Bankowość i usługi finansowe - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Finanse i rachunkowość (II)
Bankowość i usługi finansowe

Bankowość i usługi finansowe

flaga
specjalność na kierunku Finanse i rachunkowość II stopnia
kierunek
Finanse i rachunkowość
poziom
Studia II stopnia
tryb
Stacjonarny, niestacjonarny (hybrydowe), online
lokalizacja
Sopot, Chojnice

Specjalizacja w bankowości i usługach finansowych przygotowuje studentów do pracy w dynamicznym środowisku sektora finansowego.

Podczas studiów studenci zdobywają wszechstronną wiedzę z zakresu finansów, bankowości, zarządzania ryzykiem oraz innych kluczowych obszarów związanych z funkcjonowaniem instytucji finansowych.

Rynek usług i produktów finansowych w zakresie bankowości, ubezpieczeń, inwestycji finansowych, nieruchomości staje się coraz bardziej złożony.

Od osób specjalizujących się w kredytach, funduszach inwestycyjnych, polisach ubezpieczeniowych, giełdzie papierów wartościowych oraz w rynku nieruchomości wymaga się wiedzy zapewniającej klientowi kompleksową pomoc w planowaniu osobistych finansów w celu najlepszego wykorzystania dostępnych dla niego usług i produktów finansowych. Specjalistów, potrafiących sprostać potrzebom coraz bardziej wymagającego rynku jest mało. Absolwent studiów pozna zasady i fazy planowania finansowego. Podczas zarówno teoretycznych, jak i praktycznych zajęć będzie się uczyć: zbierania informacji o kliencie, rozumienia jego potrzeb, budowania indywidualnego planu finansowego,   analizy zawartości, przebiegu i wyliczeń planu finansowego,  argumentacji doboru określonych produktów finansowych,  prowadzenia dokumentacji,  realizacji planu finansowego.

Perspektywy zawodowe w charakterze specjalisty w:

Specjalność umożliwia absolwentowi podjęcie pracy w różnych podmiotach sektora bankowego, finansowego i niefinansowego.

W programie znajdziesz takie przedmioty, jak:

 • Zarządzanie instytucjami kredytowymi,
 • Polityka pieniężna,
 • Rynki i instrumenty finansowe,
 • Analiza kredytowa podmiotów gospodarczych,
 • Produkty kredytowe i depozytowe.

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRESy
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

SANS Chojnice
Młodzieżowa 44, 89-604 Chojnice

Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

 

Rekrutacja Chojnice

EMAIL

rekrutacja.chojnice@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 52 334 14 50

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWEGO

(+48) 502 735 522

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content