Projektowanie wnętrz obiektów pływających - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Architektura wnętrz (II)
Projektowanie wnętrz obiektów pływających

Projektowanie wnętrz obiektów pływających

flaga
specjalność na kierunku Architektura wnętrz
kierunek
Architektura wnętrz
poziom
Studia II stopnia
tryb
Stacjonarny, niestacjonarny
lokalizacja
Sopot

Specjalność Projektowanie wnętrz obiektów pływających skupia się na tworzeniu innowacyjnych, ergonomicznych i estetycznych przestrzeni w różnego rodzaju jednostkach pływających, takich jak jachty, statki pasażerskie, czy nawet platformy morskie.

Studenci tej specjalizacji zgłębiają złożoność projektowania na wodzie, uwzględniając aspekty, takie jak stabilność, funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz komfort użytkowników.

cel studiów

 

Specjalność umożliwia poszerzenie kompetencji w zakresie projektowania wnętrz o szczególnych wymogach kubaturowych, funkcjonalnych i środowiskowych. Absolwent tej specjalności uzyska wiedzę z zakresu sposobu efektywnego rozmieszczenia stref funkcjonalnych, modelowania stylistyki wnętrza oraz doboru materiałów izolacyjnych i wykończeniowych w projektowaniu pokładów jednostek pływających.

Perspektywy zawodowe w charakterze projektanta przy:

 

 • Projektowaniu wnętrz jednostek pływających, takich jak: jachty, statki wycieczkowe, pasażerskie, handlowe, wodoloty, okręty, promy itp.
 • Pprojektowaniu obiektów przybrzeżnych na stałe zacumowanych do nabrzeża: hotele na wodzie, domy na wodzie
 • Projektowaniu osobistych jednostek pływających o specjalnym przeznaczeniu

Absolwenci tej specjalizacji posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności do projektowania unikalnych i efektywnych przestrzeni na wodzie, spełniających zarówno wymagania funkcjonalne, jak i estetyczne.

W programie znajdziesz takie przedmioty, jak:

 • Projektowanie wnętrz obiektów pływających
 • Dokumentacja projektowa
 • Materiały i technologie wytwarzania
 • Prawodawstwo patentowe

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Rozmowa kwalifikacyjna – Absolwenci kierunków Architektura wnętrz, Architektura, Architektura krajobrazu, Wzornictwo są zwolnieni z rozmowy kwalifikacyjnej, a o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Dopuszcza się również możliwość studiowania absolwentów studiów I stopnia kierunków innych niż wymienione powyżej, jednak w programach tych kierunków powinno być kształcenie w zakresie projektowania i sztuk plastycznych, w tym:
  – umiejętność odczytu i zapisu rysunków technicznych oraz podstawy materiałoznawstwa,
  – obsługa programów wspomagających projektowanie (2D + 3D) na poziomie minimum średnio-zaawansowanym.
  W tym przypadku kandydat zobowiązany jest do przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej i o przyjęciu na studia decyduje pozytywne przejście rozmowy.
 5. Prezentacja portfolio – Kandydatów, których obowiązuje kwalifikacja, zapraszamy na miłą rozmowę kwalifikacyjną, na której prezentowane jest portfolio przedstawiające cały dorobek artystyczny kandydata.
 6. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content