyczące komputerowego wspomagania projektowania 2D oraz 3D oraz projektowania budynków jednorodzinnych.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
mgr inż. arch. Katarzyna Kapturska - Opiekun merytoryczny
Absolwent Politechniki Gdańskiej. Tytuł doktora uzyskał w 2007 roku za pracę „Kształtowanie architektury terenów sąsiadujących ze śródlądowymi korytarzami wodnymi w aspekcie zrównoważonego rozwoju”. Laureat wyróżnienia za innowacyjną pracę badawczą na międzynarodowej konferencji Sustainable Building 2005 w Tokio. Współlaureat nagrody Modernizacja roku 2013 za projekt przebudowy kina Polonia w Sopocie. Współautor Kaszubskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjne – Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Polskiego Związku Płetwonurkowania, wyróżnionego przez Ministra Infrastruktury w kategorii „Budowa roku 2010”. Współautor pierwszego w Polsce pilotażowego zeroenergetycznego przedszkola w Sierakowicach, nagrodzonego w 2018 roku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska nagrodą główną. Autor artykułów i współautor monografii naukowych m.in. „Małe dworce kolejowe w warunkach restrukturyzacji transportu” dla „Dworzec kolejowy w strukturze miasta”.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
prof. SANS, dr inż. arch. Bartosz Felski
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Posiada uprawnienia do projektowania w zakresie architektury bez ograniczeń. Należy do Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP. Od 1994 roku prowadzi własną działalność projektową. Zajmuje się projektowaniem obiektów oraz wystroju wnętrz i mebli, organizacją procesem projektowym od pierwszej kreski do uzyskania pozwolenia na budowę, a także nadzorem autorskim nad pracami budowlanymi. Autorka i współautorka artykułów naukowych, w tym dla czasopisma SANS. Prelegentka na konferencjach naukowych, m.in. na „Shaping marine and coastal space” prezentując „Port jachtowy jako specyficzny typ zagospodarowania miejskiej strefy nadwodnej”, czy IV Kongresie Urbanistyki Polskiej, przedstawiając wykład „Port jachtowy w przestrzeni miejskiej na przykładzie Dàrsena Nacional w Barcelonie i Dockan Marina w Malmö”.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
dr inż. arch. Katarzyna Rembarz
Architekt i nauczyciel akademicki, urodzony w Gdańsku (rocznik 1969). Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej w roku 1995. Od roku 2009 związany z Sopocką Akademią Nauk Stosowanych, gdzie obecnie prowadzi zajęcia w szeroko pojętej tematyce komputerowego wspomagania projektowania 2D i 3D na Wydziale Architektury. Posiada doświadczenie zawodowe w dziedzinie architektury, które zdobył w ramach współpracy z biurami projektowych w Polsce jak i w ramach własnej działalność projektowej, którą prowadzi od 2004 roku. Architekt IARP i członek Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
mgr inż. arch. Michał Kruczalak

Chcesz poznać
pełny program nauczania?

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

opłaty

Studia niestacjonarne

I rok
Płatność roczna  5000 zł  4500 zł
Płatność za semestr 2 x 2600 zł  2350 zł
Płatność w 10 ratach 10 x 540zł  490 zł
Opłata wpisowa 200 zł 0 zł

 

rekrutacja

Zasady naboru

Kolejność zgłoszeń
Po starcie rekrutacji warto, jak najszybciej dostarczyć nam komplet dokumentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kandydaci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych
Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Najczęściej zadawane pytania

Etapy rekrutacji

  1. IRKINTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
  2. Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
  3. Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
  4. Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych – po otrzymaniu upragnionego dyplomu prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do biura rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne. Uwaga! Do czasu wyrobienia dyplomu po obronie, do celów rekrutacyjnych możesz dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu studiów z dziekanatu.
  5. Decyzja o przyjęciu na studia – oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły słuchaczu, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego! Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot 

kontakt

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń

EMAIL

podyplomowe@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWY

(+48) 509 655 417

(+48) 531 915 560

    Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

    Skip to content