Finanse i rachunkowość (I) - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Finanse i rachunkowość (I)

poziom
Studia I stopnia
wydział
Wydział Ekonomii i Finansów
Tryb
Stacjonarny, niestacjonarny (hybrydowy), online, dualny 2+3
profil
Praktyczny
tytuł zawodowy
Licencjat
czas trwania
3 lata (6 semestrów)
język
polski
terminy
Start rekrutacji: 01.04.2024
lokalizacja
Sopot
Przygotowanie językowe dla cudzoziemców
Tak

Finanse i rachunkowość to kierunek, który daje szansę na zdobycie dobrze płatnej, ambitnej i rozwojowej pracy w firmach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

W Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych możesz łączyć naukę z praktyczną nauką zawodu i zdobywać pierwsze doświadczenie już w trakcie studiów w firmach oferujących usługi z obszaru finansów i rachunkowości.

Celem kierunku jest kształcenie kompetentnych profesjonalistów, którzy w momencie ukończenia studiów, mają za sobą praktyczne przygotowanie do pracy w obszarze finansów i rachunkowości w dowolnym podmiocie gospodarczym.

Zawód księgowego to jeden z najbardziej stabilnych i przyszłościowych profesji.

Absolwenci kierunku Finanse i rachunkowość na Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych zdobywają międzynarodowy certyfikat ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), który potwierdza wysoki poziom znajomości standardów rachunkowości i finansów. Studia I stopnia dają możliwość zaliczenia modułów F1-F4. Osoby, które mogą się pochwalić posiadaniem tego certyfikatu, są wysoko cenione przez pracodawców i mają szansę na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy. 

Realizujemy specjalności:

1. Stacjonarne i niestacjonarne (hybrydowe)

rachunkowość i controlling

kadry i płace

zarządzanie finansami

2. Dualne

rachunkowość

3. Online:

rachunkowość i controlling

atuty kierunku

01
Idealne miejsce do rozwoju
Rozwiń
Zwiń

Aglomeracja trójmiejska (Gdańsk, Sopot, Gdynia) jest jedną z czterech głównych ośrodków SSC/BPO w Polsce…

…gdzie obecnie pracuje koło 20 tys. osób. W Trójmieście scentralizowane finanse i księgowość prowadzą już od kilku lat światowe firmy czy korporacje takie jak Bayer, Sony Pictures, ThyssenKrupp, DNV, State Street czy Arla Foods. Dynamiczny rozwój wysoko wyspecjalizowanych procesów związanych z księgowością powoduje, że coraz bardziej istotna jest interdyscyplinarność w zawodzie księgowego. Dlatego w ramach kierunku finanse i rachunkowość studenci otrzymują nowoczesną wiedzę niezbędną zarówno w zawodzie księgowego, jak i controllera.

02
Możesz zdobyć kwalifikacje ACCA
Rozwiń
Zwiń

Absolwenci kierunku Finanse i rachunkowość na Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych zdobywają międzynarodowy certyfikat ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), który potwierdza wysoki poziom znajomości standardów rachunkowości i finansów. Osoby, które mogą się pochwalić posiadaniem tego certyfikatu, są wysoko cenione przez pracodawców i mają szansę na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy.

Studia I stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość dają możliwość zaliczenia modułów F1-F4. Po dodatkowym zaliczeniu online modułu etycznego (bez dodatkowych egzaminów) studenci uzyskują kwalifikację ACCA – Diploma in Accounting and Business. Więcej o ACCA dowiesz się tutaj.

Chcesz zdobyć zaawansowany certyfikat ACCA? Zobacz ofertę studiów Finanse i rachunkowość II stopnia.

03
Programy księgowo-finansowe w zasięgu ręki
Rozwiń
Zwiń

Studenci kierunku poznają najczęściej używane programy księgowo – finansowe (Symfonia, Płatnik, Optima, SAP), otrzymują nowoczesną wiedzę i nabywają niezbędne umiejętności w zawodzie finansisty, księgowego, czy controllera. Dajemy też solidną znajomość Excela, Worda, Sharepointa, abyś mógł wyróżnić się na tle innych pracowników firmy.

04
Kadra praktyków życia gospodarczego
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia na tym kierunku w dużej części prowadzone są w formie warsztatów, laboratoriów i projektów przez specjalistów i praktyków życia gospodarczego (księgowych, biegłych rewidentów, finansistów, prawników). Opiekunowie praktyk z czołowych firm specjalizujących się w finansach i rachunkowości wspomogą proces nauczania, dając Ci cenne lekcje i ucząc praktycznych umiejętności przydatnych w późniejszej karierze zawodowej.

Wykładają u nas: samodzielni księgowi, główni księgowi, właściciele biur rachunkowych, doradcy podatkowi, pracownicy, specjaliści i dyrektorzy Krajowej Administracji Skarbowej, kierownicy działów kadr i płac, ekonomiści, analitycy finansowi, radni miejscy, dyplomaci i tłumacze przysięgli.

05
Do kogo adresowane są nasze studia?
Rozwiń
Zwiń

Studia na kierunku finanse i rachunkowość skierowane są do osób:

 • zainteresowanych karierą w zawodziem.in.  księgowego, finansisty, audytora wewnętrznego, specjalisty ds. controlingu, w firmach produkcyjnych, handlowych, usługowych, sektorze bankowym, ubezpieczeniowym, inwestycyjnym, emerytalnym, biurach rachunkowych i doradztwa rachunkowego, firmach faktoringowych, w jednostkach administracji publicznej, administracji skarbowej,
 • planujących założyć i prowadzić biuro rachunkowe,
 • chcących prowadzić księgowość i finanse swojej firmy.
06
Gdzie pracują nasi absolwenci?
Rozwiń
Zwiń

Nasi absolwenci pracują jako:

 • księgowi, dyrektorzy finansowi,
 • biegli rewidenci,
 • specjaliści ds. kadr i płac,
 • specjaliści w bankach i firmach ubezpieczeniowych,
 • doradcy inwestycyjni, finansowi, bankowi, podatkowi, biznesowi,
 • kontrolerzy finansowi, specjaliści ds. raportowania, audytorzy.

Absolwenci kierunku Finanse i rachunkowość mogą także otworzyć własną działalność gospodarczą.

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

opłaty

Studia stacjonarne, niestacjonarne, online, dualne 2+3

Czesne w PLN – dla kandydatów z obywatelstwem polskim
I rok II rok III rok
Płatność za semestr 2 x 3300 PLN 2 x 3600 PLN 2 x 3850 PLN
Płatność w 10 ratach 10 x 690 PLN 10 x 750 PLN 10 x 800 PLN
Opłata rekrutacyjna 85 PLN
Opłata wpisowa 500 PLN 0 PLN(promocja trwa do 30.06.2024 r. Więcej informacji znajduje się tutaj.)

 

Czesne w EURO – dla kandydatów z obywatelstwem innym niż polskie
I rok II rok III rok
Płatność za rok 2000 EURO 2000 EURO 2000 EURO
Opłata rekrutacyjna 150 EURO

przekonaj się sam

Opinie ekspertów

avatar
mgr Joanna Głowacka
właścicielka Profit Biuro Rachunkowe

Paradoksalnie uczelnia ekonomiczna, podobnie jak chociażby medyczna, ucząc przyszłych praktyków życia gospodarczego, powinna czerpać ze studium przypadku i z praktyki.

Zależy nam, aby absolwent naszej Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych nie tylko kojarzył Roberta Giffena, Adama Smitha czy Johna Keynesa lub umiał opowiedzieć o teorii finansów behawioralnych, ale przede wszystkim, by rozumiał istotę dokonującego się obrotu gospodarczego w praktyce, by potrafił zinterpretować i wyciągnąć własne wnioski ze zdarzeń gospodarczych i by rozumiał praktyczne aspekty fiskalizmu państwa. Nauczyć się tego można przede wszystkim od praktyków biznesu. Tak jak w medycynie najlepszym wykładowcą i mentorem jest profesor sam dokonujący operacji, a nie piszący nawet ciekawe artykuły, ale robiący to wyłącznie z zacisza uniwersyteckiej biblioteki. Dlatego nasi studenci już na starcie posiadają dużą przewagę nad absolwentami innych uczelni wyższych kształcących z dziedziny nauk ekonomii i zarządzania. Sopocka Akademia Nauk Stosowanych kształcił ludzi, którzy po wejściu na rynek pracy, posiadają rzeczywiste kompetencje i praktyki biznesowe, a nie są jedynie teoretykami ekonomii. Dbamy o to, aby nasz absolwent był atrakcyjny na rynku pracy i aby był marką samą w sobie.

Rozwiń
Zwiń

partnerzy

Z kim współpracuje nasza uczelnia?

Dzięki ścisłej współpracy uczelni z instytucjami zawodowymi pierwszą pracę w zawodzie będziesz mógł rozpocząć jeszcze w trakcie studiów!

Współpracujemy zarówno z centrami outsourcingowymi, jak i czołowymi firmami rekrutującymi finansistów, księgowych, czy controllerów. Pracowników i trenerów firm partnerskich poznasz na warsztatach tematycznych, na praktykach oraz podczas regularnych zajęć i wykładów.

Strategicznym partnerem uczelni jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Gdańsk i Polska Izba Biegłych Rewidentów Oddział Gdańsk.

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content