Projektowanie wnętrz i home staging - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Projektowanie wnętrz i home staging

Projektowanie wnętrz i home staging

flaga
poziom
Studia podyplomowe
wydział
Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki
tryb
Niestacjonarne
dyplom
Świadectwo studiów podyplomowych
czas trwania
1 rok (2 semestry)
język
polski
start studiów
19-20.10.2024 (Gwarancja uruchomienia)
terminy
Rekrutacja od 15.03.2024 do 31.10.2024
lokalizacja
Sopot

cel studiów

Studia dedykowane są osobom, które planują rozszerzyć swoje kompetencje o wiedzę i umiejętności związane z projektowaniem wnętrz.

Program studiów został tak skomponowany, żeby osoby po studiach innych kierunków, posiadające różne kwalifikacje mogły rozwinąć swoją kreatywność, poznać podstawy projektowania wnętrz i rozpocząć przygodę z projektowaniem i pracą twórczą.

W związku z rosnącymi wymaganiami estetycznymi odnośnie do przestrzeni, w których przebywamy, rośnie też zapotrzebowanie na wykwalifikowanych projektantów wnętrz i designerów,

którzy swoją pracą i pomysłami podniosą wartość inwestycji i pomogą inwestorom najlepiej spożytkować środki przeznaczone na wykończenie wnętrza. Absolwenci naszych studiów będą mogli uzupełnić tę niszę i odpowiedzieć na potrzeby rynku.

Słuchacze mają możliwość: poznania podstawowych technik i metod projektowania, tworzenia i czytania dokumentacji projektowej, zdobycia niezbędnej wiedzy o materiałach wykończeniowych do projektowania wnętrz, poznania zasad i samodzielnego zaprojektowania wnętrz mieszkalnych i usługowych pod kierunkiem profesjonalnych praktyków, zapoznania się z podstawowymi technikami prezentacji i metodami pracy z klientem, a także poznania nowoczesnych programów wspierających projektowanie. Nasza uczelnia daje studentom możliwość uczenia się od najlepszych profesjonalistów i praktyków w tej dziedzinie.

atuty kierunku

01
Materiały dostępne dla słuchaczy
Rozwiń
Zwiń

W ramach opłaty za studia słuchacz otrzymuje materiały od wykładowców związane z tematyką prowadzonych zajęć. Oprócz tego słuchacz studiów podyplomowych ma pełny dostęp do specjalistycznego księgozbioru uczelnianej biblioteki oraz może liczyć na pomoc ze strony pracowników biblioteki w odszukaniu interesujących go informacji.

02
Doświadczona kadra naukowo-dydaktyczna
Rozwiń
Zwiń

Kadrę stanowią wykładowcy SANS, czynni architekci i projektanci wnętrz.

03
Organizacja zajęć
Rozwiń
Zwiń

Organizacja zajęć: zajęcia odbywają się 1-2 razy w miesiącu w soboty i niedziele.

sobota – 08.00 – 16.00
niedziela – 08.00 – 16.00

Forma zaliczenia studiów – zaliczenie przedmiotów projektowych i projekt dyplomowy (seminarium dyplomowe zakończone obroną) – średnia z ocen.

Do kogo adresowane są nasze studia?

Program skierowany jest do osób chcących kreatywnie rozwijać swoje umiejętności w zakresie projektowania wnętrz, dla absolwentów szkół wyższych, dla osób planujących zmianę dotychczasowej ścieżki kariery oraz dla kadry funkcjonującej w branży pośrednictwa nieruchomościami.

Kto będzie Cię uczyć?
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Tytuł doktora uzyskała w 2009 roku za pracę „Architektura w świetle tendencji globalizacyjnych – rola kontekstu w kształtowaniu jej tożsamości”. Jej dorobek zawodowy zawiera indywidualne projekty architektoniczne oraz projekty wnętrz, w tym projekty salonów samochodowych i obiektów branży motoryzacyjnej dla marek Porsche, Audi, Volkswagen m.in. salon Porsche Centrum Sopot i salon Porsche Preused Cars w Sopocie, stacji benzynowej Orlen Bliska w Gdańsku, obiektów hotelowych m.in. „Kamienica Gotyk” w Gdańsku przy ul. Mariackiej, obiektów służby zdrowia, klubów studenckich, indywidualnych budynków rezydencjonalnych w Trójmieście i Warszawie, m.in. współautorka wyróżnionego projektu miejskiej willi w konkursie na inwestycję roku 2016, a także ponad 100 projektów wnętrz mieszkalnych i rezydencjonalnych, użytkowych, handlowych i biurowych m. in. projekt wnętrz biurowych dla firm: Asseco Data Systems w biurowcu Tryton w Gdańsku (900m2), Bota Technik w Gdańsku, SmartCon w Warszawie.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
prof. SANS, dr inż. arch. Urszula Król-Dobrowodzka - Opiekun merytoryczny kierunku
Absolwent Politechniki Gdańskiej. Tytuł doktora uzyskał w 2007 roku za pracę „Kształtowanie architektury terenów sąsiadujących ze śródlądowymi korytarzami wodnymi w aspekcie zrównoważonego rozwoju”. Laureat wyróżnienia za innowacyjną pracę badawczą na międzynarodowej konferencji Sustainable Building 2005 w Tokio. Współlaureat nagrody Modernizacja roku 2013 za projekt przebudowy kina Polonia w Sopocie. Współautor Kaszubskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjne – Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Polskiego Związku Płetwonurkowania, wyróżnionego przez Ministra Infrastruktury w kategorii “Budowa roku 2010”. Współautor pierwszego w Polsce pilotażowego zeroenergetycznego przedszkola w Sierakowicach, nagrodzonego w 2018 roku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska nagrodą główną. Autor artykułów i współautor monografii naukowych m.in. “Małe dworce kolejowe w warunkach restrukturyzacji transportu” dla “Dworzec kolejowy w strukturze miasta”.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
prof. SANS, dr inż. arch. Bartosz Felski
Architekt IARP i nauczyciel akademicki. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Członkini Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów. Od ukończenia studiów nieprzerwanie zawodowo zajmuje się projektowaniem architektury i wnętrz o różnych funkcjach, zarówno prywatnych, jak i publicznych (między innymi projekty bibliotek w Gdyni i Gdańsku). Zajmuje się także działalnością naukową. Od 2009 roku związana z Sopocką Akademią Nauk Stosowanych, gdzie prowadzi zajęcia oraz kursy dotyczące komputerowego wspomagania projektowania 2D oraz 3D oraz projektowania budynków jednorodzinnych.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
mgr inż. arch. Katarzyna Kapturska
Doktor w dziedzinie sztuk projektowych, absolwentka ASP w Gdańsku. Tytuł doktorancki otrzymała w 2015 roku za pracę „Przestrzeń twórcza w środowisku wiejskim wobec zagrożenia folkloryzacją na przykładzie wybranych miejscowości gminy Szemud”. Miłośniczka proekologicznego projektowania i autorka wykładów: „Żywa architektura i nie tylko: zastosowanie wierzbowatych” (ASP), „Konopie przemysłowe w designie” (ASP), „Warsztaty budowania z kompozytu konopno-wapiennego” (Teodorowo). Prowadziła warsztaty architektoniczne „Wrota do miasta. Estetyzacja terenów portu gdańskiego” oraz „Koncepcja kształtowania i estetyzacji wybranego terenu postyczniowego w Gdyni”. Wykładowca na konferencjach, m.in. International Conference of the European Industrial Hemp Association, Germany. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów kaligrafii. Prywatnie prowadzi firmę Simple Wanderlust. Absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Architektura Wnętrz. Dyplom w pracowni profesora Huberta Smużyńskiego (1997). Tytuł doktora sztuk projektowych uzyskała w 2015 roku. Aktywna w zawodzie projektanta od 1998 roku. Autorka realizacji z zakresu architektury wnętrz, form użytkowych i wystawiennictwa, jak również działań w obszarze sztuki. Czynnie uczestniczy w warsztatach dotyczących przestrzeni architektonicznej oraz konferencjach naukowych związanych tematycznie z projektowaniem opartym na nisko przetworzonych materiałach i tradycjach lokalnych.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
prof. SANS, dr Emilia Rolka
Absolwentka Wydz. Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku; doktorat w dyscyplinie sztuk projektowych. Od 2022 r. prof. SANS na Wydz. Architektury, Inżynierii i Sztuki w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Autorka interdyscyplinarnych zespołowych i indywidualnych projektów. Autorka międzyuczelnianych proj. badawczych: UAP Poznań; PWSFTviT Łódź; ASP Wrocław; ASP Gdańsk; ACD Łódź; HS Wismar, HfG Offenbach, Niemcy; Lycée de la Tourrache, Francja; UGR Granada, Hiszpania. Kurator, organizator wystaw i konferencji. Autorka publikacji; promotor i recenzent prac dyplomowych.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
prof. SANS dr Magdalena Berlińska - Opiekun kierunku
Z wykształcenia jestem mgr architektem wnętrz, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2007 roku prowadzę zajęcia w pracowni, pod moim okiem rozwijało swoje pasje wielu uczniów, którzy z sukcesami ukończyli kierunki artystyczne. Pracuję według autorskiego programu, zwracając szczególną uwagę na dobrą komunikację i pozytywną atmosferę pracy. Poza prowadzeniem zajęć w Akademii Talentów projektuję wnętrza, rysuję, tworzę grafiki, ciągle poszukując inspiracji do działań twórczych.

Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
mgr Dorota Kunicka - Pawlicka

Projekty słuchaczy rocznika 2022/23

Chcesz poznać
pełny program nauczania?

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

opłaty

Studia niestacjonarne

I rok
Płatność roczna 5500zł  5000 zł
Płatność za semestr 2 x  2800 zł 2550 zł
Płatność w 10 ratach 10 x  570 zł  520 zł
Płatność w 12 ratach  12 x  480 zł 450 zł
Opłata wpisowa 200 zł 0 zł

 

rekrutacja

Zasady naboru

Kolejność zgłoszeń
Po starcie rekrutacji warto, jak najszybciej dostarczyć nam komplet dokumentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kandydaci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych
Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Etapy rekrutacji

  1. IRKINTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
  2. Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
  3. Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
  4. Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych – po otrzymaniu upragnionego dyplomu prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do biura rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne. Uwaga! Do czasu wyrobienia dyplomu po obronie, do celów rekrutacyjnych możesz dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu studiów z dziekanatu.
  5. Decyzja o przyjęciu na studia – oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły słuchaczu, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego! Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot 

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń

EMAIL

podyplomowe@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWY

(+48) 509 655 417

(+48) 531 915 560

    Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

    Skip to content