Posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie w zakresie prowadzenia szkoleń i zajęć na studiach podyplomowych z zakresu analizy systemów kontroli wewnętrznej i ich oceny, analizy ryzyka oraz metodyki audytu wewnętrznego, w szczególności w zakresie wdrażania programów i projektów finansowych ze środków unijnych.
Certyfikowany Compliance Officer (ACO) oraz whistleblowing compliance officer (AWCO), audytor wewnętrzny (CRMA, CGAP) I auditor ISO 37001. Posiada aplikację kontrolerską Najwyższej Izby Kontroli oraz ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów audytowych w sektorze publicznym, finansowym i prywatnym. Ekspert w zakresie stosowania narzędzi krytycznego myślenia Jonah TOC. Praktyk zwinnych metod zarządzania oraz certyfikowany Scrum Master (PSM). Specjalizuje się we wdrażania wdrażania i ocenie systemów kontroli wewnętrznej i zarządzania ryzykiem oraz przeciwdziałania występowaniu korupcji i nadużyć opartych na COSO, COSO ERM, COSO 2016, ISO 19600, ISO 37001. Były obserwator przy Radzie ds. Standardów Audytu Wewnętrznego IIA Global oraz lider międzynarodowego zespołu w Podkomisji INTOSAI ds. kontroli wewnętrznej. Zrealizował ponad 100 projektów audytowych i kontrolnych. Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim oraz doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył również studia psychologii przywództwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. W pracy zawodowej oraz trenerskiej wykorzystuje narzędzia Design Thinking oraz User&Service Experience Design.
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Tytuł doktora uzyskała w 1996 roku za pracę „Metody oceny rozwoju firmy. Studium teoretyczne i praktyczna weryfikacja”. Od 2019 roku obejmuje stanowisko dziekana Wydziału Ekonomii i Finansów SSW. Opublikowała 50 publikacji naukowych. Jej działalność naukowa koncentruje się na funkcjonowaniu przedsiębiorstw na rynku kapitałowym w Polsce, a także zarządzaniem wartością dla akcjonariuszy, w tym na problematyce jej tworzenia, ale także destrukcji. Brała udział w ponad 20 konferencjach naukowych i sympozjach. Współorganizatorka kilkunastu edycji ogólnopolskiej konferencji dot. zarządzania wartością przedsiębiorstw.
Partner ESO Audit. Wcześniej Członek Zarządu PricewaterhouseCoopers. Biegły rewident z 25 letnim stażem pracy w firmach audytorskich. Wiceprezes Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w latach 2015-2019. Członek Rady Programowej Open Eyes Economy Summit oraz Kongresu Solidarni w Rozwoju. Mówca i Moderator paneli dyskusyjnych wokół ekonomii wartości. Inicjatorka #EMPATOMATU, którego celem jest propagowanie społecznego ruchu na rzecz lokalnych małych i średnich przedsiębiorców. Organizatorka wiele spotkań integrujących pomorskie środowisko biznesowe w tematach dotyczących humanizowania biznesu, społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, wspierania rozwoju talentów, prowadzi zajęcia z zakresu etyki biznesu i Raportowania Niefinansowego w Sopockiej Szkole Wyższej. Laureatka Międzynarodowej Nagrody Edukacji i Biznesu: Archipelagi Relacji 2019 #THINK #ENGAGE #ACT . Laureatka Nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Ludzie którzy zmieniają biznes (otrzymana w maju 2017 roku za działania w latach 2015-2016). W 2017 roku odznaczona medalem Polskiej Izby Biegłych Rewidentów (PIBR) za działania na rzecz samorządu biegłych rewidentów. Laureatka Nagrody Festiwalu Wrażliwego – „Człowiek Wrażliwy 2019”. Członkini Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Członkini Rady Programowo Naukowej Fundacji LifeSkills, jej wolontariuszka. Członkini Rady Doradczej przy MBA PG. Członkini Rady Konsultacyjnej przy Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Forum Mentorów. Członkini Kapituły Konkursu Forum Odpowiedzialnego Biznesu na najlepsze Raporty Społeczne. Członkini Kapituły Konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu. Członkini Kapituły Konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Należy do Gdańskiego Klubu Biznesu. Od 2020 jestem ekspertem Projektu Climate Leadership. Jest członkiem Kapituły Forbes Women – Liderki Zrównoważonego Rozwoju. W 2014 roku skończyła studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i od tego czasu zajmuje się coachingiem biznesu oraz life coachingiem.
Menedżerka HR z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobywanym w dużych i małych organizacjach. Procesy HR zna od podszewki i z chęcią dzieli się wiedzą na temat ich prawidłowego projektowania i wdrażania. Od kilku lat łączy pasję do HR z pracą dydaktyczną, wiedząc, jak ważna jest praktyka biznesu dla adeptów kierunków studiów, szczególnie tych związanych z kapitałem ludzkim. Mentorka, pasjonatka i propagatorka mentoringu jako niezwykle owocnej formy odkrywania i rozwijania potencjału tkwiącego w każdym z nas. Propagatorka budowania kultury różnorodności i włączania w organizacjach. Jako trener biznesu prowadzi warsztaty dotyczące przede wszystkim obszaru HR (HR strategiczny, procesy HR – projektowanie, optymalizacja, wdrażanie) i wzmacnianie przywództwa w organizacjach (skuteczna komunikacja, budowanie kultury feedbacku, jak budować silne zespoły, jak czerpać potencjał z różnorodności).
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, radca prawny, Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku, członek Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Gdańsku, Zastępca Przewodniczącego Krajowej Rady Regionalnych Izb Obrachunkowych (KR RIO) oraz Przewodnicząca Komisji Analiz Budżetowych KR RIO, członek Kolegium Redakcyjnego Dwumiesięcznika „Finanse Komunalne”, specjalistka w zakresie prawa finansów publicznych oraz samorządu terytorialnego, od ponad dwudziestu lat zajmuje się zagadnieniami nadzoru i kontroli nad gospodarką komunalną, autorka kilkunastu recenzowanych publikacji naukowych z zakresu finansów komunalnych, ustroju samorządu terytorialnego oraz lokalnego prawa podatkowego w Polsce.
Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora w dyscyplinie ekonomia i finanse, a także Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Bierze udział w wielu projektach szkoleniowo- edukacyjnych, również o charakterze międzynarodowym. Autor publikacji z obszaru runku telekomunikacyjnego, sektora pocztowego oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Doświadczenie zawodowe, poza obszarem akademickim, zdobywał pracując m.in. jako audytor, doradca ekonomiczny oraz dyrektor niepublicznych szkół międzynarodowych. Posiada również praktykę w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Od 2006 roku związany z samorządem lokalnym, w ramach którego pełnił funkcje: wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdańska, przewodniczącego Komisji Edukacji, wiceprzewodniczącego Gdańskiej Rady Oświatowej oraz członka Komisji Strategii i Budżetu Miasta. Zaangażowany w proces tworzenia strategii edukacyjnej Miasta Gdańska.
Właściciel biura rachunkowego, były główny księgowy. Biegły rewident. Członek Zarządu Oddziału Okręgowego w Gdańsku SKwP, komisji egzaminacyjnej, szkoleniowej i członkowskiej. Wieloletni wykładowca rachunkowości na kursach certyfikacji zawodu księgowego. Współzałożycielka i Opiekun Klubu Biur Rachunkowych. Członek Komisji Szkoleniowej PIBR. Współautorka publikacji na temat miejsca rachunkowości w podatkach.
Ekspert ds. zarządzania procesami, Master Black Belt Lean Six Sigma, Audytor wiodący ISO 9001. W praktyce wykorzystuje swoje ponad 20 letnie doświadczenie w optymalizacji procesów, w szczególności w sektorze bankowym i instytucjach finansowych. Począwszy od 2004 roku kierował projektami usprawniającymi procesy biznesowe w Raiffeisen Bank Polska SA. Był w grupie pierwszych specjalistów pracujących nad wdrożeniem metod Lean Six Sigma w Banku. Jako pierwszy specjalista z banku w Europie poza Austrią uzyskał tytuł dyplomowanego Black Belt Lean Six Sigma w Raiffeisen International w Wiedniu. W latach 2007 -2012 jako dyrektor ds. zarządzania przez jakość kierował programem wdrożenia Lean Six Sigma w grupie Banku Zachodniego WBK SA. Nadzorował i wspierał od strony metodycznej kluczowe dla Banku projekty optymalizacyjne. Jest audytorem wiodącym ISO 9001 i członkiem Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych. Współpracował z Det Norske Veritas i Bureau Veritas. Od 2004 roku współpracuje z Organizacją Firm Badania Opinii i Rynku (OFBOR) prowadząc jako audytor, mąż zaufania stowarzyszenia oraz biegły sądowy niezależne audyty procesów realizacji badań (certyfikaty PKJPA i PKJBI). Członkami OFBOR są wszystkie wiodące agencje badania opinii i rynku.
Swoje doświadczenie wykorzystuje pracując jako konsultant, trener i audytor procesów w wielu projektach doradczych i szkoleniowych z zakresu zarządzania procesami i jakością.
Właściciel serwisu internetowego pt. Akademia zarządzania procesami Andrzeja Kasińskiego.