Projektowanie wnętrz budynków użyteczności publicznej - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Architektura wnętrz (II)
Projektowanie wnętrz budynków użyteczności publicznej

Projektowanie wnętrz budynków użyteczności publicznej

flaga
specjalność na kierunku Architektura wnętrz
kierunek
Architektura wnętrz
poziom
Studia II stopnia
tryb
Stacjonarny, niestacjonarny
lokalizacja
Sopot

Specjalność Projektowanie wnętrz budynków użyteczności publicznej na Architekturze wnętrz skupia się na tworzeniu funkcjonalnych i estetycznych przestrzeni w obiektach takich jak szkoły, biura, czy instytucje publiczne.

Projektanci tego nurtu łączą wiedzę z zakresu architektury, designu i ergonomii, aby zapewnić użytkownikom komfort, efektywność oraz atrakcyjne otoczenie do pracy, nauki czy spędzania czasu.

cel studiów

 

Specjalność umożliwia poszerzenie wiedzy oraz rozwinięcie umiejętności dotyczących specyfiki projektowania wnętrz o złożonym charakterze funkcjonalnym i użytkowym. Absolwenci zostają przygotowani do pracy przy kompleksowym procesie projektowym, uwzględniającym istniejącą strukturę i kontekst charakteru zabudowy. Wybór specjalności zapewnia możliwość rozwoju umiejętności projektowych przy wykorzystaniu nowoczesnego oprogramowania, ułatwiającego stworzenie wirtualnych struktur i faktur obrazujących wyposażenie i materiały projektowanego wnętrza.

Perspektywy zawodowe w charakterze projektanta przy:

 

  • Projektowaniu, aranżacji, modernizacji złożonych, wielofunkcyjnych wnętrz o różnym charakterze i przeznaczeniu,
  • Rekonstrukcji i adaptacji wnętrz historycznych,
  • Projektowaniu elementów wyposażenia wnętrz,
  • Prowadzeniu własnej działalności gospodarczej

Program specjalizacji Projektowanie wnętrz budynków użyteczności publicznej na Architekturze wnętrz obejmuje zarówno teoretyczne aspekty projektowania wnętrz, jak i praktyczne zastosowanie w realnych projektach. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu planowania przestrzennego, doboru materiałów, oświetlenia oraz technologii wspierających funkcjonalność i estetykę. Poprzez projektowanie wnętrz obiektów użyteczności publicznej, uczestnicy programu rozwijają umiejętności w zakresie analizy potrzeb użytkowników, kreatywnego rozwiązywania problemów oraz prezentacji swoich pomysłów.

W programie znajdziesz takie przedmioty, jak:

  • Zaawansowane techniki komputerowe
  • Ergonomia w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej
  • Projektowanie wnętrza budynku użyteczności publicznej
  • Projektowanie uniwersalne
  • Projektowanie wystawiennictwa

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

  1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
  2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
  3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
  4. Rozmowa kwalifikacyjna – Absolwenci kierunków Architektura wnętrz, Architektura, Architektura krajobrazu, Wzornictwo są zwolnieni z rozmowy kwalifikacyjnej, a o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Dopuszcza się również możliwość studiowania absolwentów studiów I stopnia kierunków innych niż wymienione powyżej, jednak w programach tych kierunków powinno być kształcenie w zakresie projektowania i sztuk plastycznych, w tym:
    – umiejętność odczytu i zapisu rysunków technicznych oraz podstawy materiałoznawstwa,
    – obsługa programów wspomagających projektowanie (2D + 3D) na poziomie minimum średnio-zaawansowanym.
    W tym przypadku kandydat zobowiązany jest do przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej i o przyjęciu na studia decyduje pozytywne przejście rozmowy.
  5. Prezentacja portfolio – Kandydatów, których obowiązuje kwalifikacja, zapraszamy na miłą rozmowę kwalifikacyjną, na której prezentowane jest portfolio przedstawiające cały dorobek artystyczny kandydata.
  6. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

    Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

    Skip to content