Rachunkowość – studia dualne - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Finanse i rachunkowość (I)
Rachunkowość – studia dualne

Rachunkowość – studia dualne

flaga
specjalność na kierunku Finanse i rachunkowość I stopnia
kierunek
Finanse i rachunkowość
poziom
Studia I stopnia
tryb
Stacjonarny dualny 2+3
lokalizacja
Sopot

Na kierunku Finanse i rachunkowość prowadzimy tzw. studia dualne. To nowoczesny model studiów, będący odpowiedzią na potrzeby rynku pracy na zasadzie przemienności nauki teorii i praktyki.

Program studiów obejmuje niezbędny zakres wiedzy teoretycznej zdobywanej na uczelni w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów i laboratoriów. Od drugiego roku na stacjonarnych studiach dualnych można w tygodniu 2 dni studiować, a 3 dni odbywać staż zawodowy. Weekendy pozostają na życie studenckie! Formuła studiów dualnych to innowacyjna metoda prowadzenia praktyk studenckich, które trwają nie 6 miesięcy, a 2 lata – to idealny start dla Ciebie w rynek pracy!

Połączenie nauki i praktyki skraca okres przygotowania do zawodu i stwarza przewagę konkurencyjną absolwentów z pozostałych uczelni.

Atrybuty specjalności:

 • uzyskujesz przewagę na rynku pracy,
 • zdobywasz wyższe wykształcenie z dwuletnim doświadczeniem zawodowym,
 • odbywasz staże zawodowe od 2 roku studiów w renomowanych firmach krajowych lub zagranicznych (uczenia gwarantuje staże),
 • znacznie podnosisz swoje kompetencje językowe,
 • masz możliwość wzięcia udziału w darmowych kursach i szkolenia dla studentów (dofinansowanych z UE),
 • 50% zajęć prowadzonych przez praktyków z firm partnerskich.

System studiów:

Tym co wyróżnia studia dualne w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych jest organizacja toku nauczania, ponieważ studenci 3 dni w tygodniu odbywają staż zawodowy w wybranym zakładzie pracy, a następne 2 dni uczestniczą w zajęciach na uczelni. Równoległe studiowanie i odbywanie stażu zawodowego rozpoczyna się od drugiego roku nauki i trwa do końca studiów. Już począwszy od pierwszego roku studiów studenci będą pracować nad podniesieniem umiejętności komunikacji w wybranym języku obcym (angielskim lub niemieckim).

Modułowy system kształcenia

W ramach studiów dualnych realizowany jest nowatorski modułowy system kształcenia. Na czym polega jego innowacyjność? Otóż w ramach modułowego systemu kształcenia przedmioty, które student musi zdać w toku studiów, podzielone są na poszczególne bloki tematyczne. Studenci realizują dany moduł, a po zakończeniu zajęć, zaliczają go. Dzięki takiemu rozwiązaniu studenci nie muszą czekać do końca semestru, aby rozliczyć się z danego przedmiotu. W związku z tym proponowane rozwiązanie daje możliwość takiego ułożenia modułów zajęć, które umożliwią szybsze przygotowanie się studenta do podjęcia stażu zawodowego. Sopocka Akademia Nauk Stosowanych zaprojektowała program zajęć w taki sposób, aby po pierwszym roku student był już przygotowany do podjęcia stażu zawodowego w firmie partnerskiej.

opłaty

Studia dualne 2+3

Czesne w PLN – dla kandydatów z obywatelstwem polskim
I rok II rok III rok
Płatność za semestr 2 x 3300 PLN 2 x 3600 PLN 2 x 3850 PLN
Płatność w 10 ratach 10 x 690 PLN 10 x 750 PLN 10 x 800 PLN
Opłata rekrutacyjna 85 PLN
Opłata wpisowa 500 PLN 0 PLN (więcej informacji o promocji tutaj .)

 

Czesne w EURO – dla kandydatów z obywatelstwem innym niż polskie
I rok II rok III rok
Płatność za rok 2000 EURO  2000 EURO 2000 EURO
Opłata rekrutacyjna 150 EURO

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Z nami poznasz swojego Pracodawcę
w trakcie studiów!

program studiów

Umiejętności zdobyte podczas studiów na tej specjalności obejmują przygotowanie dokumentów źródłowych, prowadzenie ewidencji syntetycznej i analitycznej oraz sporządzanie sprawozdawczości finansowej. Absolwent znajdzie pracę w przedsiębiorstwach, korporacjach międzynarodowych, instytucjach państwowych i samorządowych, bankach i firmach ubezpieczeniowych i biurach rachunkowych.

Celem specjalności jest przekazanie wiedzy i nabycie umiejętności z zakresu rachunkowości finansowej oraz zarządczej, rachunku kosztów, finansów przedsiębiorstw, zarządzanie ryzykiem, umiejętności efektywnego prognozowania i programowania rozwoju gospodarczego oraz rozliczeń finansowych. Wiedza ta będzie wzbogacona o narzędzia informatyczne oraz języki obce. W ramach specjalności Rachunkowość i controling student otrzyma nowoczesną wiedzę niezbędną zarówno w zawodzie księgowego, jak i controllera.

W programie znajdziesz takie przedmioty jak:

 • rachunkowość budżetowa,
 • rachunkowość ubezpieczycieli,
 • budżetowanie,
 • podstawy controllingu,
 • psychologia zarządzania kadrami.

Najczęściej zadawane pytania

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content