Agrobiznes obejmuje m.in. przemysł wytwarzający środki produkcji dla rolnictwa i przemysłu spożywczego, rolnictwo, skup surowców rolnych, rybołówstwo i leśnictwo, przemysł spożywczy, hurtowy i detaliczny handel żywnością.
cel studiów
Tematyka zajęć będzie obejmowała zagadnienia z zakresu produkcji roślinnej oraz zwierzęcej. Absolwent kierunku będzie również zaznajomiony z ekonomiką i organizacją przedsiębiorstw rolnych, funkcjonowaniem rynku rolnego oraz programami wsparcia rolnictwa w Unii Europejskiej.
Zajęcia z zakresu produkcji roślinnej będą obejmowały:
Zajęcia z zakresu produkcji zwierzęcej będą obejmowały:
atuty kierunku
Zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 2 lit. c) ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego ora § 4 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą absolwent studiów uzyskuje kwalifikacje rolnicze, poświadczone świadectwem ukończenia studiów podyplomowych, pozwalające na zakup ziemi oraz ubieganie się o środki z funduszy i programów unijnych wspierających polskie rolnictwo.
Absolwent kierunku oprócz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych wraz z wykazem przedmiotów zrealizowanych podczas studiów z wyszczególnieniem ilości godzin i pkt. ECTS, otrzymuje także zaświadczenie poświadczające rolniczy charakter studiów i realizowanych przedmiotów.
To doskonała okazja do rozpoczęcia uzupełnienia edukacji dla kierunków finansowych, ale również zmiany kierunku studiów i przebranżowienia się dla zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji w branży, ponieważ do ich rozpoczęcia nie trzeba posiadać dyplomu studiów I stopnia z konkretnych kierunków ani doświadczenia z zakresu finansów.
W ramach opłaty za studia słuchacz otrzymuje materiały od wykładowców związane z tematyką prowadzonych zajęć. Oprócz tego słuchacz studiów podyplomowych ma pełny dostęp do specjalistycznego księgozbioru uczelnianej biblioteki oraz może liczyć na pomoc ze strony pracowników biblioteki w odszukaniu interesujących go informacji.
Zajęcia na tym kierunku w dużej części prowadzone są w formie warsztatów i projektów przez specjalistów w danej dziedzinie i praktyków.
sobota – 08.00 – 16.00
niedziela – 08.00 – 16.00
Forma zaliczenia studiów – test zaliczeniowy na koniec każdego modułu.
Studia przeznaczone są dla absolwentów kierunków nierolniczych (studiów I i II stopnia) chcących zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia, organizacji i ekonomiki produkcji rolniczej oraz nabyć kwalifikacje rolnicze.
Kierunek skierowany jest nie tylko do osób prowadzących lub zamierzających prowadzić gospodarstwo rolne, ale także do osób pragnących podjąć zatrudnienie w przemyśle rolno-spożywczym, w pozarządowych organizacjach na rzecz rozwoju wsi i rolnictwa, w administracji rządowej i samorządowej z zakresu rolnictwa i jednostek zajmujących się obrotem rolno-spożywczym.
partnerzy
opłaty
I rok | |
---|---|
Płatność roczna | |
Płatność za semestr | 2 x |
Płatność w 10 ratach | 10 x |
Płatność w 12 ratach | 12 x |
Opłata wpisowa |
rekrutacja
Podpisane dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły słuchaczu, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego! Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.
ADRESY
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot
SANS Chojnice
ul. Młodzieżowa, 89-600 Chojnice